Czytaj dalej
– Rebranding w InterTech to nie tylko nowa identyfikacja wizualna, ale także transformacja mentalna organizacji. Chcemy być postrzegani jako nowoczesny producent, wyznaczający trendy i dostarczający maszyny ułatwiające życie rolnikom na całym świecie– wyjaśnia Norbert Pawluczuk, dyrektor marketingu InterTech.
InterTech zapowiedział, że jeszcze w tym roku planuje wprowadzić do oferty ładowacz czołowy z systemem ISOBUS. Taka integracja z elektroniką ciągnika pozwala wykorzystać jego terminal i joystick do obsługi maszyny. Standard ten otworzy dla ładowaczy czołowych InterTech drzwi do nowych klientów – przedsiębiorców prowadzących produkcję w oparciu o najnowocześniejszy sprzęt rolniczy. – Pracujemy nad premierą zaawansowanego ładowacza czołowego z ISOBUS-em, który będzie pierwszym tego typu produktem w Polsce. Planujemy również wprowadzenie na rynek wozu asenizacyjnego klasy premium, co otworzy przed nami nowe możliwości eksportowe – podkreśla Tomasz Kotowicz, dyrektor sprzedaży InterTech.
tyle firma z Zambrowa przeznaczyła na odpowiednio: nowoczesny park maszynowy oraz rozbudowę hali produkcyjnej.
InterTech podkreśla, że stawia nie tylko na innowacyjność i wysoką jakość maszyn, ale również na obsługę posprzedażową i serwis. Rolnicy mogą więc liczyć na indywidualne podejście do tematów związanych z maszynami zakupionymi od producenta z Zambrowa.
Obecnie sieć autoryzowanych dilerów InterTech tworzy 45 firm – 25 w kraju oraz 20 za granicą. Każdy z nich jest zobowiązany do posiadania oryginalnych części zamiennych. Rolnicy mogą więc liczyć na ich dostępność od przysłowiowej ręki.
– W ramach naszej długofalowej strategii rozwoju, kładziemy nacisk na współpracę ze sprawdzonymi partnerami handlowymi, którzy oprócz wysokiej jakości doradztwa, zapewniają również profesjonalną obsługę posprzedażową. Zależy nam na tym, aby rolnicy mogli liczyć na szybkie i efektywne wsparcie na każdym etapie użytkowania naszych maszyn – podkreśla Norbert Pawluczuk.
Zaskakujące, ale szefem tak prężnie rozwijającej się polskiej firmy branży maszyn rolniczych jest kobieta. Anna Jankowska prowadzi ją wspólnie z mężem Piotrem Jankowskim.
– InterTech to coś więcej niż firma. To nasze życie. Z mężem codziennie jesteśmy obecni w zakładzie, obserwujemy każdy etap produkcji i reagujemy na bieżące potrzeby. Dzięki temu nasza firma ma duszę, której brakuje w korporacjach – zaznacza Anna Jankowska, prezes InterTech. Dodajmy, w dużej mierze duszę kobiety.
W 2023 r. firma z Zambrowa przeznaczyła 22 mln zł na nowoczesny park maszynowy oraz 13 mln zł na rozbudowę hali produkcyjnej. To dobrze obrazuje priorytety i obraną strategię rozwoju. – Chcemy być nie największym, ale najlepszym producentem w branży. Nasze maszyny muszą spełniać najwyższe standardy, dlatego inwestujemy w technologie, które pozwolą nam rozwijać się w duchu Przemysłu 4.0. Planujemy wdrożenie zaawansowanych systemów zarządzania produkcją, które pozwolą na efektywne wykorzystanie zasobów i eliminowanie przestojów. Dążymy do tego, aby każde stanowisko w naszej fabryce działało w sposób zoptymalizowany, co umożliwi szybszą reakcję na potrzeby rynku – wyjaśnia Anna Jankowska.
InterTech ma 1600 gotowych modeli konstrukcji wsporczych dla ładowaczy czołowych, przygotowanych do różnych ciągników rolniczych. Wszystkie ładowacze czołowe InterTech są wykonywane ze specjalnej, niskostopowej stali konstrukcyjnej o podwyższonej wytrzymałości – S355. InterTech produkuje również osprzętu do ładowaczy czołowych, ładowarek teleskopowych i miniładowarek.
to liczba gotowych modeli konstrukcji wsporczych InterTech dla ładowaczy czołowych, przygotowanych do różnych ciągników rolniczych.
W zambrowskiej fabryce powstaje również sprzęt używany do zbioru zielonek (linia Green). InterTech informuje, że w tej grupie następuje dynamiczny wzrost sprzedaży, zwłaszcza wałów dogniatających oraz spychów używanych do formowania pryzm tworzonych z zielonek i kukurydzy.
Linia maszyn InterTech spełniająca wymagania rolnictwa ekologicznego otrzymała nazwę Blue. Jest to odpowiedź firmy na rosnące zapotrzebowanie rolników na coraz większy i bardziej wydajny sprzęt wykorzystywany do prac polowych. Obejmuje ona przede wszystkim brony talerzowe – zarówno z aplikatorami, jak i bez – oraz kultywatory bezorkowe. W zakładzie produkcyjnym w Zambrowie w woj. podlaskim powstają również maszyny komunalne.
– Nasz konfigurator umożliwia zarówno klientom końcowym, jak i dilerom szybkie zamówienie spersonalizowanych maszyn. Wypełniając formularz online, klient otrzymuje wycenę, która trafia również do naszego systemu CRM. Dzięki temu możemy natychmiast podjąć działania sprzedażowe i dostosować ofertę do potrzeb klienta – zaznacza Norbert Pawluczuk.