Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Gąsienice Trelleborg ART 1000

Dodano: 30.11.2024
Gąsienice Trelleborg ART 1000 po raz pierwszy pokazano na targach EIMA we Włoszech w listopadzie 2024 r. fot. mat. prasowe
Gąsienice Trelleborg ART 1000 po raz pierwszy pokazano na targach EIMA we Włoszech w listopadzie 2024 r. fot. mat. prasowe

Duża przyczepność, nawet w najtrudniejszym terenie, tak właśnie zostały zaprojektowane gąsienice Trelleborg ART 1000 przeznaczone dla kombajnów.

Opony Maximo z solidnymi klockami bieżnika. Produkcja w fabryce Yokohama TWS

Marka opon rolniczych Maximo jest w Polsce prawie nieznana. Warto wiedzieć, że są produkowane w fabryce firmy Yokohama TWS, która wytwarza m.in. opony Trelleborg. Ile ich pracuje w Polsce nie wiadomo, ale znaleźliśmy rolnika, który użytkuje takie ogumienie od roku 2018. Jak spisało się w ciągniku John Deere 6820?

Czytaj dalej

Trelleborg rozpoczyna produkcję gąsienic kombajnowych od rozmiaru 25x40x6.38. Takie oznaczenie ujęte w calach przekłada się na informację dla użytkownika metrycznego, iż gąsienice Trelleborg ATR 1000 mają długość 6,634 m, a szerokość 63,5 cm.

Gąsienice Trelleborg ART 1000 z 82 klockami trakcyjnymi

Na gąsienicy przewidziano 82 klocki trakcyjne o wysokości 6,3 cm. Czterdzieści klocków prowadzących ma zmieniony kształt pod kątem lepszego przenoszenia dużych obciążeń na miękkim podłożu. Nowego kształtu klocki trakcyjne dają maszynie rolniczej odpowiednią trakcję i jednocześnie zmniejszają ugniatanie gleby.

Gąsienice Trelleborg ART 1000 swoją premierę miały podczas targów EIMA w Bolonii we Włoszech w listopadzie 2024 r. Jak można się domyślać gama gąsienic gumowych marki Trelleborg będzie w najbliższym czasie sukcesywnie się zwiększać.

Koncern The Yokohama Rubber Co., Ltd. przejął Trelleborg Wheel Systems

Przypominamy, że w roku 2024, koncern The Yokohama Rubber Co. Ltd. zawarł umowę ze szwedzką firmą Trelleborg AB w celu nabycia wszystkich pozostających w obrocie udziałów Trelleborg Wheel Systems Holding AB (TWS) przekształcając ją w Yokohama TWS. Firma Yokohama TWS zajmuje się produkcją i sprzedażą opon off-road, czyli do maszyn rolniczych i przemysłowych.

Kluczowe marki opon Yokohama TWS to: Trelleborg i Mitas. Wartość Trelleborg Wheel Systems Holding AB w momencie zakupu wynosiła 2,04 mld EUR. Przejęcie Trelleborg Wheel Systems przyczyni się do rozwoju działalności Yokohama Rubber w segmencie opon użytkowych. Stosunek opon konsumenckich do opon użytkowych na dzisiejszym globalnym rynku opon wynosi 1:1. Sprzedaż opon Yokohama Rubber jest jednak bardziej skoncentrowana na oponach konsumenckich, przy stosunku 2:1 w porównaniu z oponami segmentu off-road.

Nowy kształt 82 klocków przekłada się na lepszą trakcję przy mniejszym ugniataniu gleby, fot. mat. prasowe
Nowy kształt 82 klocków przekłada się na lepszą trakcję przy mniejszym ugniataniu gleby, fot. mat. prasowe

14 Fabryk Trelleborga

Wśród opon TWS, rolnicze stanowią około 60%, przemysłowe około 20%, a pozostała część to opony do maszyn budowlanych i motocykli. Producent ten posiada również linie opon w każdej kategorii produktowej, dla wszystkich typów pojazdów i wszystkich rozmiarów, od najmniejszych do największych.

2,04 mld Euro – 

tyle wyniosła wartość firmy Trelleborg w chwili przejęcia przez koncern The Yokohama Rubber Co., Ltd.

Trelleborg ma 14 zakładów produkcyjnych w dziewięciu krajach — 7 w Europie (Włochy, Łotwa, Serbia, Słowenia i 3 w Czechach), 2 w Stanach Zjednoczonych, 1 w Brazylii i 4 w Azji (2 w Chinach i 2 na Sri Lance).

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Kultywator Väderstad Cultus 300 testowaliśmy na polach po zebranych: rzepaku, soi oraz kukurydzy Case Vestrum z rewersem w małym joysticku Fastrac na polu. Jak sobie poradził? John Deere S7 900 to kombajn, który wie, co wydarzy się za 4 sekundy Moc Valtry T175e zweryfikowana podczas pracy z głęboszem Najsilniejszy ciągnik świata pracował w Polsce Agrisem Strip-Till dla koneserów tej technologii Uprawa ścierniska – talerz kontra ząb Claas Trion 530 po 2 sezonach na 200 ha Kalkulator Manitou TCO wylicza koszty użytkowania maszyn