Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Valtra Unlimited – czyli możliwości doposażenia ciągnika są niemal nieograniczone

Dodano: 22.05.2024
103
Ciągniki Valtra, które są modyfikowane przez studio Unlimited uzyskują w pakiecie nietuzinkowość, charakterność ale i większą funkcjonalność fot. Tomasz Kuchta

A gdyby tak zaoferować rolnikom ciągnik uszyty na miarę ich potrzeb i oczekiwań dokładnie tak samo, jak czynią profesjonalni krawcy z garniturami? Dokładnie takie podejście przyświecało marce Valtra przy tworzeniu studia Unlimited.

Takie działanie wymaga odpowiednio poukładanych procesów, skrupulatnego wybadania potrzeb klienta, ale w efekcie skutkuje dostarczeniem ciągnika, w którym rolnik czuje się jak ryba w wodzie.

Valtra T175e – rozpoczynamy test długodystansowy

Do naszej redakcji na test trafił ciągnik Valtra T175e. Nie będzie to jednak standardowe zebranie doświadczeń w czasie kilku godzin pracy, bowiem Valtra zostanie z nami na dłużej. Co trzeba wiedzieć o tym ciągniku? Jak będzie przebiegał sam test?
Czytaj dalej

10 lat studia Unlimited

Studio Valtra Unlimited zostało powołane do życia w 2013 r., a już 9 lat później cały zespół inżynierów pracujących przy modyfikowaniu ciągników liczył 27 osób. Załoga ta z roku na rok ma coraz więcej pracy, bowiem aktualnie ponad 1/3 wszystkich ciągników wyjeżdżających z fabryki w Suolahti jest w mniejszym, lub większym stopniu modernizowana przez studio Unlimited.

Nieco ponad 30 proc. wszystkich ciągników Valtra 

wyjeżdżających z fińskiej fabryki w Suolahti jest modyfikowana przez studio Unlimited.

Warto wspomnieć, że w samym studiu znajduje się na ten moment 10 stanowisk pracy, na których równolegle modyfikowane są różne modele ciągników Valtra.

Jakie są możliwości studia Unlimited?

Na dobrą sprawę można by powiedzieć, że jak sama nazwa wskazuje, lista potencjalnych opcji, które mogą zostać wdrożone do ciągników Valtra jest nielimitowana. W praktyce jednak ograniczają ją dwa czynniki – kreatywność klientów oraz przepisy prawa w kwestii homologacji ciągnika.

Pytając o najczęstsze modyfikacje, jakie zamawiają do swoich ciągników rolnicy, słyszymy o niestandardowym kolorze, malowaniu felg w kolorze czarnym, pakietach dodatkowego oświetlenia, opcjonalnego systemu audi z subwooferem oraz 6,8-calowym wyświetlaczem dotykowym z Apple Car Play/ Android Auto, zakładaniu dodatkowych wyjść hydraulicznych z przodu i tyłu traktora, montażu specjalistycznego osprzętu np. kabiny leśnej, czy przedniego TUZ-a z wychylnymi cięgłami itd.

Valtra T175e 6 fot. Tomasz Kuchta
Logo studia Unlimited na zawiasach drzwi, to niewątpliwy znak, że oto stoi przed nami ciągnik modyfikowany przez to studio fot. Tomasz Kuchta

To wszystko jednak w miarę standardowe rozwiązania, ale czy były jakieś bardziej wyszukane pod tym względem zlecenia?

– Pamiętam klienta, który zamówił u nas ciągnik w kolorze z palety Harley-Davidsona. Innym ciekawym zleceniem było wykończenie wnętrza kabiny włóknem węglowym, montaż skórzanych foteli operatora i pasażera, wdrożenie centralnego systemu pompowania opon czy zastosowanie rozbudowanego systemu nagłośnienia. Nie tak dawno jeden z ciągników Valtra otrzymał też specjalną zabudowę schodków, by piesek wchodząc do kabiny nie kaleczył sobie łapek – wspomina Łukasz Grzyb, specjalista produktowy marki Valtra.

Inne dość popularne opcje Unlimited, z których korzystają klienci marki Valtra to chociażby malowanie ładowacza czołowego w kolor ciągnika, przyciemnianie szyb – tylnej i bocznych, układy centralnego smarowania, stabilizatory boczne hydrauliczne, ogrzewanie postojowe webasto, czy wreszcie zastosowanie klaksonu pneumatycznego.

Valtra T175e w wersji Unlimited

Jak nietrudno zauważyć, również nasz testowy egzemplarz ciągnika Valtra T175e przeszedł szereg modyfikacji w studiu Unlimited. Pierwszą z nich widać już na pierwszy rzut oka, bowiem mowa o nieszablonowym kolorze z palety BMW o nazwie Mint Green.

Valtra T175e 7 fot. Tomasz Kuchta
Testowy egzemplarz Valtry T175e został pomalowany lakierem z palety BMW o nazwie Mint Green fot. Tomasz Kuchta

W dalszej kolejności dostrzeżemy takie detale jak czarne felgi, czy nierdzewne wstawki na układzie zasysania powietrza z oznaczeniem Unlimited. We wnętrzu kabiny także czekają na nas opcje dodane przez studio Unlimited. Mowa w tym wypadku m.in. o czarnym wykończeniu wnętrza kabiny, niezwykle komfortowym fotelu operatora Evolution, z funkcją podgrzewania, wentylowania, z szerokim siedziskiem oraz regulacją lędźwiową.

Całość wieńczy dywanik również opatrzony logiem studia Unlimited. Warto wspomnieć, że ten konkretny egzemplarz z okazji 10-lecia studia Unlimited otrzymał też specjalną torbę z bogatą zawartością, która przyda się każdemu użytkownikowi. Znajdziemy w niej m.in. szczotkę, scyzoryk oraz latarkę czołową. Każdy element jest gustownie zapakowany i posiada na sobie dostojne logo Unlimited.

W kolejnym tekście przyjrzymy się z bliska Valtrze T175e z nieco innej, bo kobiecej perspektywy. Tego nie możecie przegapić.

Valtra T175e 8 fot. Tomasz Kuchta
Czarny kolor felg to kolejna oznaka, że nasz ciągnik został dopieszczony przez studio Unlimited fot. Tomasz Kuchta
Valtra T175e 10 fot. Tomasz Kuchta
Ciemne wykończenie wnętrza świetnie dopełnia konfiguracji tego ciągnika fot. Tomasz Kuchta
Valtra T175e wnętrze fot. Tomasz Kuchta
Fotel Evolution z funkcją podgrzewania, wentylowania, z szerokim siedziskiem oraz regulacją lędźwiową fot. Tomasz Kuchta
Valtra T175e akcesoria Unlimited fot. Tomasz Kuchta
Z okazji 10-lecia studia Unlimited nasz konkretny egzemplarz otrzymał gustowną torbę z przydatnymi gadżetami. Naturalnie są one sygnowane logo Unlimited fot. Tomasz Kuchta
Valtra T175e 11 fot. Tomasz Kuchta
Logo Unlimited znajdziemy nawet na dywaniku fot. Tomasz Kuchta
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT