Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Pielniki Amazone w kolorach zielonym i pomarańczowym

Dodano: 05.11.2024
pielniki Amazone zostaną dopasowane do znanej od dawna kolorystyki działu techniki rolniczej Amazone fot. materiały firmowe
Pielniki Amazone zostaną dopasowane do znanej od dawna kolorystyki działu techniki rolniczej Amazone fot. materiały firmowe

Tej zmiany można było się spodziewać. Chodzi o pielniki Amazone, które Grupa Amazone po przejęciu w roku 2019 firmy Schmotzer Hacktechnik oferowała w kombinacji kolorów niebieskiego i pomarańczowego. To nie pasowało do znanej wszystkim rolnikom zieleni Amazone. Dlatego podjęto decyzję o zmianie na kolory zielony i pomarańczowy.

Deutz-Fahr 5 Keyline trafia w dziesiątkę polskiego rynku ciągników 75-106 KM

Marce Deutz-Fahr takiego traktora brakowało. Wpisuje się on pomiędzy serie 5 i 5D Keyline łącząc zalety tych ciągników, ale co ważne jest mu bliżej do serii bogatszej. Na nasz test trafił model Deutz-Fahr 5095 Keyline o masie wysyłkowej 4 ton, z silnikiem 4-cylindrowym, rewersem elektrohydraulicznym, przekładnią z biegiem Powershift i obszerną kabiną 4-słupkową. Tak wyposażony traktor ma dobrą cenę, co ostatecznie może zadecydować o jego wyborze.

Czytaj dalej

Dzięki temu pielniki Amazone zostaną dopasowane do znanej od dawna kolorystyki działu techniki rolniczej Amazone. Podkreślmy, która jest chroniona prawem znaków towarowych w wielu krajach. Celem wspomnianej zmiany jest bez wątpienia wzmocnienie tożsamości korporacyjnej marki.

Pielniki Amazone muszą być zielono-pomarańczowe

– W ostatnich latach współpraca między Schmotzer a Amazone zaowocowała nowymi impulsami technicznymi i opcjami wyposażenia dla coraz wydajniejszych rozwiązań w zakresie pielęgnacji roślin. W przyszłości ta linia produktów będzie również prezentowana w typowych kolorach Amazone – zielonym i pomarańczowym. W trakcie tego procesu marka Schmotzer połączy się z marką Amazone. Podkreśli to wizualnie przynależność do grupy Amazone, a także synergię różnych linii produktów rolniczych. To odświeżenie maszyn z dziedziny uprawy międzyrzędowej ma pomóc w jeszcze skuteczniejszym wprowadzaniu tych urządzeń na rynek, zwłaszcza międzynarodowy. Firma stawia na znacznie wyższy poziom rozpoznawalności globalnej zielono-pomarańczowego wizerunku marki Amazone – czytamy w komunikacie prasowym.

Nie tylko pielniki zmienią kolorystykę

Zmiana kolorystyki pielników Amazone nie dotyczy tylko działu „Technika uprawy międzyrzędowej”. Identyczna nastąpi w dziale „Technika komunalna”.

12/2024 – 

w tym miesiącu odbędzie się premiera nowej kolorystyki pielników Amazone. Zostanie połączona z odsłoną nowego cennika Amazone.

– W obu działach nastąpi faza przejściowa, podczas której zarówno technika komunalna, jak i technika mechanicznego zwalczania chwastów będą nadal obecne na wystawach lub sprzedawane w istniejących kolorach. Nie stanowi to jednak problemu, ponieważ technologia i funkcjonalność urządzeń pozostaną bez zmian – podaje Amazone.

Zmiana kolorystyki pielników Amazone nie dotyczy tylko działu „Technika uprawy międzyrzędowej”. Identyczna nastąpi w dziale „Technika komunalna” fot. materiały prasowe
Zmiana kolorystyki pielników Amazone nie dotyczy tylko działu „Technika uprawy międzyrzędowej”. Identyczna nastąpi w dziale „Technika komunalna” fot. materiały prasowe

W komunalce od 40 lat

– Grupa Amazone jest obecna na rynku ze swoimi produktami techniki komunalnej od ponad 40 lat. Kosiarki zawieszane i samojezdne, wcześniej oferowane w kolorystyce zielono-beżowej, cieszą się uznaniem zarówno władz samorządowych, jak i usługodawców ze względu na wysoką funkcjonalność i jakość. Obejmują one szeroki zakres zastosowań. Od wertykulowania i koszenia po zbieranie liści – te wszechstronne maszyny komunalne są w użyciu przez cały rok. Nowa zielono-pomarańczowa kolorystyka nie tylko wprowadza uderzającą zmianę wizualną maszyn, ale także nadaje im nowe dynamiczne linie – czytamy w komunikacie prasowym.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Kultywator Väderstad Cultus 300 testowaliśmy na polach po zebranych: rzepaku, soi oraz kukurydzy Case Vestrum z rewersem w małym joysticku Fastrac na polu. Jak sobie poradził? John Deere S7 900 to kombajn, który wie, co wydarzy się za 4 sekundy Moc Valtry T175e zweryfikowana podczas pracy z głęboszem Najsilniejszy ciągnik świata pracował w Polsce Agrisem Strip-Till dla koneserów tej technologii Uprawa ścierniska – talerz kontra ząb Claas Trion 530 po 2 sezonach na 200 ha Kalkulator Manitou TCO wylicza koszty użytkowania maszyn