Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Claas wprowadza nową generację ładowaczy czołowych FL C

Dodano: 07.01.2024

Na targach Agritechnica Claas po raz pierwszy zaprezentował sześć nowych modeli ładowaczy czołowych o oznaczeniu FL C. Mogą one współpracować z ciągnikami serii Elios, Axos oraz Arion.

Zaskakująco udany Ursus C-3150. Świetnie pracuje i pyta, dlaczego marka upadła?

Przykład tego ciągnika udowadnia, że wśród Ursusów produkowanych w Lublinie w latach 2011-2022 trafiały się perełki. Patrząc na jego pracę łza kreci się w oku, że szansa na rodzime traktory znowu została zaprzepaszczona. Wielka szkoda, bo ten 163-konny Ursus C-3150 pracuje wzorowo.
Czytaj dalej

W ramach nowych modeli Claas FL C znajdziemy ładowacze oferujące udźwig od 940 do 2490 kg oraz maksymalną wysokość podnoszenia w punkcie obrotu łyżki od 3,5 do 4,5 m. Czym jeszcze wyróżniają się nowe ładowacze czołowe od Claasa?

Co nowego w ładowaczach czołowych Claasa?

W nowej generacji ładowaczy czołowych znajdziemy znany z serii FL i FL C system dołączania i odłączania Fitlock. Blokowanie odbywa się w pełni automatycznie i czysto mechanicznie, a do odblokowania wystarczy zwolnić niewielką dźwignię na ramie.

Od 940 do 2490 kg – 

w takim zakresie maksymalnego udźwigu może pracować sześć nowych ładowaczy czołowych Claas FL C.

Za pomocą złącza Mach można szybko połączyć z ciągnikiem wszystkie przewody hydrauliczne i elektryczne – nie są wymagane żadne inne połączenia wtykowe. Dzięki temu dołączanie ładowacza czołowego jest szybkie i bezpieczne.

Za pomocą złącza Mach można szybko połączyć z ciągnikiem wszystkie przewody hydrauliczne i elektryczne fot. mat. prasowe
Za pomocą złącza Mach można szybko połączyć z ciągnikiem wszystkie przewody hydrauliczne i elektryczne fot. mat. prasowe

Oprócz automatycznej blokady mechanicznej, za pomocą opcjonalnego hydraulicznego systemu Fastlock możliwe jest również wygodne blokowanie narzędzia poprzez naciśnięcie przycisku w kabinie. Trzecią i czwartą funkcję można podłączyć za pomocą złącza Mach 2 wyposażonego w przyłącza sucho-odcinające. Producent wspomina również, iż na życzenie dostępna jest funkcja luzowania ciśnienia dla trzeciej funkcji.

Automatyczny powrót łyżki zwiększa zarówno komfort operatora, jak i produktywność. Po każdym procesie przechylania łyżki funkcja ta automatycznie przywraca ją do ustalonej pozycji załadunku. 

Nowa generacja ładowaczy czołowych Claas FL C ma oferować większą wydajność pracy i wyższy komfort obsługi fot. mat. prasowe
Nowa generacja ładowaczy czołowych Claas FL C ma oferować większą wydajność pracy i wyższy komfort obsługi fot. mat. prasowe

Z informacji przekazanej przez Claasa wynika, iż w ciemności obszar ładowania skutecznie oświetlają opcjonalne reflektory LED. Dzięki nowej konstrukcji i funkcjom ciągniki Elios, Axos i Arion mają się stać jeszcze bardziej wydajnymi maszynami ładującymi.

Nowy design ładowaczy Claas FL C

Już na pierwszy rzut oka widoczny jest nowy design z trzema sekcjami, który ma się lepiej komponować z wyglądem ciągników Claas. Podwójny kąt ramion umożliwia przesunięcie mechanizmu punktu obrotu w dół o ponad 20 cm. Dzięki temu operator ma mieć jeszcze lepszy widok na ramę montażową i narzędzie dołączane, zwłaszcza że przednia belka poprzeczna została obniżona o 10 cm.

Na koniec warto zaznaczyć, iż wszystkie przewody hydrauliczne są w bezpieczny sposób zintegrowane w ramie.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem Ile mocy potrzebuje 3-metrowy kultywator do głębokiej uprawy bezorkowej?