Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Zamiatarka Talex Profi Clean z myślą o wymagających klientach

Dodano: 15.08.2023
Zamiatarka Talex Profi Clean charakteryzuje się szerokością roboczą wynoszącą 2,8 m. Tomasz_Kuchta ©Traktor24.pl
Zamiatarka Talex Profi Clean charakteryzuje się szerokością roboczą wynoszącą 2,8 m fot. Tomasz Kuchta

Wydawać by się mogło, że firma Talex stoi jedynie maszynami zielonkowymi, jednak nic bardziej mylnego. Równolegle oferowane są także m.in. dwa modele zamiatarek, gdzie flagowym rozwiązaniem jest zamiatarka Profi Clean. Co oferuje ta maszyna?

Na jakiej głębokości pracować głęboszem?

Świadomość rolników w zakresie konieczności wykonywania głębokiej uprawy rośnie, o czym świadczy fakt, iż coraz więcej firm ma w swojej ofercie głębosze. Czy jednak wiemy, na jakiej głębokości powinniśmy nimi pracować?

Czytaj dalej

W zakresie zamiatarek Talex oferuje maszyny o szerokościach roboczych od 1,2 do 2,8 m. Są one podzielona na dwa modele, z czego zamiatarka Eco Clean jest produkowana do maksymalnej szerokości roboczej wynoszącej 2,3 m.

Modelem dla najbardziej wymagających pod tym względem jest Profi Clean umożliwiający pracę na szerokości 2,8 m. Jakie są wyróżniki tej maszyny?

Mnogość możliwych konfiguracji

Jakie są najważniejsze wyróżniki zamiatarki Talex Profi Clean?

– Tych wyróżników jest sporo, zacznijmy od dużej szerokości roboczej wynoszącej 2,8 m, wspomnijmy również o pojemnym zasobniku na urobek wynoszącym ponad 600 l pojemności. Opcjonalny zbiornik na wodę do zraszania charakteryzuje się zaś pojemnością 250 l. Wszystkie te cechy wpływają na to, iż praca maszyną zamiatarką Profi Clean jest niezwykle wydajna – zaznacza Łukasz Trębacz, menadżer regionalny w firmie Talex.

Co istotne, maszyna posiada bardzo szerokie możliwości konfiguracyjne, gdzie do podstawowej wersji możemy dołożyć m.in. zbiornik na urobek, system zraszania wodą, czy chociażby jedną lub dwie szczotki boczne.

Sama szczotka zbudowana jest z mieszanki drutu i polipropylenu, dzięki czemu intensywność zamiatania jest bardzo wysoka fot. Tomasz Kuchta ©Traktor24.pl
Sama szczotka zbudowana jest z mieszanki drutu i polipropylenu, dzięki czemu intensywność zamiatania jest bardzo wysoka fot. Tomasz Kuchta

Warto również wspomnieć, iż zamiatarka umożliwia pracę ze zbiornikiem uniesionym do góry, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne zamiatanie lub odśnieżanie na prawo, bądź lewo.

Kto korzysta z takich zamiatarek?

W takim razie kto jest grupą docelową dla zamiatarek Profi Clean?

Seria Profi Clean to zamiatarka przeznaczona do ładowarek teleskopowych, bądź dużych ciągników z agregacją pod przedni TUZ. Te maszyny pracują w miejskich zakładach utrzymania miasta, w magazynach, cementowaniach, czy dużych gospodarstwach, a więc wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużymi utwardzonymi powierzchniami, które właściciele chcą utrzymywać w czystości – tłumaczy Trębacz.

Praca szczotek jest zdaniem producenta bardzo intensywna, a to za sprawą dwóch hydromotorów – prawego oraz lewego fot. Tomasz Kuchta ©Traktor24.pl
Praca szczotek jest zdaniem producenta bardzo intensywna, a to za sprawą dwóch hydromotorów – prawego oraz lewego fot. Tomasz Kuchta

Jeśli zaś chodzi o wymagania stawiane maszynom współpracującym z omawianą zamiatarką, to w pierwszej kolejności należy wspomnieć o masie ładowarki, czy też ciągnika.

Zdaniem przedstawiciela firmy Talex zamiatarka na pusto waży ok. 1,5 t, więc gdy dołożymy do tego pełny zbiornik na urobek oraz na wodę, może się okazać, iż masa całkowita nawet przekroczy 2,5 t. Dlatego też przyjmuje się, iż do efektywnej współpracy należy wykorzystać ładowarkę o masie własnej wynoszącej 6-8 t. Z kolei w przypadku ciągnika rolniczego, jego udźwig przedniego TUZ powinien wynieść co najmniej 3 t.

Dużo mniejszym wymaganiem jest w tym wypadku minimalne zapotrzebowanie na wydatek oleju hydraulicznego, który powinien wynosić ok. 70-80 l/min., co jest raczej standardem w tej klasy ładowarkach i ciągnikach.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Fastrac na polu. Jak sobie poradził? John Deere S7 900 to kombajn, który wie, co wydarzy się za 4 sekundy Moc Valtry T175e zweryfikowana podczas pracy z głęboszem Uprawa ścierniska – talerz kontra ząb Claas Trion 530 po 2 sezonach na 200 ha Case Vestrum z rewersem w małym joysticku Najsilniejszy ciągnik świata pracował w Polsce Agrisem Strip-Till dla koneserów tej technologii Kalkulator Manitou TCO wylicza koszty użytkowania maszyn Instruktaż nawigacji ciągnika do pracy z kosiarkami