Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Amazone odnotowuje wzrost obrotów za rok 2023

Dodano: 30.06.2024
Pomimo wielu trudności w roku obrotowym 2023 firmie Amazone udało się wygenerować wzrosty obrotów fot. mat. prasowe
Pomimo wielu trudności w roku obrotowym 2023 firmie Amazone udało się wygenerować wzrosty obrotów fot. mat. prasowe

Grupa Amazone przez kolejny rok obrotowy pozostaje na kursie wzrostowym i to przy wymagających warunkach rynkowych. Jak sytuację firmy opisują dane liczbowe?

Bilans roczny producenta maszyn rolniczych i komunalnych wykazuje tym samym wzrost obrotów w wysokości 6 proc. w porównaniu do 22 proc. w 2022 roku. Całkowity obrót tego rodzinnego przedsiębiorstwa w roku gospodarczym 2023 osiągnął nową maksymalną wartość 852 mln € (w poprzednim roku 2022 było to 804 mln €).

Case IH Farmall 110A dba o czystość nowojorskich plaż

Czyste plaże, które są uwielbiane przez turystów nie biorą się znikąd. Zanim bowiem plażowicze zaczną się wylegiwać na słońcu, hektary piasku muszą zostać oczyszczone. Tu z pomocą przychodzi, a jakże, sprzęt rolniczy z ciągnikiem Case IH Farmall 110A na czele.
Czytaj dalej

Amazone ze wzrostami pomimo trudności na rynku

W pierwszej połowie 2023 r. wysoki stan zleceń napotkał napiętą sytuację w obszarze dostarczanych części, która pomimo intensywnych wysiłków doprowadziła do wąskich gardeł lub opóźnień w produkcji. Ten stan uspokoił się w drugiej połowie roku.

Ponadto firmie nadal trudno było ocenić istotne konsekwencje w obszarze handlowo-politycznym stanowiące wynik konfliktów geopolitycznych. Niezależnie od interesu gospodarczego z wielkim niepokojem obserwowano wówczas rozwój sytuacji na dotkniętych obszarach.

852 mln euro 

– taki obrót wygenerował Amazone w roku gospodarczym 2023. Oznacza to, że obrót względem poprzedniego roku rozrachunkowego wzrósł o 48 mln euro.

Bez względu na pełne wyzwań środowisko gospodarcze firma Amazone w roku obrotowym 2023 odnotowała w skali światowej nadzwyczaj wysoki popyt na nowoczesne maszyny rolnicze wykorzystywane do wzrostu produktywności i rentowności. Dzięki swoim innowacyjnym technologiom przedsiębiorstwo mogło czerpać korzyści z tego trendu.

Ponadto do pozytywnych wyników finansowych w 2023 r. przyczynił się stabilnie wysoki eksport na poziomie ok. 80 proc. oraz bardziej intensywne oddziaływanie na rynek. Z tego powodu w ubiegłym roku nadal inwestowano w przyszłość. W celu zabezpieczenia dostaw zwiększono zdolności produkcyjne w lokalizacjach Bramsche i Hude/Altmoorhausen oraz przeprowadzono dalsze modernizacje technologii produkcyjnych, aby poprawić jakość produktów.

Perspektywa na rok 2024

A jak wyglądają perspektywy na kolejny sezon?

– Jesteśmy świadomi, że w roku obrotowym 2024 również musimy być przygotowani na utrzymującą się niepewną sytuację. Globalne warunki gospodarcze pozostają niestabilne, a zakłady rolne muszą mierzyć się z dalszymi trudnościami. Obecnie można zaobserwować wyraźną niechęć do dokonywania zakupów. Będziemy śledzić bieżące wydarzenia i jak zwykle działać z zaangażowaniem oraz wyczuciem i nadal podejmować wszelkie niezbędne inwestycje – czytamy w informacji prasowej przekazanej przez firmę Amazone.

Amazone stale rozwija portfolio oferowanych maszyn, by jeszcze pełniej sprostać wymaganiom klientów fot. mat. prasowe
Amazone stale rozwija portfolio oferowanych maszyn, by jeszcze pełniej sprostać wymaganiom klientów fot. mat. prasowe

Czy zatem są jakieś rejony świata, które wyraźnie zyskują w kontekście sprzedaży maszyn Amazone?

– Na znaczeniu zyskują nowe rynki, jak np. Ameryka Północna i Południowa. Dostrzegamy szanse i potencjał w nowych regionach geograficznych i jesteśmy zdecydowani, aby kontynuować naszą globalną ekspansję w celu zapewnienia naszym klientom na całym świecie lepszego wsparcia. W kwietniu bieżącego roku brazylijski specjalista w dziedzinie rozsiewaczy nawozów MP AGRO stał się częścią Grupy Amazone – dowiadujemy się z notatki prasowej.

W informacji przesłanej do naszej redakcji zawarta była też wzmianka o nowych maszynach marki Amazone, które w przyszłości mogą windować sprzedaż.

– Koncentrujemy się na stałym rozwoju istniejącego portfolio produktów. Grupa produktowa siewnika pneumatycznego punktowego Precea została niedawno uzupełniona o kolejne typy o szerokości roboczej wynoszącej 6 m. Te warianty są dostępne z wyposażeniem dodatkowym w formie systemu doprowadzania nasion lub zdecentralizowanego zbiornika na nasiona na każdym agregacie wysiewającym. Również program uprawy oferuje nowe typy pługów Teres i Tyrok. Zapewniają one wysoką efektywność i możliwość dostosowania do orki onland. W obszarze autonomii i sztucznej inteligencji Amazone przyspiesza rozwój. Rozwiązania wspierane przez sztuczną inteligencję stały się istotnym elementem strategii produktowej – czytamy w notatce.

Amazone w roku obrachunkowym 2023 odnotował wzrost popytu na nowoczesne maszyny rolnicze wykorzystywane do wzrostu produktywności i rentowności fot. mat. prasowe
Amazone w roku obrachunkowym 2023 odnotował wzrost popytu na nowoczesne maszyny rolnicze wykorzystywane do wzrostu produktywności i rentowności fot. mat. prasowe
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000