Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Kod QR Horsch, czyli cyfrowa wizytówka maszyny

Dodano: 21.12.2024
Użytkownicy maszyn Horsch wyprodukowanych w Niemczech w drugiej połowie 2024 r. znajdą na nich kod QR Horsch fot. TRAKTOR24.pl
Użytkownicy maszyn Horsch wyprodukowanych w Niemczech w drugiej połowie 2024 r. znajdą na nich kod QR Horsch fot. TRAKTOR24.pl

Użytkownicy maszyn Horsch wyprodukowanych w Niemczech w drugiej połowie 2024 r. znajdą na nich kod QR Horsch. Ta cyfrowa wizytówka pozwala z pomocą telefonu z Internetem, uzyskać natychmiastowy dostęp do zindywidualizowanej informacji o danym modelu.

Deutz-Fahr 5 Keyline trafia w dziesiątkę polskiego rynku ciągników 75-106 KM

Marce Deutz-Fahr takiego traktora brakowało. Wpisuje się on pomiędzy serie 5 i 5D Keyline łącząc zalety tych ciągników, ale co ważne jest mu bliżej do serii bogatszej. Na nasz test trafił model Deutz-Fahr 5095 Keyline o masie wysyłkowej 4 ton, z silnikiem 4-cylindrowym, rewersem elektrohydraulicznym, przekładnią z biegiem Powershift i obszerną kabiną 4-słupkową. Tak wyposażony traktor ma dobrą cenę, co ostatecznie może zadecydować o jego wyborze.

Czytaj dalej

Kod QR Horsch jest wyjątkowo trwały, bo wykonano go z wytrzymałej blachy stalowej, wygrawerowano laserem i przynitowano do ramy maszyny.

Kod QR Horsch oszczędza czas

– Dzięki kodowi QR, Horsch oferuje innowacyjne rozwiązanie umożliwiające rolnikom indywidualne udostępnianie informacji o maszynie i dostęp do jej specyficznych aplikacji. Dzięki numerowi seryjnemu użytkownik uzyskuje dostęp do istotnych i niezbędnych informacji, do których wgląd można otrzymać w dowolnie wybranym momencie – czytamy w komunikacie prasowym.

Niewątpliwą zaletą dostępu do informacji po zeskanowaniu kodu QR jest jej personalizacja. Nie trzeba tracić czasu na przeszukiwanie Internetu w celu jej odnalezienia, tylko jest od razu podana w formie przejrzystej i łatwej w obsłudze prezentacji konkretnego modelu maszyny. Rolnik nie musi przedzierać się przez gąszcz internetowych wiadomości, które nie zawsze są warte uwagi.

Lista z dokumentami na klik

Po kliknięciu w kod QR otwiera się strona z dokumentami przypisanymi do naszej maszyny. Dostępne są one w kompaktowym formacie i ułożone czytelnie w listę. Można więc szybko klikną w interesujący nas dokument np. instrukcję obsługi czy broszurę produktową. Może być to również informacja o konfiguracja naszej maszyny, która została zidentyfikowana po jej numerze seryjnym.

Po kliknięciu w kod QR Horsch otwiera się strona z dokumentami przypisanymi do naszej maszyny fot. TRAKTOR24.pl
Po kliknięciu w kod QR Horsch otwiera się strona z dokumentami przypisanymi do naszej maszyny fot. TRAKTOR24.pl

W maszynach wyposażonych w HorschConnect, dodatkową zaletą korzystania z kodu QR jest natychmiastowy dostęp do korzyści płynących z telemetrii. Im bardziej zaawansowana technologicznie maszyna, czyli posiadająca więcej czujników, tym zbieranych w czasie rzeczywistym danych jest więcej.

Skanowanie nawet z kabiny ciągnika

W niektórych maszynach, kod QR Horsch można nawet zeskanować siedząc w kabinie ciągnika. Na innych jest umieszczony w łatwo dostępnym miejscu, aby skanowanie nie wymagało odnalezienia w sobie umiejętności gimnastycznych.

– W przyszłości, stosownie do potrzeb, położymy jeszcze większy nacisk na dalszą indywidualizację informacji. W nadchodzących latach planowane jest rozszerzenie kodów QR na maszyny pochodzące z zakładów produkcyjnych znajdujących się poza granicami Niemiec. Dzięki tej innowacji Horsch wyznacza nowe standardy w obszarze cyfrowego wsparcia dla rolników oraz oferuje im centralne i zindywidualizowane źródło, które zwiększa efektywność codziennej pracy – informuje Horsch.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Brona talerzowa Maschio Gaspardo z ISOBUS Deutz-Fahr serii 8 w ciężkiej pracy z bezorkowcem Najmniejszy sześciocylindrowy ciągnik New Holland z przekładnią dwusprzęgłową. Jak wypadł w orce? Ciągnik Puma zaskoczył nas niskim zużyciem paliwa Kultywator Väderstad Cultus 300 testowaliśmy na polach po zebranych: rzepaku, soi oraz kukurydzy Nawigacja rolnicza PTx Trimble. Dzięki niej staliśmy się lepszymi operatorami ciągnika Case Vestrum z rewersem w małym joysticku Najsilniejszy ciągnik świata pracował w Polsce Fastrac na polu. Jak sobie poradził? John Deere S7 900 to kombajn, który wie, co wydarzy się za 4 sekundy