Swój wynik Kubota w dużym stopniu wypracowała dzięki szerokiej ofercie cenionych ciągników kompaktowych. Znajdują one zastosowanie zarówno w mniejszych gospodarstwach, jak i w przedsiębiorstwach komunalnych.
Polski rynek ciągników rolniczych w 2024 roku doświadczył poważnych wyzwań wynikających z globalnych problemów gospodarczych oraz rosnących kosztów produkcji. Mimo tego, jak pokazują dane AgriTrac Polska, Kubota zajęła trzecie miejsce wśród najczęściej rejestrowanych nowych ciągników w naszym kraju.
Rolnicy oraz firmy z sektora komunalnego chętnie sięgają po maszyny Kubota, doceniając szeroką i wszechstronną gamę produktów – od kompaktowych modeli ciągników po wszechstronne maszyny rolnicze i specjalistyczne modele w sadownictwie.
– Pomimo pełnych wyzwań warunków rynkowych, utrzymaliśmy wysoką trzecią pozycję w Polsce na koniec 2024 roku, co jest wynikiem kilku czynników. Począwszy od naszej szerokiej gamy produktów, przez rewelacyjną ofertę finansowania fabrycznego Kubota Finance, po profesjonalne wsparcia klientów – podkreśla Michał Poźniak, dyrektor zarządzający Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. oddział w Polsce.
Na szczególną uwagę zasługuje wzrost sprzedaży serii M5. Jej wysoka wydajność i niskie zużycie paliwa uczyniły ją faworytem wśród średnich gospodarstw rolnych.
tyle ciągników sprzedała na polskim rynku Kubota w całym 2024 roku. Był to trzeci wynik wśród wszystkich producentów (wg. PIGMiUR)
Na koniec przedstawiciele japońskiej marki dostrzegli ogromne zainteresowanie modelem L2-522. Ten model jest szczególnie doceniany w sektorze sadowniczym lub komunalnym. Znalazł on w ubiegłym roku 93 nabywców w Polsce.
Warto również podkreślić rosnące zainteresowanie kompaktowymi ciągnikami o mocach od 23 do 61 KM, które doskonale sprawdzają się w sektorze komunalnym oraz mniejszych gospodarstwach.
taki udział rynkowy w Polsce wśród wszystkich sprzedanych nowych ciągników zgarnęła Kubota w 2024 roku.
Kubota od lat oferuje niezawodne maszyny w tych kategoriach, wspierając małe i średnie gospodarstwa. W tym segmencie na wyróżnienie zasługują modele z serii B2 i L2.
Seria B2 to ciekawy wybór dla sektora komunalnego. Ciągniki te łączą kompaktowe rozmiary z dużą mocą i wszechstronnością. Dzięki wyjątkowej zwrotności i wygodzie użytkowania są niezastąpione w pracy na ograniczonej przestrzeni. Przykładowo model B2-261 sprzedał się w zeszłym roku na polskim rynku w 49 sztukach.
– Rok 2024 był dla Kubota Polska czasem dynamicznych działań na wymagającym rynku. Dzięki konsekwentnej realizacji strategii rozwoju i elastycznemu podejściu, skutecznie wzmacnialiśmy naszą pozycję, wykorzystując pojawiające się wyzwania jako impuls do dalszego rozwoju. Nasze osiągnięcia potwierdzają, że potrafimy dostosować się do zmieniających się potrzeb rynku – podsumowuje Michał Poźniak.