Czytaj dalej
Zbiorniki przednie Horsch Partner FT od roku 2025 dostępne będą w wersjach z komorami o pojemnościach od 1600 do 2500 l. Ich masa w wyposażeniu podstawowym wynosi od 700-940 kg, a szerokości od 2,5 do 2,8 m.
Inżynierowie marki Horsch postawili na zbiornik ciśnieniowy. W połączeniu z wydajnymi aparatami dozującymi, pozwala to stosować duże dawki nawozów podczas nawet szybkiego siewu. Zbiornik ciśnieniowy Horsch Partner FT pozwala uzyskać nie tylko dużą przepustowość materiału. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest utrzymanie czystości i dobrej widoczności przed ciągnikiem. Zamknięty system zapewnia hermetyczny transport do redlicy nawozowej/siewnej i zapobiega uwalnianiu się pyłu na zewnątrz zbiornika. W przypadku maszyny zamontowanej na przednim TUZ, ma to szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa pracy.
w takiej proporcji podzielony jest zbiornik 2-komorowy Horsch Partner FT.
– Seria Partner FT jest teraz poszerzana o mały zbiornik dwukomorowy stanowiący dodatkowe wyposażenie do małego pojedynczego zbiornika. Poza tym w przedziale dużych zasobników pojawią się dwie nowe pojemności dostępne również jako zbiorniki trójkomorowe. Ich pojemność wynosi 1700 l w przypadku zasobnika Partner 1,7 FT oraz 2100 l w przypadku zasobnika Partner 2,1 FT i 2500 l dla Partnera 2,5 FT. Zapewnia to klientom jeszcze większą ilość wariantów siewu jednego lub kilku komponentów – czytamy w komunikacie prasowym.
Zbiorniki czołowe Horsch Partner FT mogą pracować jako uzupełnienie różnych maszyn. Pozwalają maszynie zagregowanej za ciągnikiem wysiewać różne materiały bez jej obciążania.
– Zbiornik Partner FT można połączyć między innymi z siewnikiem punktowym Maestro RV / RX lub z takimi siewnikami jak Express 4 KR, Avatar 6 SL lub Taro. W przypadku uprawy gleby można go łączyć na przykład z Terrano FX, wykorzystując ten kultywator do nawożenia głębokiego. Ponadto Partner FT można wykorzystać w rolnictwie hybrydowym w połączeniu z maszynami Transformer VF lub Cura ST – informuje firma Horsch.
Jako opcję wyposażenia zbiorników przednich Horsch Partner FT można zamawiać wały. Pozwalają one zredukować obciążenie jego hydrauliki i przodu ciągnika, co przekłada się na zmniejszenie ugniatania gleby przez koła traktora. Ponadto wał oponowy zbiornika przedniego pozwala skonsolidować glebę w obszarze pod traktorem.
– Dostępne są również błyskawiczne złącza przeznaczone do przewodów pneumatycznych. Ułatwiają one łączenie i rozłączanie przewodów pneumatycznych narzędzi uprawowych ze zbiornikiem Partner FT. Beznarzędziowa i łatwa obsługa pozwala zaoszczędzić czas podczas montażu i demontażu różnych urządzeń. Nowa generacja zasobników wyposażona jest w dotykową funkcję obsługi I-Manager, która sprawdziła się już w modelach Pronto DC, Versa KR i SW, a także w niektórych wersjach Avatara – czytamy w komunikacie prasowym.
od tego roku Horsch rozpocznie produkcję seryjną nowych zbiorników przednich Partner FT.
Dla zasobników przednich dedykowany jest zestaw montażowy do łączenia przewodów pneumatycznych. Ich ramię mocujące można elastycznie regulować pod względem wysokości i kąta mocowania, co pozwala wykorzystywać je na każdym ciągniku.