Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym

Dodano: 22.06.2024
Valtra T175e Mint Green fot. TRAKTOR24.pl

Wiosną 2024 roku do naszej redakcji na test długodystansowy trafiła Valtra T175e Mint Green. Ciągnik ten w niebywały sposób przyciąga wzrok nawet osób niezwiązanych z rolnictwem. Dlatego postanowiliśmy rozpocząć ten test nieszablonowo. Zdecydowaliśmy, by na ciągnik, za swojej kobiecej perspektywy spojrzała Aneta Kuchta, rolniczka, która już z niejednym traktorem miała do czynienia. Tym razem nie będą nas interesowały cyferki, dane techniczne, czy możliwości uciągowe – ale nie martwcie się, te kwestie weźmiemy na warsztat po żniwach 2024.

Mzuri Pro-Til 4Tx wysiewa naraz 4 materiały

Nasza recenzja agregatu Mzuri Pro-Til 4Tx opisana w artykule pt. „Mzuri Pro-Til 4Tx siał w glebę mokrą. Czy miało to sens?”, nie pokazała pełni możliwości tej maszyny. Powodem był wysiew w jednym przejeździe roboczym 3, a nie 4 materiałów. Pozwala na to zbiornik 4-komorowy z tyloma aparatami dozującymi. To największy wyróżnik maszyny Mzuri Pro-Til 4Tx, która podczas jednego przejazdu pozwala na wysiewanie 2 rodzajów nawozów i 2 rodzajów nasion. Mogą one trafiać do gleby w kilku kombinacjach miejsc aplikacji.
Czytaj dalej

Przy pierwszym kontakcie z traktorem Valtra T175e Mint Green, cała nasza uwaga jest przykuwana przez nietuzinkowy kolor. Polski oddział Valtry postawił w tym wypadku na lakier z palety BMW o nazwie Mint Green i trzeba przyznać, iż spełnia on swoją rolę – nie sposób się za tym ciągnikiem nie obejrzeć, zupełnie jak za sportowym samochodem na ulicy. Tym samym Valtra chciała jasno pokazać, że od zawsze dawała swoim klientom wolną rękę w kwestii doboru koloru. – To z pewnością ciekawe rozwiązanie dla rolników, którzy chcą się wyróżnić z tłumu – podkreśla nasza ekspertka.

Valtra T175e Mint Green

No ale jak właściwie nazwać ten kolor? Niedoświadczony pod tym względem mężczyzna powie, że to połączenie zielonego z niebieskim. Zadając to pytanie Anecie usłyszeliśmy, że zdecydowanie bliżej mu do koloru turkusowego, seledynowego, czy miętowego.

Jednak sam kolor to zdecydowanie za mało, by cały projekt ciągnika móc nazwać atrakcyjnym wizualnie. W przypadku naszego testowego egzemplarza o dodatkowe wrażenia zadbało studio Unlimited. Czarny kolor felg, masywne osłony z emblematem Unlimited ze stali nierdzewnej na tłumiku, na układzie zasysania powietrza do silnika oraz na zawiasach drzwi, obrandowane schodki z logo Valtry, czy wreszcie wszędobylskie oznaczenia przypominające nam, że oto stoi przed nami traktor upiększony w studiu Unlimited.

Valtra T175e okiem kobiety fot. Tomasz Kuchta
Jak ciągnik Valtra T175e zostanie oceniony przez kobietę? fot. Tomasz Kuchta

Tu jest jakoś „inaczej”

Jakie były pierwsze słowa, gdy Aneta weszła do wnętrza kabiny? Otóż usłyszeliśmy, że tu jest jakoś „inaczej”. Na czym ta inność polegała? Dotyczyła ciemnego wykończenia wnętrza.  – Bardzo przypadła mi do gustu ta opcja, bowiem czyni to miejsce pracy bardziej przytulnym i takim, w którym aż się chce przebywać – zaznacza Aneta Kuchta. Nasza ekspertka doceniła też jakość materiałów, z jakich zostało wykonane wnętrze testowanego traktora. – Choć siedziałam już w naprawdę wielu ciągnikach, to uważam, że pod względem jakości wykonania wnętrza czy spasowania poszczególnych elementów Valtra T175e znajduje się na najwyższym poziomie. Dość wspomnieć chociażby o skórzanej kierownicy regulowanej w dwóch płaszczyznach, czy bardzo przyjemnym w dotyku fotelu operatora. Jego obicie niczym nie odbiega od materiałów stosowanych w branży samochodowej – twierdzi Aneta.

Ciągnik segmentu premium

Nasza ekspertka zwróciła również uwagę, że siedzisko dla pasażera ma bardzo wysokie oparcie, przez co może oprzeć się na nim całymi plecami, a to rzadkość w traktorach innych producentów. Anetce spodobała się także mnogość licznych praktycznych schowków oraz uchwytów na kubki do napojów umieszczonych w zasięgu ręki operatora. Dużego plusa przyznała też za obecność lodówki.

Valtra T175e wnętrze fot. Tomasz Kuchta
Wnętrze Valtry T175e wykonane jest z naprawdę dobrej jakości materiałów, do tej pory znanych raczej z przemysłu motoryzacyjnego fot. Tomasz Kuchta

Zauważyliśmy także, że wnętrze ciągnika bardzo szybko nagrzewa się, czy też schładza – w zależności od ustawienia automatycznej klimatyzacji. Myślimy, że duża w tym zasługa aż dwunastu nawiewów umieszczonych zarówno w dachu dookoła operatora, jak również po bokach kolumny kierowniczej.

Wszystko to jasno pokazuje, że Valtrę T175e z pewnością można zaliczyć do grona ciągników segmentu premium. A jak nasz testowy ciągnik odnajdzie się w trudach prac polowych? O tym przekonamy się już niedługo. Kolejne filmy z testu długodystansowego Valtry T175e Mint Green już niebawem na kanale YouTube Traktor24.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+