Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

John Deere zawarł umowę ze SpaceX. Teraz satelity Starlink pomogą rolnikom

Dodano: 16.02.2024

To pierwsza w historii techniki rolniczej umowa z firmą SpaceX, której właścicielem jest miliarder Elon Musk. Nic dziwnego, że zawarł ją koncern John Deere, bo przedsiębiorstwa te mają swoje siedziby w USA i są w tym kraju wiodącymi w swoich branżach. Dzięki temu porozumieniu, rolnicy korzystający z rolnictwa precyzyjnego John Deere zyskają dostęp do najnowocześniejszej usługi łączności satelitarnej.

Podczas przeglądu Väderstad Quality Check przydały się dwie wizytówki

Okres zimowy to najlepszy czas na przeglądy serwisowe i wielu producentów maszyn rolniczych realizuje je poprzez swoich dealerów. Szwedzki Väderstad również ma taki program i w jego ramach zaleca przede wszystkim sprawdzenie stanu technicznego siewników. Odwiedziliśmy jedno z przedsiębiorstw rolnych użytkujących takie dwie maszyny. W ramach Väderstad Quality Check serwisant z firmy Osadkowski oceniał stan 6-rzędowego Tempo T i 12-rzędowego Tempo V.
Czytaj dalej

John Deere ogłasza partnerstwo ze SpaceX, aby zwiększyć dostęp rolników do GPS oraz GMS dzięki komunikacji satelitarnej. Dzięki sieci Starlink rolnicy pożegnają się z kłopotami z łącznością i w pełni wykorzystają technologie rolnictwa precyzyjnego – czytamy w komunikacie prasowym.

Satcom oparty na Starlinkach

Dzięki umowie z firmą SpaceX koncern John Deere będzie wykorzystywać konstelację satelitów Starlink. Nowa usługa o nazwie Satcom zapewni rolnikom stabilny dostęp do zasięgu GPS i GSM. – Żeby aktywować to rozwiązanie i połączyć maszynę z John Deere Operations Center, dealerzy John Deere zainstalują wzmocniony terminal Starlink w kompatybilnych maszynach wraz z modemem JDLink 4G LTE – czytamy w komunikacie prasowym. Rozwiązanie Satcom będzie dostępne od drugiej połowy 2024 roku w ograniczonym zakresie w Stanach Zjednoczonych i w Brazylii.

– Dostęp w gospodarstwie do zasięgu GPS i GSM wcale nie jest oczywisty. A przecież to dzięki tym technologiom rolnicy mogą m.in. starannie operować maszynami, żeby maksymalnie ograniczać omijaki i zakładki. Na nowoczesne, wydajne rolnictwo precyzyjne składa się szereg zaawansowanych technologii, które naszym zdaniem powinny być w zasięgu ręki każdego profesjonalisty – zauważa Bartosz Białas z John Deere Polska.

Nowa usługa John Deere o nazwie Satcom zapewni rolnikom stabilny dostęp do zasięgu GPS i GSM fot. materiały prasowe
Nowa usługa John Deere o nazwie Satcom zapewni rolnikom stabilny dostęp do zasięgu GPS i GSM fot. materiały prasowe

Satcom to skok technologiczny

Jak zapewnia John Deere, Satcom pozwoli na wydajne korzystanie z takich technologii jak autonomia, udostępnianie danych w czasie rzeczywistym, zdalna diagnostyka, ulepszone rozwiązania do samodzielnej naprawy i komunikacja M2M (machine-to-machine). To technologie, dzięki którym rolnictwo wkracza na kolejny poziom rozwoju technologicznego.

– Od ponad dwóch dekad John Deere jest liderem w branży sprzętu rolniczego, który wykorzystuje satelitarną technologię precyzyjnego naprowadzania. Teraz wprowadzamy usługę łączności satelitarnej do gospodarstw na dużą skalę, aby rolnicy, którzy mają problem z zasięgiem sieci komórkowej mogli wreszcie czerpać korzyści ze sprawnej łączności. Rozpoczęliśmy ten proces z myślą, aby dostarczać naszym klientom wartościowych rozwiązań. Partnerstwo ze SpaceX pozwala zaoferować rolnikom funkcjonalność, która spełni ich potrzeby dziś i w przyszłości – mówi   Jahmy Hindman, Senior Vice President & Chief Technology Officer w John Deere.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem