Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Pielniki Bomet Nembus wzbogacone o 2 modele

Dodano: 19.10.2024
Pielniki Bomet Nembus można teraz zamawiać w dwóch nowych wersjach składanych do transportu hydraulicznie fot. materiały prasowe
Pielniki Bomet Nembus można teraz zamawiać w dwóch nowych wersjach składanych do transportu hydraulicznie fot. materiały prasowe

Pielniki Bomet Nembus można teraz zamawiać w dwóch nowych wersjach składanych do transportu hydraulicznie. Narzędzie pierwsze mające 5, 7 lub 9 sekcji roboczych pasuje pod rozstaw rzędów wynoszący od 65 cm do 90 cm. Natomiast modele 7-, 9-, 11- i 13-sekcyjne mogą pracować na plantacjach z rozstawem rzędów 45-55 cm.

Rozpoczynamy test ciągnika Case IH Puma 200

Tym razem do naszej redakcji na nieco dłuższy test trafił ciągnik Case IH Puma 200. Zanim jednak zaczniemy go testować w pracy, powiedzmy sobie o nim parę słów.

Czytaj dalej

Pielniki Bomet Nembus służą do mechanicznego zwalczania chwastów w uprawach międzyrzędowych. Niejako przy okazji spulchniają glebę między rzędami roślin, co poprawia jej napowietrzenie. Ma to szczególne znaczenie w momencie wystąpienia skorupy glebowej.

Prosta i niezawodna konstrukcja

Producent postawił na solidną ramę, do której mocowane są sekcje robocze zawieszone na równoległoboku. Do niszczenia chwastów i jednoczesnego spulchniania gleby wykorzystywane są klasyczne zęby sprężynowe zakończone gesiostópkami. Każda sekcja może być wyposażona w maksymalnie 4 zęby robocze. Do ustawiania głębokości ich pracy służy koło kopiujące.

W zależności od potrzeb danej pracy, pielnik może być wyposażony również w wały strunowe, zgrzebło czy zgarniacz. Montowane są one za zębami roboczymi i mają za zadanie doprawić lub wygładzić wzruszoną powierzchnię gleby.

Wszystkie pielniki Nembus mają prześwit pod ramą wynoszący 60 cm. To sporo i pozwala pracować bez uszkadzania roślin na plantacjach z roślinami mającymi nawet nieznacznie wyższą wysokość.

Do niszczenia chwastów i jednoczesnego spulchniania gleby wykorzystywane są klasyczne zęby sprężynowe zakończone gesiostópkami. Każda sekcja może być wyposażona w maksymalnie 4 zęby robocze fot. materiały prasowe
Do niszczenia chwastów i jednoczesnego spulchniania gleby wykorzystywane są klasyczne zęby sprężynowe zakończone gesiostópkami. Każda sekcja może być wyposażona w maksymalnie 4 zęby robocze fot. materiały prasowe

Pielniki Bomet Nembus P470/2 H

Dla przykładu podajemy dane techniczne pielnika Bomet Nembus P470/2 H. To narzędzie mające 5 sekcji roboczych i uprawiające w jednym przejeździe 4 międzyrzędzia. Można go przystosować do roślin rosnących w rzędach oddalonych od siebie od 65 do 90 cm.

Szerokość obrabianego międzyrzędzia wynosi do 55 cm, a maksymalna głębokość robocza aż 12 cm. Masa pielnika Bomet Nembus P470/2 H, zależnie od wybranych opcji wyposażenia wynosi nieznacznie poniżej lub powyżej 1000 kg. W przypadku modelu P470/4 H mającego 9 sekcji roboczych, masa minimalna wynosi 1340 kg, a maksymalna 1490 kg.

Narzędzie jest przystosowane do pracy z ciągnikami wyposażonymi w układ zawieszenia kat. 2/3. Zapotrzebowanie mocy dla modelu 5-sekcyjnego P470/2 H wynosi 75 KM, a 9-sekcyjnego P470/4 H 135 KM.

1000 kg – 

to uśredniona masa – zależnie od wybranych opcji wyposażenia – pielnika 5-sekcyjnego Bomet Nembus P470/2 H.

– Każdy pielnik Bomet Nembus może być wyposażony w talerze osłaniające rośliny podczas pielenia oraz w regulowane ekrany boczne, zapobiegające przykrywaniu upraw ziemią. Każda sekcja może być również doposażona w gwiazdy pielące, które sprawdzą się w rozwiniętych uprawach, aby skutecznie wyrywać chwasty i poprawiać strukturę gleby wokół roślin – czytamy w komunikacie prasowym.

Poszukując dodatkowych informacji na stronie internetowej producenta, należy kliknąć w dział Obsypniki, bo to w nim są sekcje Pielniki.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Fastrac na polu. Jak sobie poradził? John Deere S7 900 to kombajn, który wie, co wydarzy się za 4 sekundy Moc Valtry T175e zweryfikowana podczas pracy z głęboszem Uprawa ścierniska – talerz kontra ząb Claas Trion 530 po 2 sezonach na 200 ha Case Vestrum z rewersem w małym joysticku Najsilniejszy ciągnik świata pracował w Polsce Agrisem Strip-Till dla koneserów tej technologii Kalkulator Manitou TCO wylicza koszty użytkowania maszyn Instruktaż nawigacji ciągnika do pracy z kosiarkami