Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Claas wprowadza nową generację ładowaczy czołowych FL C

Dodano: 07.01.2024

Na targach Agritechnica Claas po raz pierwszy zaprezentował sześć nowych modeli ładowaczy czołowych o oznaczeniu FL C. Mogą one współpracować z ciągnikami serii Elios, Axos oraz Arion.

Zaskakująco udany Ursus C-3150. Świetnie pracuje i pyta, dlaczego marka upadła?

Przykład tego ciągnika udowadnia, że wśród Ursusów produkowanych w Lublinie w latach 2011-2022 trafiały się perełki. Patrząc na jego pracę łza kreci się w oku, że szansa na rodzime traktory znowu została zaprzepaszczona. Wielka szkoda, bo ten 163-konny Ursus C-3150 pracuje wzorowo.
Czytaj dalej

W ramach nowych modeli Claas FL C znajdziemy ładowacze oferujące udźwig od 940 do 2490 kg oraz maksymalną wysokość podnoszenia w punkcie obrotu łyżki od 3,5 do 4,5 m. Czym jeszcze wyróżniają się nowe ładowacze czołowe od Claasa?

Co nowego w ładowaczach czołowych Claasa?

W nowej generacji ładowaczy czołowych znajdziemy znany z serii FL i FL C system dołączania i odłączania Fitlock. Blokowanie odbywa się w pełni automatycznie i czysto mechanicznie, a do odblokowania wystarczy zwolnić niewielką dźwignię na ramie.

Od 940 do 2490 kg – 

w takim zakresie maksymalnego udźwigu może pracować sześć nowych ładowaczy czołowych Claas FL C.

Za pomocą złącza Mach można szybko połączyć z ciągnikiem wszystkie przewody hydrauliczne i elektryczne – nie są wymagane żadne inne połączenia wtykowe. Dzięki temu dołączanie ładowacza czołowego jest szybkie i bezpieczne.

Za pomocą złącza Mach można szybko połączyć z ciągnikiem wszystkie przewody hydrauliczne i elektryczne fot. mat. prasowe
Za pomocą złącza Mach można szybko połączyć z ciągnikiem wszystkie przewody hydrauliczne i elektryczne fot. mat. prasowe

Oprócz automatycznej blokady mechanicznej, za pomocą opcjonalnego hydraulicznego systemu Fastlock możliwe jest również wygodne blokowanie narzędzia poprzez naciśnięcie przycisku w kabinie. Trzecią i czwartą funkcję można podłączyć za pomocą złącza Mach 2 wyposażonego w przyłącza sucho-odcinające. Producent wspomina również, iż na życzenie dostępna jest funkcja luzowania ciśnienia dla trzeciej funkcji.

Automatyczny powrót łyżki zwiększa zarówno komfort operatora, jak i produktywność. Po każdym procesie przechylania łyżki funkcja ta automatycznie przywraca ją do ustalonej pozycji załadunku. 

Nowa generacja ładowaczy czołowych Claas FL C ma oferować większą wydajność pracy i wyższy komfort obsługi fot. mat. prasowe
Nowa generacja ładowaczy czołowych Claas FL C ma oferować większą wydajność pracy i wyższy komfort obsługi fot. mat. prasowe

Z informacji przekazanej przez Claasa wynika, iż w ciemności obszar ładowania skutecznie oświetlają opcjonalne reflektory LED. Dzięki nowej konstrukcji i funkcjom ciągniki Elios, Axos i Arion mają się stać jeszcze bardziej wydajnymi maszynami ładującymi.

Nowy design ładowaczy Claas FL C

Już na pierwszy rzut oka widoczny jest nowy design z trzema sekcjami, który ma się lepiej komponować z wyglądem ciągników Claas. Podwójny kąt ramion umożliwia przesunięcie mechanizmu punktu obrotu w dół o ponad 20 cm. Dzięki temu operator ma mieć jeszcze lepszy widok na ramę montażową i narzędzie dołączane, zwłaszcza że przednia belka poprzeczna została obniżona o 10 cm.

Na koniec warto zaznaczyć, iż wszystkie przewody hydrauliczne są w bezpieczny sposób zintegrowane w ramie.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000