Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Najmniejszy JOSKIN Ferti-Space2. Szeroka skrzynia, jedna oś i ładowność 14 ton

Dodano: 16.12.2023

Rozrzutnik obornika JOSKIN Ferti-Space2 FS5511/15U z szeroką skrzynią ładunkową skierowany jest do mniejszych gospodarstw. Ma ładowność 14 ton i został najmniejszą maszyną serii. Do tej pory miejsce to zajmował model o identycznej ładowności, ale dwuosiowy. Co to oznacza? Maszyna jednoosiowa jest tańsza.

Skrzynia ładunkowa JOSKIN Ferti-Space2 FS5511/15U ma długość 5,5 m (do zasuwy gilotynowej) i szerokość od 2,1 do 2,13 m. Różnica ta wynika z jej rozszerzania się ku tyłowi (kształt trapezu), co pozwala na rozluźnienie ładunku przed przejęciem go przez wałki rozrzucające adaptera.

SaMASZ Z2-960 z odciążeniem hydropneumatycznym. Efekt – wyższa jakość zgrabiania

Najnowsza zgrabiarka 2-karuzelowa SaMASZ Z2-960 przenosi technikę formowania rzędów zbieranego materiału na wyższy poziom jakości pracy. Pozwala na to zastosowanie autorskiego systemu hydropneumatycznego odciążenia jednostek grabiących.
Czytaj dalej

Trapezowy kształt skrzyni

– Trapezowy kształt skrzyni nie tylko zwiększa jej pojemność całkowitą (w porównaniu do poprzedniej wersji), ale także zapewnia całej konstrukcji dodatkową wytrzymałość i sztywność dzięki poziomemu profilowaniu, bez niepotrzebnego obciążania wzmocnieniami burt bocznych o grubości 4 mm. Innymi słowy, konstrukcja ta ma większą pojemność przy mniejszej masie – zaznacza Mariusz Janik, doradca techniczny w firmie JOSKIN.

251 000 zł netto – 

tyle wynosi cena sugerowana rozrzutnika Ferti-Space2 FS5511/15U w wyposażeniu podstawowym.

Wysokość standardowa skrzyni ładunkowej wynosi 1,05 m, ale można zastosować 25-centymetrowe nadstawki – aluminiowe lub drewniane.

Przesuwny układ jezdny

Za transport obornika wewnątrz skrzyni ładunkowej odpowiadają dwa przenośniki łańcuchowo-listwowe. Każdy z 4 łańcuchów o średnicy ogniw wynoszącej 14 mm charakteryzuje się wytrzymałością na rozciąganie rzędu 22 tony. W razie potrzeby profilowane przykręcane listwy można łatwo wymienić.

22 t – 

taką wytrzymałością na rozciąganie charakteryzuje się łańcuch przenośnika podłogowego ozrzutnika Ferti-Space2 FS5511/15U.

Oś ADR (kwadrat 150 mm) jest połączona ze skrzynią rozrzutnika za pomocą przykręcanych wsporników. Pozwala to przesuwać układ jezdny do tyłu lub do przodu, co skutkuje zwiększeniem lub zmniejszeniem obciążenia ciągnika. Opony mogą mieć szerokość do 800 mm i średnicę do 1505 mm.

Rozrzutnik Ferti-Space2 FS5511/15 jest standardowo wyposażony w dolny zaczep z zawieszeniem na silentblokach. Opcjonalnie dostępne jest hydrauliczne zawieszenie dyszla z możliwością jego regulacji.

Za transport obornika wewnątrz skrzyni ładunkowej odpowiadają dwa przenośniki łańcuchowo-listwowe.  fot. materiały prasowe
Za transport obornika wewnątrz skrzyni ładunkowej odpowiadają dwa przenośniki łańcuchowo-listwowe. fot. materiały prasowe

Z systemem ważenia

Najnowszy i najmniejszy rozrzutnik obornika Joskin serii Ferti-Space2 może zostać wyposażony fabrycznie w system ważenia zamontowany pomiędzy ramą a skrzynią ładunkową. Producent zaznacza, że nie ma również problemu z doposażeniem maszyny używanej, czyli zamontowanie systemu ważenia w późniejszym czasie.

Rozrzutnik do obornika lub uniwersalny

– Wszystkie modele Ferti-SPACE2 są dostępne zarówno jako klasyczny rozrzutnik obornika z dwoma pionowymi walkami rozrzucającymi lub jako model “Horizon”, czyli ze stołem rozrzucającym. Z uwagi na to, że to właśnie na wysokości stołu adaptera występuje największe tarcie zarówno wersje z pionowymi wałkami, jak i z poziomymi są wyposażone w osłony stołu adaptera ze stali Hardox. Ta wysokiej jakości drobnoziarnista stal jest niezwykle odporna na ścieranie, zapewniając ponadprzeciętną trwałość. Warto również zauważyć, że wszystkie noże są odwracalne, więc można je zamontować w drugim kierunku, jeśli jedna strona jest zużyta, aby wydłużyć czas pracy przed wymianą – zaznacza Mariusz Janik, doradca techniczny w firmie JOSKIN.

Ferti-SPACE2 w wersji Horizon można wyposażyć w opcjonalne, elektrycznie regulowane listwy krawędziowe. Deflektory te pozwalają operatorowi ciągnika zageregowanego z rozrzutnikiem, bez opuszczania kabiny, w razie potrzeby ograniczać jego szerokość roboczą.

Sterowanie w ramach ISOBUS

O wysokich możliwościach technologicznych firmy Joskin świadczy możliwość obsługi rozrzutników serii Ferti-SPACE2 z poziomu komunikacji ISOBUS. Maszyna została dostosowana do pracy w ramach tego uniwersalnego języka komunikacji maszyn przez inżynierów firmy JOSKIN. Model Ferti-Space2 FS5511/15U może być sterowany przez jego najnowszą wersję z łatwymi do zrozumienia piktogrami.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000