Czytaj dalej
Podstawowymi elementami pielnika Venterra 1K są sekcje zawieszone na równoległobokach. Dla szerokości rzędów od 16 cm do 37,5 cm producent przewidział równoległobok EKP. Można go opcjonalnie wyposażyć w trzy noże pielące. W przypadku odstępów międzyrzędzi pomiędzy 12,5 cm i 90 cm jest zastosowany równoległobok KPP z pięcioma pozycjami ramy sekcji.
Głębokość pracy sekcji można regulować bezstopniowo. Redlice stosowane w sekcjach opracowane są tak, aby podcinać całopowierzchniowo w pasie pracy. Opatentowany system szybkiej wymiany RapidoClip umożliwia wymianę redliczek bez użycia narzędzi w krótkim czasie nawet na polu jak i w obejściu.
System prowadzenia składa się z systemu kamer i zespołu przesuwu. Dzięki temu pielnik jest dokładnie prowadzony automatycznie wzdłuż rzędów lub na pochyłych polach. System Horus Professional rozpoznaje roślinę uprawową na podstawie jej ułożenia lub w trybie 3D w oparciu o różnice w wysokości. Dodatkowo jest możliwe rozpoznawanie poprzez wybór koloru. Własny system kamer Amazone SmartVision, dzięki automatycznej korekcie nachylenia nawet na stromych zboczach pozwala na prowadzenie rzędowe bez manualnej korekty. W obu systemach regulacja ramy przesuwnej odbywa się w zależności od prędkości jazdy. Traktorzysta ma możliwość kontrolowania sposobu prowadzenia rzędowego na terminalu dzięki obrazowi wideo.
W przypadku upraw zagonowych lub małych szerokościach roboczych, które uniemożliwiają boczne usytuowanie kamery na ramie pielnika w stosunku do ciągnika Venterra 1K ma rozwiązanie tej sytuacji poprzez przedłużoną wersję ramy. Umożliwia ona swobodne widzenie rzędów przez kamerę za ciągnikiem pomiędzy ramą i wieżą zawieszenia maszyny. Jako uzupełnienie systemu kamer można zastosować czujnik rzędowy. Nadaje się on w szczególności do zwalczania mechanicznego chwastów w późnych stadiach rozwoju rośliny uprawnej np. buraka. W przypadku silnych ruchów roślin przy wietrze bocznym czujniki zapewniają precyzyjne prowadzenie wzdłuż rzędu roślin.
Pielnik Venterra 1K można wyposażyć w różne systemy redlliczek Amazone. Kombinacja złożona ze zbiornikiem przednim FTender i głowicą rozdzielajacą na pielniku umożliwia wydajne i skuteczne nawożenie upraw. Aplikacja następuje w zależności od potrzeby indywidualnie na rząd roślin, między rzędami roślin lub na dużym obszarze z pomocą talerzyków rzutowych. tak ze system oprysku pasowego RowSpray można stosować w kombinacji ze zbiornikiem przednim FT-P. W ten sposób można odpowiednio aplikować środki ochrony roślin lub nawozy płynne.
Sekcje mogą być automatycznie podnoszone hydraulicznie lub opuszczane poprzez automatyczny układu GPS-Switch. Sterowanie odbywa się za pomocą terminalu obsługi ISOBUS AmaTron 4. Pielnik Venterra 1K został zaprojektowany jako system modułowy. Pozwala to na dostosowanie maszyny do późniejszych zmiennych sytuacji.
Do pielnika są opracowane opcjonalne narzędzia dodatkowe jak rolki ochronne, koła palcowe, obsypniki lub brony palcowe. Narzędzia dodatkowe można montować lub zdejmować zależnie od potrzeb zwalczania mechanicznego chwastów w danej uprawie. Ramę pielnika Venterra 1K można w kilka minut poszerzyć za pomocą składanego układu rozszerzenia ramy. Ponadto Venterrę 1K można przezbroić do zawieszenia na przednim TUZ ciągnika.