Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Nowa seria ciągników John Deere 6M. Co się zmieniło?

Dodano: 05.07.2024
Jakie zmiany wprowadzono w zmodernizowanej serii ciągników John Deere 6M? fot. mat. prasowe
Jakie zmiany wprowadzono w zmodernizowanej serii ciągników John Deere 6M? fot. mat. prasowe

John Deere ogłasza wprowadzenie nowej serii ciągników 6M ze znacznie rozszerzoną gamą modeli. Teraz obejmuje ona łącznie aż 17 modeli, w tym 10 o mocy powyżej 150 KM, odpowiednich do najbardziej zróżnicowanych potrzeb gospodarstw rolnych.

Od teraz w ramach serii John Deere 6M amerykański producent oferuje ciągniki począwszy od kompaktowego modelu 6M 95 aż do potężnego 6M 250, obejmujących różne segmenty ciągników o określonej wielkości ramy. John Deere daje też duży wybór przekładni od sprawdzonej i dobrze znanej mechanicznej PowrQuadTM Plus po bezstopniową AutoPowrTM.

Krukowiak Herkules – trzecia generacja polskiego opryskiwacza samojezdnego

Opryskiwacz samojezdny Krukowiak Herkules jasno pokazuje światu, jak ogromne są możliwości Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych w zakresie maszyn do oprysku. Co istotne, nie chodzi tu tylko o jałowe prężenie muskułów, bowiem opryskiwacz ten jest ciekawą i sporo tańszą alternatywą dla maszyn zagranicznych.
Czytaj dalej

Rozszerzona linia modeli John Deere 6M

Seria ciągników 6M obejmuje obecnie 17 modeli, w tym 10 o mocy powyżej 150 KM, przeznaczonych do szerokiego zakresu prac rolniczych. Nowa seria 6M zapewnia dużą i wszechstronną wydajność w różnych segmentach ciągników o określonej wielkości ramy — od kompaktowego modelu 6M 95 o maksymalnej mocy 120 KM z IPM, idealnego do pracy z ładowaczem czołowym w ciasnych przestrzeniach, po potężny model 6M 250 oferujący maksymalną moc silnika 281 KM (z IPM) do zastosowań ciężkich i niezwykle wydajnej jazdy po drogach.

Od 120 do 281 KM mocy maksymalnej (z IPM) 

– tak duży przedział mocowy tworzą aktualnie modele ciągników John Deere 6M.

W segmencie ciągników z małą ramą nowy model 6M 150 dołącza do gamy jako maszyna o dużej mocy, która jest wyjątkowo mocna dzięki maksymalnej mocy 177 KM z IPM, ale także kompaktowa i zwinna. Z kolei w segmencie ciągników ze średnią ramą model 6M 145 zmodernizowano tak, aby miał sześć cylindrów zamiast czterech, podczas gdy dodanie nowych modeli 6M 165 i 6M 185 dodatkowo dywersyfikuje cały ten segment.

W segmencie ciągników z dużą ramą również pojawiły się dwa dodatkowe modele, 6M 220 i 6M 240, zapewniające solidną wydajność i wszechstronność w wymagających zadaniach. Segment ciągników z bardzo dużą ramą obejmuje teraz zupełnie nowe modele 6M 230 i 6M 250, które wyznaczają nowe standardy mocy i wydajności w przypadku działalności na większą skalę.

– Nowa konstrukcja i funkcje sterowania, które oferujemy w całej gamie modeli, pozwalają na intuicyjną i prostą obsługę ciągnika. Daje to rolnikom szeroki wachlarz opcji dostosowanych do konkretnych potrzeb i preferencji – mówi Philippe Steinmann, kierownik ds. marketingu produktu ciągników 6M w Europie.

Mocne i szybkie z opcją 50 km/h

Ciągniki serii 6M wyposażono w silniki John Deere o pojemności 4,5 i 6,8 litra i mocy do 281 KM z IPM, dzięki czemu zapewniają wyjątkową wydajność. System IPM dostępny w całej serii 6M zapewnia do 20 KM dodatkowej mocy w zastosowaniach transportowych i przy używaniu WOM, co pozwala rolnikom skutecznie sobie radzić z wymagającymi zadaniami.

Nową serię ciągników John Deere 6M tworzy aż 17 modeli o mocy do 281 KM fot. mat. prasowe
Nową serię ciągników John Deere 6M tworzy aż 17 modeli o mocy do 281 KM fot. mat. prasowe

Opcje przekładni obejmują mechaniczną PowrQuadTM Plus z ręczną zmianą zakresów, AutoQuadTM Plus z funkcją automatycznej zmiany biegów, CommandQuadTM Plus z ulepszonymi funkcjami automatycznymi oraz bezstopniową hydromechaniczną AutoPowrTM. Oprócz opcji kompaktowego podłokietnika CommandARMTM przekładnia AutoPowrTM dostępna jest również z prawą konsolą dla operatorów, którzy chcą komfortu, lecz preferują prostszy interfejs kierowania.

We wszystkich modelach dostępna jest opcja 50 km/h, co pozwala zaoszczędzić cenny czas podczas transportu i tym samym zwiększyć ogólną wydajność.

50 km/h – 

opcja jazdy z taką prędkością będzie dostępna w każdym modelu serii 6M.

Jak podkreśla producent, nowe ciągniki 6M zaprojektowano do wykonywania wymagających zadań z niezwykłą wydajnością i szybkością. Opierając się na unikalnej i sprawdzonej konstrukcji pełnej ramy i oferując udźwig tylnego podnośnika od 5,7 t do 9,9 t, w zależności od modelu, mogą obsługiwać duże ładunki i maszyny, niezależnie od tego, czy są to większe siewniki, sadzarki, czy pługi.

Układ hydrauliczny z kompensacją ciśnienia i przepływu ma wydajność 114–195 litrów na minutę, zapewniając maksymalną produktywność w każdej operacji. Ponadto modele ciągników serii 6M oferują szeroki wybór osi i opon, w tym osie kołnierzowe i R&P. Opcje te zwiększają wszechstronność i wydajność oraz przyczyniają się do zmniejszenia zagęszczenia gleby, chroniąc jej stan przy jednoczesnej maksymalizacji wydajności.

Tak prezentuje się wnętrze ciągników John Deere 6M fot. mat. prasowe
Tak prezentuje się wnętrze ciągników John Deere 6M fot. mat. prasowe

To połączenie mocy, udźwigu, wydajności hydraulicznej i opcji osi sprawia, że modele serii 6M są niezawodnym i efektywnym wyborem dla rolników, którzy szukają wysokowydajnych i wszechstronnych ciągników zapewniających duży komfort. Jednocześnie są tak wygodne i proste w obsłudze, jak to tylko możliwe – tłumaczy Philippe Steinmann.

Intuicyjna obsługa i kontrola

Nowa seria obejmuje szeroki zakres konfiguracji, dając wybór między konsolą prawostronną a kompaktowym podłokietnikiem CommandARMTM. Nowy wyświetlacz słupka narożnego umieszczony na słupku A zapewnia operatorom doskonale zorganizowany i łatwy do dostosowania przegląd najważniejszych funkcji ciągnika, co zwiększa wydajność, ale też poprawia komfort operatora.

Dzięki maksymalnej widoczności zapewnionej przez panoramiczny dach i dużą powierzchnię przeszklenia operatorzy mogą wykonywać precyzyjne i szybkie prace z ładowaczem czołowym. Zawieszenie przedniej osi TLSTM i mechaniczne zawieszenie kabiny mają zaś zapewnić płynną i komfortową jazdę, nawet w trudnym terenie.

Rolnictwo precyzyjne na żądanie

Dzięki wyświetlaczowi G5 o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 10,1 cala albo wyświetlaczowi uniwersalnemu G5Plus o przekątnej 12,8 cala operatorzy mogą bezproblemowo podłączyć maszynę poprzez ISOBUS i korzystać z rozwiązań John Deere Precision Ag Technology w celu zwiększenia wydajności.

Funkcje takie jak AutoTracTM, sterowanie sekcjami i zmienne dawkowanie to rozwiązania rolnictwa precyzyjnego pozwalające zoptymalizować wydajność i zmniejszyć koszty produkcji. Funkcja Data Sync umożliwia bezprzewodową wymianę danych i linii prowadzenia między maszynami i Operations Center, usprawniając operacje i maksymalizując wydajność.

Zawsze na bieżąco

Integracja łączności JDLinkTM (jako standard) zapewnia zdalne wsparcie operatora i gwarantuje, że wszystkie nowe modele ciągników 6M otrzymują najnowsze bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania wyświetlacza, dzięki czemu właściciele są na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000