Czytaj dalej
W zakresie zamiatarek Talex oferuje maszyny o szerokościach roboczych od 1,2 do 2,8 m. Są one podzielona na dwa modele, z czego zamiatarka Eco Clean jest produkowana do maksymalnej szerokości roboczej wynoszącej 2,3 m.
Modelem dla najbardziej wymagających pod tym względem jest Profi Clean umożliwiający pracę na szerokości 2,8 m. Jakie są wyróżniki tej maszyny?
Jakie są najważniejsze wyróżniki zamiatarki Talex Profi Clean?
– Tych wyróżników jest sporo, zacznijmy od dużej szerokości roboczej wynoszącej 2,8 m, wspomnijmy również o pojemnym zasobniku na urobek wynoszącym ponad 600 l pojemności. Opcjonalny zbiornik na wodę do zraszania charakteryzuje się zaś pojemnością 250 l. Wszystkie te cechy wpływają na to, iż praca maszyną zamiatarką Profi Clean jest niezwykle wydajna – zaznacza Łukasz Trębacz, menadżer regionalny w firmie Talex.
Co istotne, maszyna posiada bardzo szerokie możliwości konfiguracyjne, gdzie do podstawowej wersji możemy dołożyć m.in. zbiornik na urobek, system zraszania wodą, czy chociażby jedną lub dwie szczotki boczne.
Warto również wspomnieć, iż zamiatarka umożliwia pracę ze zbiornikiem uniesionym do góry, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne zamiatanie lub odśnieżanie na prawo, bądź lewo.
W takim razie kto jest grupą docelową dla zamiatarek Profi Clean?
– Seria Profi Clean to zamiatarka przeznaczona do ładowarek teleskopowych, bądź dużych ciągników z agregacją pod przedni TUZ. Te maszyny pracują w miejskich zakładach utrzymania miasta, w magazynach, cementowaniach, czy dużych gospodarstwach, a więc wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużymi utwardzonymi powierzchniami, które właściciele chcą utrzymywać w czystości – tłumaczy Trębacz.
Jeśli zaś chodzi o wymagania stawiane maszynom współpracującym z omawianą zamiatarką, to w pierwszej kolejności należy wspomnieć o masie ładowarki, czy też ciągnika.
Zdaniem przedstawiciela firmy Talex zamiatarka na pusto waży ok. 1,5 t, więc gdy dołożymy do tego pełny zbiornik na urobek oraz na wodę, może się okazać, iż masa całkowita nawet przekroczy 2,5 t. Dlatego też przyjmuje się, iż do efektywnej współpracy należy wykorzystać ładowarkę o masie własnej wynoszącej 6-8 t. Z kolei w przypadku ciągnika rolniczego, jego udźwig przedniego TUZ powinien wynieść co najmniej 3 t.
Dużo mniejszym wymaganiem jest w tym wypadku minimalne zapotrzebowanie na wydatek oleju hydraulicznego, który powinien wynosić ok. 70-80 l/min., co jest raczej standardem w tej klasy ładowarkach i ciągnikach.