Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Maszyny Mandam 2025 – spore zmiany i trochę taniej

Dodano: 08.01.2025
Mandam Gal Combo siewnik fot. mat. prasowe
Zupełną nowością w ofercie Mandamu jest agregat uprawowo-siewny Gal Combo fot. mat. prasowe

Gliwicki producent maszyn rolniczych wraz z Nowym Rokiem wprowadza istotne zmiany w swojej ofercie. Wypadnie z niej aż 9 maszyn, a w ich miejsce pojawią się dwie zupełnie nowe. Czym jeszcze zaskoczą nas maszyny Mandam z rocznika modelowego 2025?

Oprócz tego Mandam forsuje ważne zmiany w swoich kluczowych produktach. Mowa tu m.in. o kultywatorach dłutowych oraz bronach talerzowych. Co dokładnie się zmieni? Czy maszyny Mandam po tych roszadach nadal będą atrakcyjne dla rolników?

Najmniejszy sześciocylindrowy New Holland pokazał pazur w orce zimowej

Po ocenie przekładni dwusprzęgłowej zamontowanej w ciągniku New Holland T6.160 Dynamic Command, przechodzimy do recenzji jego pozostałych funkcjonalności oraz podzespołów. Naszą szczególną uwagę zwróciła funkcja sekwencji pracy na uwrociach oraz silnik. Model T6.160 to przecież najmniejszy sześciocylindrowy New Holland.

Czytaj dalej

Maszyny Mandam – o 9 mniej w ofercie

Już przeszło 2,5 tys. lat temu Heraklit z Efezu wypowiedział aktualne do dziś słowa: „Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana”. Wydaje nam się, że ten cytat można odnieść do obecnych działań Mandamu.

Z początkiem 2025. roku z oferty producenta wypadło aż 9 maszyn. W ich miejsce pojawiły się dwie ważne nowości.

Aż 9 maszyn 

wyleciało z oferty produktowej Mandamu na 2025 r. W ich miejsce pojawiły się dwie nowości.

–  Jeśli chodzi o usunięte maszyny, szukamy jak zwiększyć wydajność naszej produkcji. Jednym z elementów tego typu działań okazała się analiza sprzedaży poszczególnych maszyn. Wynikiem tego było usunięcie takich maszyn jak brona talerzowa TAL-R, pługi Orkan i FEN, głębosz MGVS i kilka innych – wyjaśnia Józef Seidel, dyrektor ds. marketingu w firmie Mandam.

Dwie nowości produktowe

Pierwszą z nowości jest zestaw uprawowo-siewny GAL Combo. Jest to połączenie brony talerzowej z siewnikiem zbożowym. W tym wypadku producent postawił na własną bronę talerzową oraz włoski siewnik pneumatyczny dostarczany specjalnie dla Mandamu.

Józef Seidel Mandam fot. Tomasz Kuchta
O zmianach w ofercie opowiedział nam Józef Seidel, reprezentujący firmę Mandam fot. Tomasz Kuchta

Kolejną nowością jest głębosz DIG wyposażony w hydropneumatyczne zabezpieczenie zębów typu non-stop. W ramach tej serii znajdziemy trzy kombinacje ilościowe zębów osadzone na ramie o szerokości 3 m.

O obu maszynach postaramy się napisać nieco więcej, gdy tylko będziemy mieli okazję ujrzeć je na żywo i przyjrzeć się im z bliska.

Modernizacje bestsellerów

Chcąc iść z duchem czasu oraz wsłuchując się w potrzeby klientów Mandam wdrożył też istotne zmiany konstrukcyjne w swoich najpopularniejszych maszynach.

Od teraz kultywator dłutowy Spec HD już w standardzie wyposażany jest w hydrauliczną regulację głębokości roboczej. Do tej pory była ona jedną z najpopularniejszych opcji.

Mandam Dig głębosz fot. mat. prasowe
Głębosz DIG wyposażony jest w hydropneumatyczne zabezpieczenie zębów typu non-stop fot. mat. prasowe

Ponadto wszystkie brony talerzowe typu GAL będą wyposażone w piasty segmentowe umożliwiające ewentualną wymianę piasty na nową. Wszystko naturalnie przy zachowaniu 5-letniej gwarancji, jak to miało miejsce w latach ubiegłych.

Maszyny Mandam – jest nieco taniej

Co ciekawe, zdecydowana większość maszyn oferowanych przez Mandam względem poprzedniego roku potaniała. Nie są to naturalnie ogromne obniżki, ale w poszczególnych kategoriach produktowych wynoszą one na ogół kilka proc.

Na koniec warto wspomnieć, że Mandam jest jedną z nielicznych firm z branży rolniczej, która jawnie już od kilku lat publikuje własne katalogi z cennikami maszyn. Dzięki temu bez wychodzenia z domu jesteśmy w stanie sprawdzić, ile wyjściowo kosztuje interesująca nas maszyna.

Nowością w nieskładanych maszynach o szerokości roboczej do 4 m jest koło transportowe Skorpion. Rozwiązanie dostępne jest w bronach talerzowych Gal-C i Tal-C fot. mat. prasowe
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Brona talerzowa Maschio Gaspardo z ISOBUS Deutz-Fahr serii 8 w ciężkiej pracy z bezorkowcem Najmniejszy sześciocylindrowy ciągnik New Holland z przekładnią dwusprzęgłową. Jak wypadł w orce? Ciągnik Puma zaskoczył nas niskim zużyciem paliwa Kultywator Väderstad Cultus 300 testowaliśmy na polach po zebranych: rzepaku, soi oraz kukurydzy Nawigacja rolnicza PTx Trimble. Dzięki niej staliśmy się lepszymi operatorami ciągnika Case Vestrum z rewersem w małym joysticku Najsilniejszy ciągnik świata pracował w Polsce Fastrac na polu. Jak sobie poradził? John Deere S7 900 to kombajn, który wie, co wydarzy się za 4 sekundy