Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Paryskie targi SIMA 2024 odwołane. Jaki jest powód?

Dodano: 02.03.2024

Jedna z największych imprez rolniczych na świecie została właśnie odwołana. Wśród głównych powodów takiej decyzji organizatorzy podają kryzys w sektorze rolnictwa w całej Europie.

Ostatnią edycję targów SIMA w 2022 odwiedziło ponad 150 tys. zwiedzających, którzy mogli obejrzeć stoiska przygotowane przez ok. 1000 wystawców z 37 krajów.

Najsilniejszy w historii. John Deere 9RX 830 ma 913 KM

Ciągniki John Deere serii 9RX zyskały 3 nowe modele. Ich prezentacja odbyła się 28 lutego 2024 r. podczas targów Commodity Classic w amerykańskim Houston. W ten sposób do produkcji seryjnej trafił najsilniejszy traktor w historii amerykańskiej marki z logo skaczącego jelenia. John Deere 9RX 830 ma moc maksymalną 913 KM.
Czytaj dalej

Sima 2024 nie odbędzie się

Na oficjalnej stronie internetowej organizatora targów SIMA pojawił się krótki komunikat informujący o odwołaniu przewidzianej na listopad tego roku wystawy. W notatce czytamy, że ExpoSima przewiduje w bieżącym roku dalsze pogarszanie się sytuacji rolników, a ich prognozy wskazują na postępujące spadki sprzedaży na rynku sprzętu rolniczego.

150 tys. – 

tyle osób odwiedziło ostatnią edycję targów SIMA w 2022 roku.

Pokrótce wyjaśniono także, iż przyczyn takiego stanu rzeczy należy doszukiwać się w następstwie kryzysu związanego z Covid-19, wojny na Ukrainie oraz wynikającej z tego zmienności cen surowców i energii.

Targi SIMA 2024 tracą na znaczeniu

Choć targi SIMA mogą poszczycić się ponad 100-letnią tradycją w branży, to już ostatnia edycja wskazywała na spadek jej znaczenia na rynku europejskich i światowych wystaw. Była ona gorsza od swojej poprzedniczki m.in. pod względem ilości zwiedzających, jak i liczby wystawianych maszyn.

Z pewnością nie pomógł w tym fakt, iż kilku kluczowych producentów sprzętu rolniczego już ponad rok temu odwołało swoją obecność na tych targach – mowa m.in. o markach John Deere oraz Pöttinger.

Możemy zatem spodziewać się, że kolejna edycja paryskich targów SIMA odbędzie się jesienią 2026 r.

Kryzys w rolnictwie staje się faktem

O problemach branży słychać z każdej strony. Rolnicy od dłuższego czasu muszą mierzyć się z brakiem opłacalności produkcji rolniczej, a tym samym w sposób znaczący ograniczają planowane wcześniej inwestycje.

Zmniejszony popyt na sprzęt rolniczy widać także po stronie producentów – od kilku tygodni obserwujemy wzmożone akcje promocyjne, obniżki cenowe, czy oferowanie promocyjnych opcji finansowania.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+