Zakładanie wielogatunkowych upraw okrywowych, nawożenie punktowe, czy uprawa z jednoczesnym wysiewem. Opcji na wykorzystanie zbiornika frontalnego Kuhn TF 2300 C jest naprawdę sporo.
Czytaj dalej
Podwójny zbiornik czołowy TF 2300 C o całkowitej pojemności 2360 litrów jest podzielony na dwie komory w proporcji 60/40. Taka konfiguracja pozwala, aby w jednym przejeździe precyzyjnie wysiać nasiona kilku gatunków roślin okrywowych, dostarczyć nawóz startowy lub składniki mineralne jak najbliżej nasion, a także zabezpieczyć siewki przed szkodnikami, takimi jak ślimaki.
– taką całkowitą pojemność ma zbiornik frontalny Kuhn TF 2300 C. Jest on podzielony na dwie komory w stosunku 60/40.
Dla użytkowników oczekujących maksymalnej wydajności, przewidziano możliwość załadowania obu komór zbiornika tym samym produktem. Podwójny zbiornik można łatwo napełniać za pomocą ładowacza czołowego lub ładowarki teleskopowej. Jego niska, kompaktowa konstrukcja zapewnia dobrą widoczność na drodze i w terenie.
Nowy, kasetowy aparat wysiewający Optiseed, w połączeniu ze zbiornikiem ciśnieniowym, zapewnia szeroki zakres dawek, do nawet 500 kg/ha przy prędkości 15 km/h. Każda komora zbiornika posiada dwa niezależne aparaty wysiewające.
Dwa produkty dozowane oddzielnie, mogą być mieszane (pojedynczy strumień) lub podawane oddzielnie (podwójny strumień). Mieszadło ułatwia przepływ trudno osypujących się nasion. Wymiana kasety zdaniem producenta jest szybka i łatwa oraz nie wymaga użycia narzędzi.
Podczas tej czynności, zamykając klapę, oddziela się kasetę od nasion. Przycisk kalibracji, umieszczony w pobliżu aparatów wysiewających, umożliwia rozpoczęcie lub zatrzymanie próby kręconej. Po wpisaniu masy do terminala, silnik zajmie się resztą, automatycznie dostosowując prędkość aparatów wysiewających.
Nowy zbiornik może być wyposażony w ramę nośną lub nowy przedni wał dogniatający. Składa się on z czterech kół o średnicy 822 mm. Taki ich rozmiar powinien zmniejszyć opory toczenia, a także zapewnić duży prześwit.
Warto wspomnieć, że opony na wale charakteryzują się radialną budową, co poprawia nośność zbiornika i ogranicza zagęszczenie gleby. Gdyby była taka potrzeba, na wbudowanym uchwycie można pomieścić obciążniki o masie do 800 kg.
Zbiornik może być sterowany za pomocą terminali ISOBUS VTI 60, CCI 800, CCI 1200. Jego obsługa jest też możliwa przy użyciu dowolnego innego terminala ISOBUS już dostępnego w gospodarstwie.
Na koniec dodajmy, iż zbiornik umożliwia automatyczne włączanie i wyłączanie dozowania nasion i nawozu za pomocą GPS. Istnieje także możliwość niezależnej regulacji dawki nasion i nawozu z wykorzystaniem mapy aplikacyjnej.