Do każdego etapu produkcji – od planowania, poprzez siew oraz ochronę, kończąc na zbiorze – przypisane będą konkretne rozwiązania. Zostaną one omówione i zaprezentowane. Jedno spotkanie w Siemiatyczach zorganizowane przez Fricke Maszyny Rolnicze już się odbyło. Pozostało jednak jeszcze 9 u takich dealerów jak: Agro-Sieć Maszyny, Wanicki Agro i AgroEfekt. Pierwsze z nich odbędą się 9 maja, a ostatnie 31 maja 2013 roku.
Czytaj dalej
Jednym z omawianych tematów będzie funkcja AutoSetup, która ułatwia planowanie takich prac jak: uprawa, siew, opryskiwanie, nawożenie i zbiór. – Jak skrócić czas konfiguracji maszyny w polu i wyeliminować potencjalne błędy? Jak odpowiednio zaplanować pracę? O tym dowiedzieć się będzie można podczas Dni Otwartych, na których również omówiona zostanie platforma do zarządzania gospodarstwem, czyli John Deere Operations Center – czytamy w komunikacie prasowym.
Kolejnym zagadnieniem poruszonym podczas Dni Otwartych ma być system automatycznego prowadzenia AutoTrac. To dzięki temu rozwiązaniu bazującemu na nawigacji satelitarnej, ilość omijaków i nakładek podczas prac polowych zostaje praktycznie wyeliminowana. Korzyści płynących z tego tytułu można wyliczać długo. To zmniejszenie ilości zużytego paliwa, nasion, nawozów i środków ochrony roślin. Zwiększa się także komfort pracy operatora, który może w pełni zająć się obserwacją pracy zagregowanego z traktorem sprzętu.
ten najnowszy odbiornik nawigacji satelitarnej John Deere, z sygnałem korekcyjnym SF–RTK, jest nawet trzykrotnie szybszy niż w przypadku sygnału SF3 generacji poprzedniej
– Podczas wydarzenia omówione zostaną również zagadnienia związane z odbiornikiem StarFire 7000 i sygnałem korekcyjnym SF–RTK, zapewniającym większą dokładność między przejazdami, co pozwala na nawet 3 razy szybszą pracę niż w przypadku sygnału SF3 poprzedniej generacji – podkreśla Bartosz Białas, kierownik marketingu John Deere Polska.
Jeszcze mało znanym rozwiązaniem jest AutoPath. To cyfrowe narzędzie pozwala na zapamiętanie i wykorzystanie w pracach polowych lokalizacji np. rzędów kukurydzy. Dzięki temu oszczędza się czas konfiguracji przeznaczony na tworzenie linii naprowadzania podczas kolejnych zabiegów. W uprawie pasowej i rzędowej łatwiej zorganizować mechaniczne zwalczanie chwastów, opryskiwanie czy zbiór. Największą zaletą technologii AutoPath jest zarządzanie liniami naprowadzania dla maszyn i narzędzi o różnych szerokościach.
– AutoPath pokazuje, że precyzyjna dokumentacja uprawy pasowej lub siewu z wykorzystaniem platformy John Deere Operations Center zapewnia nam dokładne naprowadzanie nawet przy zbiorze upraw wyległych, ponieważ maszyna zna dokładne położenie rzędów. Warto podczas Dni Otwartych zapoznać się z rozwiązaniami tej technologii – podkreśla Bogdan Kazimierczak, odpowiedzialny za współprace z klientami strategicznymi i rolnictwo cyfrowe.
Uczestnicy tegorocznych Dni Otwartych poznają również zalety użytkowania czujnika HarvestLab 3000. Można go zamontować w sieczkarni, kombajnie, wozie asenizacyjnym lub użytkować jako laboratorium mobilne. HarvestLab 3000 pozwala uzyskać informacje o zawartości składników odżywczych podczas zbioru kiszonki lub zbóż, co ważne, w odniesieniu do danego obszaru pola. Ponadto umożliwia prowadzenie nawożenia gnojowicą na podstawie ilości dostarczanych na hektar makroelementów: N, P, K.
Rozwiązania rolnictwa precyzyjnego pozwalają zautomatyzować powtarzające się czynności i dzięki temu uzyskiwać spore oszczędności czasu i pieniędzy.
– Właściciele uzyskają także garść wiedzy dotyczącej zebranych roślin, ponieważ jakość ziarna jest badana i dokumentowana w każdym miejscu pola – wyjaśnia Karol Zgierski, specjalista Rolnictwa Precyzyjnego John Deere Polska.
Podczas Dni Otwartych, w każdej lokalizacji odbędzie się konkurs z nagrodami „Rolnictwo Precyzyjne Na Każdym Etapie Produkcji”. Można wygrać czapkę, kubek oraz model ciągnika 8R410 w skali 1:32.
Kalendarz spotkań i dane kontaktowe do zapisów podane są na stronie internetowej https://dniotwartejd.pl. Aby zarejestrować się na Dni Otwarte dealerów John Deere należy zadzwonić na podany przy danej lokalizacji numer telefonu.