Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Najmocniejsza Valtra ma od teraz aż 420 KM. Poznajcie Valtrę serii S

Dodano: 16.11.2023
Valtra Serii S fot. mat. prasowe
Nowa Valtra Serii S może dysponować mocą nawet 420 KM fot. mat. prasowe

Podczas konferencji prasowej na targach Agritechnica 2023 Valtra oficjalnie zaprezentowała swój najnowszy flagowy model ciągnika pod postacią serii S. Traktory te będą dysponować mocą od 280 do nawet 420 KM.

Po dokonaniu znaczących inwestycji w główną fabrykę marki w Finlandii, szósta generacja serii S będzie teraz produkowana w Suolahti. Oprócz kilku ulepszeń konstrukcyjnych i funkcjonalnych, cała seria Valtra S jest teraz dostępna ze słynnymi opcjami personalizacji Valtra Unlimited.

Agritechnica 2023 wystartowała z przytupem. Na targach 218 światowych premier

Dzisiaj wystartowały targi Agritechnica 2023, które odbywają się w niemieckim Hanowerze, Można tutaj zobaczyć aż 218 światowych premier prezentowanych przez firmy z 24 krajów. Nie tylko, bo na 40 ha powierzchni wystawienniczej można znaleźć sporo ciekawostek wpisujących się w szeroko rozumianą technikę rolniczą.
Czytaj dalej

Valtra S – The Boss

Valtra o swoim najmocniejszym ciągniku mówi „The Boss”, co zatem ten „szef” potrafi? Dzięki mocy 280-420 KM, seria S jest obecnie największym i najmocniejszym ciągnikiem Valtry.

Zdaniem producenta silnik AGCO Power o pojemności 8,4 l i przekładnia CVT umożliwiają redukcję obrotów o 5 proc. i zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 10 proc. w porównaniu z poprzednikiem serii S.

Latem 2024 r. 

powinny pojawić się w Europie pierwsze egzemplarze nowej Valtry serii S.

Zgodnie z oczekiwaniami rolników i usługodawców rolnych, najnowsza seria S kładzie duży nacisk na komfort, widoczność i inteligentną technologię. Do ciągnika wprowadzono też kilka nowych funkcji i ulepszeń, które wyróżniają serię S szóstej generacji.

Nowa konstrukcja, nowa przestronna kabina, zwiększona liczba świateł (wszystkie wykonane w technologii LED) i większa wszechstronność we wszystkich zadaniach to tylko kilka nowości w szóstej generacji ciągników tej serii.

Valtra Serii S wnętrze fot. mat. prasowe
Valtra serii S ma do zaoferowania nową, bardziej przestronną kabinę fot. mat. prasowe

Fabrycznie montowany układ jazdy tyłem TwinTrac i interfejs użytkownika SmartTouch zawsze były popularnymi funkcjami wśród kierowców ciągników serii S. Nowa generacja wprowadza szereg ulepszeń, w tym opcje zawieszenia przedniej osi i kabiny. Ponadto ciągniki Serii S można teraz wyposażyć w kabinę Valtra Skyview i personalizację Valtra Unlimited.

Skandynawski design Serii S

Design szóstej generacja serii S wzorowany był na piątej generacji ciągników Valtra z kilkoma znaczącymi zmianami.

Seria S szóstej generacji łączy formę i funkcjonalność w nowoczesnym, agresywnym stylu, który przekazuje moc serii S. Eleganckie nachylenie maski zapewnia wyjątkową widoczność z przodu ciągnika. Jako pierwsza w branży, seria S wyposażona jest w zintegrowany moduł oświetlenia, obejmujący światła mijania i drogowe LED, światła do jazdy dziennej LED oraz przednie światła robocze LED bliskiego zasięgu. Zapewnia to wyjątkowo wysoki poziom oświetlenia i nadaje serii S szóstej generacji charakterystyczny wygląd – wyjaśnia Kimmo Wihinen, kierownik Działu Wzornictwa Przemysłowego i Doświadczeń Użytkownika Valtry.

Valtra Serii S 3 fot. mat. prasowe
Jako pierwsza w branży, seria S wyposażona jest w zintegrowany moduł oświetlenia, obejmujący światła mijania i drogowe LED fot. mat. prasowe

Obecnie dostępnych jest łącznie 16 lamp roboczych, wszystkie w technologii LED. Fani kabin Valtry serii N, T i Q piątej generacji docenią znajomą i ergonomiczną kabinę w serii S, do której wchodzi się po łagodniej nachylonych stopniach niż w jej poprzedniej wersji. 

Inteligentne rolnictwo na pokładzie Valtry serii S

Valtra obiecuje, że seria S będzie jednym z najbardziej zrównoważonych ciągników, zarówno pod względem produkcji, jak i wspierania rolników w zrównoważonym rozwoju. Dwie trzecie komponentów ciągników Valtra pochodzi z Finlandii, a ich fabryka wykorzystuje w 100 proc. energię odnawialną.

Seria S jest kompatybilna z odnawialnym olejem napędowym i będzie opuszczać fabrykę z odnawialnym olejem napędowym Neste My w zbiorniku. Jak podkreśla producent, inteligentna technologia rolnicza oferowana w serii S zmniejsza nakłady i czas oraz zmniejsza zużycie paliwa, dzięki czemu praca rolnika jest bardziej wydajna i zrównoważona.

Od 280 do 420 KM – 

taki przedział mocowy będzie okupowany przez najnowszą Valtrę serii S.

– Nasza dzisiejsza oferta rolnictwa precyzyjnego spełnia większość wymagań klientów, a interfejs użytkownika SmartTouch sprawia, że technologia inteligentnego rolnictwa Valtra jest najłatwiejsza na rynku. Pracujemy nad nowymi funkcjami technologicznymi, z których klienci Valtry będą mogli skorzystać w najbliższej przyszłości – komentuje Johan Grotell, specjalista ds. marketingu produktów.

W 2025 r. w ciągnikach serii S planowana jest premiera systemu Tractor Implement Management (TIM) czyli systemu do zarządzania maszynami towarzyszącymi opartego na magistrali Isobus.

Seria S z pakietem Unlimited

Personalizacja Valtra Unlimited stała się w ostatnich latach coraz bardziej popularna – ponad jedna trzecia wszystkich ciągników opuszczających fabrykę Valtra w Suolahti posiada jakąś formę opcji Unlimited.

Pierwsze egzemplarze Valtry serii S powinny być dostępne latem 2024 r. © TRAKTOR24
Pierwsze egzemplarze Valtry serii S powinny być dostępne latem 2024 r. © TRAKTOR24

– Duże gospodarstwa rolne i firmy świadczące usługi rolnicze potrzebują odpowiednich rozwiązań, aby wykonywać zaawansowane, inteligentne zadania rolnicze w możliwie najbardziej efektywny sposób. Valtra Unlimited może zaoferować dokładnie to, czego potrzebuje każda firma, aby gospodarować wydajniej, bardziej ergonomicznie i ze zwiększonym bezpieczeństwem – podkreśla Mikko Lehikoinen, wiceprezes Valtra EME ds. marketingu.

Funkcje Valtra Unlimited będą dostępne dla wszystkich modeli serii S szóstej generacji. Nowe ciągniki serii S są dostępne z popularnym centralnym układem smarowania (CLS – Central Lubrication System) i najnowocześniejszym systemem dźwiękowym (w tym Apple CarPlay i Android Auto).

Popularny system kamer Unlimited VIEW jest również dostępny w serii S. System ten wykorzystuje kamery zamontowane na ciągniku, wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości oraz zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego, aby automatycznie wykrywać obiekty poruszające się przed ciągnikiem i ostrzegać kierowcę, zwiększając bezpieczeństwo w polu i na drodze. 

Jak dowiadujemy się od producenta, pierwszych dostaw w Europie można spodziewać się latem 2024 roku.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT