Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Nowy, wszechstronny kultywator Karat 10 od Lemkena

Dodano: 24.02.2024

Najnowsza wersja kultywatora trójbelkowego Lemken Karat 10 wchodzi obecnie na rynek w wersji zawieszanej oraz półzawieszanej. Co trzeba wiedzieć o tym narzędziu?

Już na pierwszy rzut oka zauważymy, iż w nowym Karacie 10 producent postawił na symetryczne rozmieszczenie elementów roboczych, dzięki czemu maszyna ma mieć stosunkowo nieduże zapotrzebowanie na siłę uciągu.

Postawili na ciągnik McCormick X6.616 bo nie miał konkurencji

Znamy już powody, dla których rolnicy zdecydowali się na zakup traktora McCormick X6.616, pora więc sprawdzić, jakie są pierwsze wrażenia z jego użytkowania. Co się farmerom podoba w nowym nabytku, a co niekoniecznie?

Czytaj dalej

W ten sposób przy okazji można uniknąć ciągu bocznego, co jest szczególnie istotne przy pracy z systemami automatycznego prowadzenia. Jak zapewnia producent, w dalszym ciągu kultywator ma oferować intensywne mieszanie gleby i resztek pożniwnych.

Karat 10 ma ulepszony układ zębów

Układ zębów to tylko jeden z głównych obszarów, który firma Lemken udoskonaliła w swoim kultywatorze Karat 10. Ponadto zastosowano w nim szereg innych usprawnień i modyfikacji.

Od 3 do 10 m – 

w takich szerokościach roboczych jest oferowany najnowszy kultywator Lemken Karat 10.

Poszerzone zostały redlice ze skrzydełkami do płytkiej uprawy. Jeśli jest taka potrzeba, alternatywnie można zastosować wąskie redlice do uprawy głębokiej. Co ważne, wszystkie redlice dostępne są w wersjach wzmacnianych węglikiem spiekanym.

Producent oferuje redlice także redlice DeltaCut przeznaczone do bardzo płytkiej uprawy. Dzięki standardowemu systemowi szybkiej wymiany łatwo je wymienić na np. redlice do głębokiej uprawy.

Lemken Karat 2 fot. mat. prasowe
W zależności od zastosowanych redlic maszyna umożliwi zarówno płytką, jak i głęboką uprawę fot. mat. prasowe

Centralnie regulowane zęby ułatwiają uzyskanie równomiernej powierzchni po przejeździe maszyną. Opcjonalnie dostępne są specjalnie ukształtowane talerze wyrównujące, które zapewniają dobre efekty pracy na ciężkich glebach. Nowością są również talerze graniczne oraz zęby składane mechanicznie lub hydraulicznie.

Szerokość robocza od 3 do 10 m

Opcjonalnie kultywator może być wyposażony w hydraulicznie regulowaną sekcję talerzy. Takie rozwiązanie ma ułatwić wprowadzanie dużych ilości materii organicznej w głąb gleby. Indywidualnie zawieszone na resorach talerze rozdrabniają resztki roślinne i rozbijają największe bryły. Dzięki temu maszyna może zarówno intensywnie mieszać glebę oraz pracować bez zapychania się.

Nowy kultywator Karat 10 jest dostępny w wersji zawieszanej i półzawieszanej, o szerokościach roboczych od trzech do siedmiu metrów. Dla modeli półzawieszanych dostępny jest wzmacniacz trakcji i system ContourTrack zapewniający stałą głębokość roboczą w pagórkowatym terenie.

Klienci mogą doposażyć maszynę w jeden z wielu oferowanych przez firmę Lemken wałów. Opcjonalnie można też zamontować brony, których zadaniem jest usuwanie gleby z korzeni.

Lemken Karat 3 fot. mat. prasowe
Dzięki standardowemu systemowi szybkiej wymiany redlice DeltaCut można łatwo i sprawnie wymienić na np. redlice do głębokiej uprawy fot. mat. prasowe
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Fastrac na polu. Jak sobie poradził? John Deere S7 900 to kombajn, który wie, co wydarzy się za 4 sekundy Moc Valtry T175e zweryfikowana podczas pracy z głęboszem Uprawa ścierniska – talerz kontra ząb Claas Trion 530 po 2 sezonach na 200 ha Agrisem Strip-Till dla koneserów tej technologii Kalkulator Manitou TCO wylicza koszty użytkowania maszyn Instruktaż nawigacji ciągnika do pracy z kosiarkami Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje