Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Sympozjum naukowe FMPMSA 2024. Wygłoszono 55 referatów

Dodano: 07.07.2024

Sympozjum naukowe FMPM

Uczestnicy Międzynarodowego Sympozjum Naukowego Farm Machinery and Processes Management in Sustainable Agriculture – FMPMSA, które odbyło się w Lublinie w czerwcu 2024 r. fot. D.Bartnik
Uczestnicy Międzynarodowego Sympozjum Naukowego Farm Machinery and Processes Management in Sustainable Agriculture – FMPMSA, które odbyło się w Lublinie w czerwcu 2024 r. fot. D.Bartnik

W dniach 12-14 czerwca 2024 r. odbyło się już po raz dwunasty Międzynarodowe Sympozjum Naukowe Farm Machinery and Processes Management in Sustainable Agriculture – FMPMSA. W pierwszym dniu obrady odbywały się w budynku Wydziału Inżynierii Produkcji UP. Tradycyjnie, w drugim dniu zorganizowana została sesja wyjazdowa – tym razem w jednej z najnowocześniejszych w Europie fabryk puszek do napojów – Ball Packaging Europe Lublin. Trzeci dzień był przeznaczony na wyjazd studyjny w ramach którego uczestnicy zapoznali się z Gospodarstwem Doświadczalnym UP w Czesławicach, działalnością Zajazdu Rybackiego Pustelnia w Woli Rudzkiej i wąwozami lessowymi w Kazimierzu Dolnym. Wyjazd zakończył się na zamku w Janowcu.

Organizatorami sympozjum była Katedra Eksploatacji Maszyn i Zarządzania Procesami Produkcyjnymi Wydziału Inżynierii Produkcji UP wraz z Walloon Agricultural Research Centre z Gembloux w Belgii oraz Oddziałem Polskiego Towarzystwa Inżynierii Rolniczej w Lublinie. Od strony naukowej patronował tym działaniom EurAgEng (European Society of Agricultural Engineers). Sympozja FMPMSA odbywają się od 1994 roku. Trzykrotnie były organizowane za granicą – dwa razy w Gembloux i raz w Bari.

Wkład firmy Ball Packaging Europe Lublin

Sympozjum zostało objęte honorowym patronatem Rektora UP, prof. dr hab. dr h.c. Krzysztofa Kowalczyka a także patronatami honorowymi Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin dr. Krzysztofa Żuka.

Znaczący wkład w organizację sympozjum wniosła firma Ball Packaging Europe Lublin. Na terenie fabryki odbywały się sesje referatowe. W przerwie między obradami uczestnicy zwiedzili linie produkcyjne tej najnowocześniejszej fabryki koncernu Ball Packaging.

Ponad 80 osób z 16 krajów

Sympozjum nie odbyłoby się gdyby nie wsparcie firm i urzędów współpracujących od wielu lat z Katedrą Eksploatacji Maszyn i Zarządzania Procesami Produkcyjnymi. Były to: Agroplast Marcin Łopąg; Gravit; Kuhn-Maszyny Rolnicze; Noyen; Raiffeisen Waren; Rolniczy Przegląd Techniczny – Wydawnictwo APRA; Same Deutz-Fahr Polska i portal Traktor24.pl a także Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Na sympozjum zarejestrowało się ponad 80 osób z 16 krajów. Wygłoszono 55 referatów. Tematyka przedstawionych referatów obejmowała zagadnienia dotyczące zrównoważenia procesów i techniki w obszarze rolnictwa i gospodarki rolno-żywnościowej.

Informacje szczegółowe o prezentowanych referatach, wydawanych publikacjach oraz zdjęcia z sympozjum można znaleźć na tej stronie.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000