Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Horsch rozwija fabrykę w Schwandorfie

Dodano: 16.04.2024
Horsch rozwija się w tempie geometrycznym i ciągle inwestuje w rozwój produktów oraz fabryk © TRAKTOR24.pl
Horsch rozwija się w tempie geometrycznym i ciągle inwestuje w rozwój produktów oraz fabryk © TRAKTOR24.pl

Horsch rozwija się w tempie geometrycznym i ciągle inwestuje w rozwój produktów oraz fabryk. W niemieckim Schwandorfie rozpoczęło pracę ultranowoczesne centrum obróbki powierzchni.

Deutz-Fahr 5 Keyline już w Polsce. Czy to będzie hit sprzedażowy?

Ciągniki Deutz-Fahr 5 Keyline mogą zadecydować o wyższym miejscu tej marki w wynikach sprzedaży traktorów na koniec 2024 r. Cena od 184 tys. zł netto za model o mocy 75 KM z silnikiem 4-cylindrowym i wyposażeniem skrojonym pod nasz rynek, jest obecnie jedną z najlepszych ofert rynkowych.

Czytaj dalej

– Budowę nowoczesnego centrum obróbki powierzchni w fabryce w Schwandorfie rozpoczęto w maju 2022 r. Aby sprostać wzrastającemu zapotrzebowaniu i zabezpieczyć moce produkcyjne, firma HORSCH zbudowała halę o powierzchni 12 000 m. kwad. wyposażoną w najnowocześniejszą technologię służącą do powlekania farbami mokrymi i proszkowymi – czytamy w komunikacie prasowym.

Nowa lakiernia w Schwandorfie

Budowa lakierni w Schwandorfie rozpoczęła się w styczniu 2023 roku. Podzielono ją na dwa etapy związane z wdrażanymi systemami malowania proszkowego i mokrego.

30 mln euro – 

tyle kosztowała budowa centrum obróbki powierzchniowej w fabryce w Schwandorfie.

– Lakiernia malowania na mokro rozpoczęła pracę w czerwcu 2023 r., a lakiernia proszkowa we wrześniu 2023 r. Obecnie oba systemy znajdują się nadal w fazie rozruchu. Maksymalna wydajność wynosi około 575 000 m. kwadr. malowanego materiału rocznie, co odpowiada około 20 000 tonom stali. W nowym systemie można malować elementy o długości do 9 m, szerokości 2,3 m, wysokości 3 m i całkowitym ciężarze 3 t. W pełni zautomatyzowane, elastyczne systemy przenośników zapewniają precyzyjne dotarcie elementów do miejsca przeznaczenia – informuje firma Horsch.

W fabryce Horsch w Schwandorfie przeważa malowanie proszkowe. Stanowi blisko 80% wszystkich prac tego typu fot. materiały prasowe
W fabryce Horsch w Schwandorfie przeważa malowanie proszkowe. Stanowi blisko 80% wszystkich prac tego typu fot. materiały prasowe

Wysoka efektywność energetyczna

W fabryce Horsch w Schwandorfie przeważa malowanie proszkowe. Stanowi blisko 80% wszystkich prac tego typu. To ważne, bo malowanie proszkowe pozbawione rozpuszczalników jest procesem przyjaznym dla środowiska.

– Efektywność energetyczna oraz zrównoważony rozwój odegrały ważną rolę w realizacji tego projektu. Również systemy odzyskiwania ciepła (piec proszkowy i sprężarki) przyczyniają się do efektywności energetycznej. Celem jest wykorzystanie w przyszłości energii odnawialnych jako źródła energii. Do obróbki wstępnej wybrano proces prowadzony w obiegu zamkniętym, co powoduje, że wytwarzane ścieki nie są wprowadzane do sieci publicznej, ale poddawane uzdatnianiu na terenie firmy – czytamy w komunikacie prasowym.

W nowym centrum obróbki powierzchni w zakładzie w Schwandorfie znajdzie pracę 75 osób. Niejako przy okazji powstanie centrum szkoleniowe do nauki zawodu na stanowisku mechanika procesowego w zakresie technologii powlekania. Na nowych pracowników czekają ergonomiczne miejsca pracy oraz nowoczesne pomieszczenia socjalne.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Fastrac na polu. Jak sobie poradził? John Deere S7 900 to kombajn, który wie, co wydarzy się za 4 sekundy Moc Valtry T175e zweryfikowana podczas pracy z głęboszem Uprawa ścierniska – talerz kontra ząb Claas Trion 530 po 2 sezonach na 200 ha Case Vestrum z rewersem w małym joysticku Najsilniejszy ciągnik świata pracował w Polsce Agrisem Strip-Till dla koneserów tej technologii Kalkulator Manitou TCO wylicza koszty użytkowania maszyn Instruktaż nawigacji ciągnika do pracy z kosiarkami