Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Väderstad Spirit dostał większy zbiornik

Dodano: 02.12.2024
Siewnik Väderstad Spirit od teraz oferowany będzie z większym zbiornikiem fot. mat. prasowe
Siewnik Väderstad Spirit od teraz oferowany będzie z większym zbiornikiem fot. mat. prasowe

Dobrze znany na rynku siewnik Väderstad Spirit będzie od teraz oferowany z powiększoną pojemnością zbiornika. Z tego rozwiązania ucieszą się rolnicy, którym w największym stopniu zależy na wydajności tego typu maszyn.

W roku modelowym 2025 pojemność zbiornika kilku modeli Väderstad Spirit zostanie zwiększona o ponad 25%, z 3900 do 5000 litrów. Daje to rolnikom możliwość zwiększenia wydajności na polu, a także usprawnienia logistyki.

Väderstad Cultus 300 w uprawie po kukurydzy

W jakich warunkach najlepiej sprawdzić jakość pracy kultywatora Väderstad Cultus 300? Naszym zdaniem w jak najbardziej wymagających. Za takie z pewnością należy uznać stanowisko po zbiorze kukurydzy ziarnowej.

Czytaj dalej

Väderstad Spirit z większym zbiornikiem

Do tej pory większe modele kombi z rodziny siewników Spirit, Spirit 600-900C, były wyposażone w zbiornik o pojemności 5000 litrów. W tym samym czasie kilka innych modeli miało zbiornik o pojemności 3900 litrów.

5000 litrów – 

taką pojemność zbiornika będą miały od teraz siewniki Väderstad Spirit o szerokości roboczej powyżej 6 metrów a także 4-metrowy Spirit 400C.

Od października 2024 r. wszystkie siewniki Väderstad Spirit o szerokości roboczej powyżej 6 metrów, a także 4-metrowy Spirit 400C otrzymały zbiorniki o pojemności 5000 litrów.

– Większy zbiornik zapewnia rolnikom większą wydajność. Zwiększona o 25 procent objętość umożliwi dłuższy czas między napełnieniami, a tym samym zwiększa efektywność siewu na polu – mówi Björn Jeansson, ekspert ds. siewników w Väderstad.

Uniwersalny siewnik ze Szwecji

Siewnik pneumatyczny Väderstad Spirit zapewnia wyrównanie, przygotowanie łoża siewnego, zagęszczenie gleby, wysiew i konsolidację posiewną w jednym przejeździe. Jest znany z tego, że zapewnia dużą precyzję przy wysokich prędkościach roboczych.

Aby uzyskać doskonałe rozmieszczenie nasion na glebach lekkich i średnich, Spirit jest wyposażony w dwutalerzową redlicę. Jej talerze mają stożkowy kształt i tworzą wąską szczelinę nasienną, co przekłada się na minimalne wzruszanie gleby. Wpływa to również na niższe zapotrzebowanie na moc i poprawia efekty pracy na polach z dużą ilością resztek pożniwnych. Talerze redlicy nasiennej są ustawione w systemie OffSet, czyli z lekkim przesunięciem względem siebie.

– Nasiona wypadają z przewodu nasiennego przed środkiem talerzy w miejscu gdzie ich prędkość obrotowa nie zakłóca umiejscowienia w glebie. Obrót talerzy pomaga umieścić nasiona na dnie szczeliny nasiennej, co umożliwia natychmiastowy dostęp do wilgoci. System ten nie wymaga stosowania dodatkowych elementów zatrzymujących nasiona w bruździe, co przekłada się na redukcję kosztów części – informuje producent.

 

Od października 2024 roku Spirit 400C, Spirit 600C InLine, Spirit 600S, Spirit 800S i Spirit 900S są wyposażone w nowy zbiornik o pojemności 5000 litrów.

Powiększenie zbiornika pozwoli na poprawę wydajności pracy siewnikiem Spirit fot. mat. prasowe
Powiększenie zbiornika pozwoli na poprawę wydajności pracy siewnikiem Spirit fot. mat. prasowe
Duży zbiornik o pojemności 5000 l będzie teraz dostępny także w 4-metrowym Spiricie 400C fot. mat. prasowe
Duży zbiornik o pojemności 5000 l będzie teraz dostępny także w 4-metrowym Spiricie 400C fot. mat. prasowe
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Brona talerzowa Maschio Gaspardo z ISOBUS Deutz-Fahr serii 8 w ciężkiej pracy z bezorkowcem Najmniejszy sześciocylindrowy ciągnik New Holland z przekładnią dwusprzęgłową. Jak wypadł w orce? Ciągnik Puma zaskoczył nas niskim zużyciem paliwa Kultywator Väderstad Cultus 300 testowaliśmy na polach po zebranych: rzepaku, soi oraz kukurydzy Nawigacja rolnicza PTx Trimble. Dzięki niej staliśmy się lepszymi operatorami ciągnika Case Vestrum z rewersem w małym joysticku Najsilniejszy ciągnik świata pracował w Polsce Fastrac na polu. Jak sobie poradził? John Deere S7 900 to kombajn, który wie, co wydarzy się za 4 sekundy