Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Lemken kupuje siewniki Equalizer

Dodano: 04.03.2023
Equalizer to południowoafrykański producent siewników o dużych szerokościach roboczych wynoszących do 24 m. W 2023 r. kupiła go firma Lemken © Equalizer
Equalizer to południowoafrykański producent siewników o dużych szerokościach roboczych wynoszących do 24 m. W 2023 r. kupiła go firma Lemken © Equalizer

Grupa Lemken przejmuje południowoafrykańskiego producenta siewników o dużych szerokościach roboczych wynoszących do 24 m. To firma Equalizer z RPA. Formalnie zakup zostanie zamknięty w połowie roku 2023 po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód formalnych.

Delta-T to wskaźnik ratujący opryskiwanie

Zanim rozpoczniemy opryskiwanie roślin powinniśmy zwracać uwagę na aktualną zależność pomiędzy temperaturą a wilgotnością powietrza. Jeżeli zlekceważymy mówiący o niej wskaźnik Delta-T, to oprysk będzie przypominał pracę metodą chybił-trafił. Jak nie dopisze nam szczęście, to cała droga chemia zadziała słabo lub nawet wcale.
Czytaj dalej

Przejęcie to wzmacnia dział techniki siewu Lemkena. – Jeśli chodzi o strategię rozwoju, to siewniki Equalizer wypełniają obecną lukę w naszym asortymencie. Ponadto powstaje synergia w przypadku technologii siewu precyzyjnego firmy Lemken, ponieważ opracowana przez nas technologia Delta-Row jest uzupełniana przez technologię jednorzędową opracowaną przez firmę Equalizer – mówi Anthony van der Ley, dyrektor generalny firmy Lemken.

Equalizer powstał w Republice Południowej Afryki w 2000 r. i szybko podbił rodzimy rynek. Obecnie jest w RPA liderem w zakresie siewu punktowego. Najważniejszym rynkiem eksportowym dla południowoafrykańskiego producenta jest Australia. – Dzięki Grupie Lemken widzimy ogromny potencjał rozwoju i cieszymy się na naszą przyszłą współpracę – mówi Gideon Schreuder, założyciel i dyrektor zarządzający firmy Equalizer.

Lemken zamierza wzmocnić firmę Equalizer wnosząc swoją wiedzę w zakresie rozwoju, produkcji i sprzedaży maszyn rolniczych. Ponadto planuje umacniać pozycję południowoafrykańskiego producenta siewników na rodzimym rynku. Świadczy o tym już gotowy projekt rozbudowy logistyki części zamiennych. Nazwa Equalizer zostaje zachowana.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy