Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Valtra gotowa na Agro Show 2023

Dodano: 21.08.2023
Traktory Valtra serii T mają moce w zakresie 155-271 KM. To ciągniki z silnikami 6-cylindrowymi AGCO Power
Traktory Valtra serii T mają moce w zakresie 155-271 KM. To ciągniki z silnikami 6-cylindrowymi AGCO Power © Valtra

Jakie ciągniki zaprezentuje Valtra podczas Agro Show 2023? Nie będą to zwykłe traktory, bo wcześniej trafiły do studia Unlimited, gdzie zostały doposażone. Dodatki te obejmują nie tylko elementy wizerunkowe, ale również użyteczne podczas pracy ciągnikiem. Nic dziwnego, że Valtra chce zwrócić uwagę zwiedzających targi na studio Unlimited, bo w tym roku obchodzi ono jubileusz 10-lecia.

Dzięki ciągnikowi Valtra kupili maszynę tańszą o 24 tysiące złotych

Czy warto kupić traktor o mocy 115 KM bogato doposażony w rozwiązania rolnictwa precyzyjnego? Przykład rolnika z Wielkopolski użytkującego ciągnik Valtra G115 Versu dobitnie pokazuje, że tak. Właściwie tyle razy tak, z iloma maszynami działającymi w standardzie ISOBUS będzie pracował. Na zakupie każdej z nich można oszczędzić 20-30 tys. zł.
Czytaj dalej

–  Podczas tegorocznej edycji wystawy Agro Show planujemy zademonstrować naszym gościom ciągniki Valtra o mocy od 105 do 305 KM, czyli serie G, N, T oraz Q. Poza bogato wyposażonymi ciągnikami rolniczymi, pokażemy również ciągnik Valtra przygotowany do zadań leśnych. Wzorem ubiegłego roku, planujemy kontynuację szkoleń dotyczących rozwiązań inteligentnego rolnictwa Valtra – czytamy w komunikacie prasowym.

Valtra serii G

Przypominamy, że traktory Valtra serii G mają moce w zakresie 105-135 KM. To ciągniki kompaktowe o wysokości maksymalnej 2,8 m i masie ok. 5 ton. Skrzynia biegów Powershift z sześcioma półbiegami pozwala pracować w ramach m.in. automatycznej zmiany przełożeń. Pomimo tego, że traktory Valtra serii G nie są dużymi ciągnikami, mogą posiadać amortyzowaną oś przednią i obsługują prace w ramach rolnictwa precyzyjnego.

Valtra serii N

Ciągniki Valtra serii N mają moce od 135 do 201 KM. Posiadają one m.in. funkcje Start Boost i Superstart, które ułatwiają ruszanie pod dużym obciążeniem. Traktory te w standardzie posiadają wyświetlacz zamontowany na prawym przednim słupku kabiny. Wyświetla on najważniejsze informacje o pracy ciągnika, umożliwia sterowanie kluczowymi ustawieniami i pomaga monitorować wydajność. – Seria N prezentowana podczas targów Agro Show wyposażona będzie w funkcję Precision Lift&Load, ułatwiającą pracę z ładowaczem czołowym oraz zwiększającą precyzję wykonywania zadań – informuje Valtra Polska.

– Seria Q wyposażona jest w przekładnię AGCO CVT, która jest łatwa w obsłudze oraz należy do czołowych przekładni w branży – informuje Valtra Polska
– Seria Q wyposażona jest w przekładnię AGCO CVT, która jest łatwa w obsłudze oraz należy do czołowych przekładni w branży – informuje Valtra Polska © Valtra

Valtra serii T i Q

Traktory Valtra serii T mają moce w zakresie 155-271 KM. To już ciągniki z silnikami 6-cylindrowymi mające 600-godzinny okres międzyprzeglądowy. – Operator może cieszyć się wyjątkowym komfortem dzięki dużej, wygodnej kabinie zapewniającej doskonałą widoczność, świetnemu zawieszeniu i wielokrotnie nagradzanemu interfejsowi użytkownika SmartTouch – czytamy w komunikacie prasowym.

Identyczny terminal montowany jest w ciągnikach Valtra serii Q, któych moce wynoszą od 230 do 305 KM. – Niezawodny silnik AGCO Power o pojemności 7,4 litra ma największą pojemność skokową na rynku ciągników tej wielkości, co zapewnia niezawodność i oszczędność paliwa. Maksymalna moc jest dostępna od bardzo niskich prędkości obrotowych silnika wynoszących 1850 obr/min, a maksymalny moment obrotowy utrzymuje się na stałym poziomie w zakresie od 1000 do 1500 obr/min. Seria Q wyposażona jest w przekładnię AGCO CVT, która jest łatwa w obsłudze oraz należy do czołowych przekładni w branży – informuje Valtra Polska.

Szkolenia z zakresu rolnictwa inteligentnego

Podczas targów Agro Show 2023, na stoisku Valtra prowadzone będą również szkolenia z zakresu rolnictwa inteligentnego. Mowa będzie o funkcji SmartTurn, która korzysta z automatyki pracy na uwrociach Auto U-Pilot i automatycznego prowadzenia ciągnika Valtra Guide. Wisienką na torcie tego systemu jest całkowita automatyzacja pokonywani uwroci.

Specjaliści z Valtra Polska omówią także działanie podłokietnika Smart Touch wraz z dodatkowym ekranem SmartTouch Extend. Ponadto wyjaśnią działanie automatycznego prowadzenia Valtra Guide, kontroli sekcji czy zmiennego dawkowania. Nie zabraknie informacji o zaletach korzystania z Valtra Connect, pozwalającego na rejestrowanie i monitorowanie pracy floty ciągników.

Podczas targów Agro Show 2023, na stoisku Valtra prowadzone będą również szkolenia z zakresu rolnictwa inteligentnego. Mowa będzie m.in. o funkcji automatycznego zawracania SmartTurn
Podczas targów Agro Show 2023, na stoisku Valtra prowadzone będą również szkolenia z zakresu rolnictwa inteligentnego. Mowa będzie m.in. o funkcji automatycznego zawracania SmartTurn © Valtra
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem