Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Pöttinger Servo 2000 to pług obracalny z myślą o mniejszych ciągnikach

Dodano: 06.01.2025
Pługi Pöttinger Servo 2000 są dostępne są w wersji 3- i 4-skibowej fot. mat. prasowe
Pługi Pöttinger Servo 2000 są dostępne są w wersji 3- i 4-skibowej fot. mat. prasowe

Wraz z wprowadzeniem serii pługów Pöttinger Servo 2000, austriacki producent rozbudowuje swoją ofertę maszyn do orki. Lekkie, zawieszane pługi obracalne Servo 2000 dostosowane są do kompaktowych ciągników o mocy do 130 KM.

W przypadku nowych pługów Pöttinger Servo 2000 zachowano podobną koncepcję jak przy większych maszynach z serii Servo 3000 i Servo 4000, przy czym dostosowano je do mniejszego zapotrzebowania na moc.

Nawigacja rolnicza może być przepustką do świata precyzyjnego rolnictwa. Ale wcale nie musi

Każdy system prowadzenia równoległego podniesie komfort pracy operatora, ale nie każdy pozwoli na wejście w rolnictwo precyzyjne. Dlaczego? Co właściwie determinuje możliwość szerszego wykorzystania całego układu? Co kryje się pod nazwą nawigacja rolnicza?

Czytaj dalej

Pöttinger Servo 2000 dla mniejszych ciągników

Modele Servo 2000 są dostępne w wersji 3- i 4-skibowej – do wyboru są różne wysokości ramy i rozstawy korpusu. Po raz pierwszy lekkie pługi zawieszane firmy Pöttinger są dostępne z hydrauliczną regulacją szerokości cięcia – model Servo 2000 P.

W Servo 2000 N znajduje się również dobrze znana hydrauliczne zabezpieczenie przeciwkamieniowe Nova. Pług standardowo wyposażony jest w zebezpieczenie mechaniczne i regulację szerokości cięcia.

Intuicyjne ustawianie pługa

Szybka i prawidłowa regulacja pługa jest możliwa dzięki przejrzystemu i intuicyjnemu centrum ustawień Servomatic z czteroprzegubowym zawieszeniem. Pług można w kilku krokach podłączyć do każdego typu ciągnika.

130 KM 

– do tej mocy kompaktowych ciągników są przewidziane pługi Pöttinger Servo 2000.

Za pomocą skali można łatwo dostosować szerokość cięcia pierwszego korpusu na podstawie wewnętrznego rozstawu kół ciągnika. Pług ustawia się idealnie wzdłuż linii ciągu dzięki wstępnie ustawionemu punktowi ciągu.

Przy czym cały czas możliwe jest dostosowanie pługa do specjalnych warunków. Jeżeli szerokość cięcia zostanie zmieniona za pomocą systemu regulacji Plus, również punkt ciągu i szerokość cięcia pierwszego korpusu odpowiednio się ustawią. Wrzeciona zamocowane wewnątrz z ogranicznikiem są zabezpieczone przed zabrudzeniem, gotowe do użycia w każdej chwili. Przy tym zapobiegają one naprężeniom w obrotnicy.

Wytrzymały nawet w najcięższych warunkach pracy

W przypadku trudnych warunków pracy na zakamienionej glebie Servo 2000 ma zdaniem producenta dobrze sobie radzić dzięki hydraulicznemu systemowi ochrony przed kamieniami Nova. Posiada on wewnętrzne siłowniki hydrauliczne, które są optymalnie chronione przed uszkodzeniem. Jeśli chodzi o geometrię zaczepu, to zwrócono uwagę na położenie blisko ciągnika.

Wprowadzając kolejny pług do swojej oferty Pöttinger wciąż rozbudowuje ofertę maszyn orkowych fot. mat. prasowe
Wprowadzając kolejny pług do swojej oferty Pöttinger wciąż rozbudowuje ofertę maszyn orkowych fot. mat. prasowe

Ciśnienie wyzwalania można regulować w zakresie od 1000 do 1350 kg, co pozwala szybko reagować na zmieniające się warunki pracy. Przy wychyleniu w pionie do 36 cm ciśnienie w systemie wzrasta, tak aby zapewnić szybkie wyciągnięcie lemiesza. Możliwe jest również wychylenie w bok.

Pöttinger Servo 2000 i liczne opcje wyposażenia

Najlepsze efekty pracy i pole pozbawione resztek to zdaniem wielu dobry start dla roślin uprawnych. W ofercie Pöttingera znajdziemy korpusy pługów, które od wielu lat sprawdzają się na wszystkich rodzajach gleby. Korpusy są o różnych kształtach i wykonane są z różnych materiałów.

Dostępna jest również szeroka gama wyposażenia dodatkowego, jak przedpłużki i kroje talerzowe. Aby zapewnić optymalną kontrolę głębokości i spełnić różne wymagania, dostępne są wahliwe koła kopiujące, podwójne koła kopiujące oraz transportowe wahliwe koła kopiujące o różnych wymiarach.

Koła kopiujące są zamontowane blisko ramy, aby dzięki zoptymalizowanej orce granicznej można było orać aż do samej krawędzi pola. Zapewnia to czyste wykończenie pracy i zapobiega migracji chwastów z krawędzi pola na jego środek.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Brona talerzowa Maschio Gaspardo z ISOBUS Deutz-Fahr serii 8 w ciężkiej pracy z bezorkowcem Najmniejszy sześciocylindrowy ciągnik New Holland z przekładnią dwusprzęgłową. Jak wypadł w orce? Ciągnik Puma zaskoczył nas niskim zużyciem paliwa Kultywator Väderstad Cultus 300 testowaliśmy na polach po zebranych: rzepaku, soi oraz kukurydzy Nawigacja rolnicza PTx Trimble. Dzięki niej staliśmy się lepszymi operatorami ciągnika Case Vestrum z rewersem w małym joysticku Najsilniejszy ciągnik świata pracował w Polsce Fastrac na polu. Jak sobie poradził? John Deere S7 900 to kombajn, który wie, co wydarzy się za 4 sekundy