Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS

Dodano: 06.01.2024

W roku 2023 w czasie zbioru kukurydzy ziarnowej jako pierwsza redakcja w Polsce mogliśmy w naszym gospodarstwie przetestować najnowszy 5-klawiszowy kombajn Deutz-Fahr C6305 TS. Jak maszyna wypadła w teście? Co się nam w niej podobało, a co nie?

Z Precision Planting siew staje się ultraprecyzyjny. Można doposażyć siewniki używane

Większość siewników punktowych wyprodukowanych nawet kilkanaście lat temu można doposażyć w rozwiązania pozwalające przenieść jakość siewu na poziom ultraprecyzyjny. Zajmuje się tym firma Precision Planting, która na przykład daje gwarancję równomiernych wschodów kukurydzy.

Czytaj dalej

Choć na pierwszy rzut oka zmiany względem poprzednika o oznaczeniu C6205 TS wydają się niewielkie, to przy dokładniejszemu przyjrzeniu się obu kombajnom bez problemu je zauważymy. Póki co jednak skupmy się na podstawowych informacjach technicznych. Kombajn Deutz-Fahr C6305 TS posiada dobrze znany układ omłotowy z bębnem o średnicy 600 mm i szerokości 1270 mm. Jak podaje producent opcjonalny bęben separujący o średnicy 590 mm podnosi wydajność całego układu o ok. 20 procent.

Z przystawką 6-rzędową

Podczas naszego testu kombajn mierzył się z kukurydzą plonującą na poziomie ok. 12 t/ha. W tym celu został zagregowany z 6-rzędową przystawką Capello Quasar R6. Należy zaznaczyć, iż ta 250-konna maszyna bardzo dobrze spisała się z przystawką 6-rzędową, bez problemu osiągając prędkość roboczą 5-6 km/h. Realnie udało nam się zebrać prawie 20 t kukurydzy w czasie godziny pracy, co uważamy za naprawdę dobry wynik, jak na tej klasy kombajn.

Z 7-calowym monitorem

Oceńmy teraz miejsce pracy operatora, które znacząco poprawiło się względem poprzedniego modelu. Po zajęciu miejsca w nowej kabinie stosowanej dotychczas w serii C7000 w pierwszej kolejności rzucił się nam w oczy zmieniony względem poprzednika 7-calowy komputer pokładowy. Jest on czytelny i ergonomicznie zaprojektowany, przez co już po krótkim instruktażu będziemy potrafili z niego korzystać.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Fastrac na polu. Jak sobie poradził? John Deere S7 900 to kombajn, który wie, co wydarzy się za 4 sekundy Moc Valtry T175e zweryfikowana podczas pracy z głęboszem Uprawa ścierniska – talerz kontra ząb Claas Trion 530 po 2 sezonach na 200 ha Case Vestrum z rewersem w małym joysticku Najsilniejszy ciągnik świata pracował w Polsce Agrisem Strip-Till dla koneserów tej technologii Kalkulator Manitou TCO wylicza koszty użytkowania maszyn Instruktaż nawigacji ciągnika do pracy z kosiarkami