Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Pielniki LEMKEN z nowej fabryki w Dinteloord

Dodano: 16.11.2024
  Pielniki LEMKEN produkowane są w holenderskiej fabryce w Dinteloord. Znajdują się tam również obiekty przeznaczone do prezentacji maszyn i szkoleniowe Competence Center Crop Care fot. materiały prasowe
Pielniki LEMKEN produkowane są w holenderskiej fabryce w Dinteloord. Znajdują się tam również obiekty przeznaczone do prezentacji maszyn i centrum szkoleniowe Competence Center Crop Care fot. materiały prasowe

Pielniki LEMKEN produkowane są w holenderskiej fabryce w Dinteloord. To nowy zakład produkcyjny, którego budowa rozpoczęła się w lutym 2023 r. Po zaledwie dziewięciu miesięcy oddano do użytku część produkcyjną i wytworzono pierwsze niebieskie maszyny do pielenia. Z czasem zamknięto kolejne etapy budowy, która została ostatecznie ukończona w drugiej połowie 2024 r.

Ile kosztuje nawigacja Trimble EZ-Pilot Pro?

Nasze redakcyjne testy nawigacji Trimble EZ-Pilot Pro trwają w najlepsze. Dzisiaj jednak skupimy się na cenie tego udogodnienia. Czy są jakieś sposoby, by taki zakup nie uderzył nas zbytnio po kieszeni?

Czytaj dalej

Pielniki LEMKEN to de facto pielniki firmy Steketee, które zostały kupione w 2018 r. O pełnej integracji z firmą LEMKEN możemy jednak mówić od momentu rozpoczęcia ich produkcji w holenderskiej fabryce.

Pielniki LEMKEN i centrum szkoleniowe

W fabryce w Dinteloord powstało również Competence Center Crop Care. To centrum szkoleniowe przeznaczone dla rolników i naukowców będące częścią globalnej sieci placówek LEMKEN. Znajduje się ono obok obszaru wystawowego AgroForum i obejmuje audytorium techniczne przeznaczone do prowadzenia zajęć z zakresu technologii pielęgnacji upraw.

30 mln euro – 

tyle kosztowała budowa fabryki LEMKEN w holenderskim Dinteloord.

Całkowita powierzchnia fabryki w Dinteloord wynosi ok. 49 000 m kwad., z czego 11 800 m kwad. zajmują obecnie budynki. Powierzchnia produkcyjno-magazynowa obejmuje ponad 9000 m kwad., a AgroForum ma powierzchnię 800 m kwad. przestrzeni do prezentacji produktów.

Produkcja w trzech etapach

Produkcja podzielona jest na trzy etapy: wytwarzanie i przygotowywanie części do linii lakierniczej, montaż wstępny i końcowy.

Lemken Thulit fot. mat. prasowe
Lemken Thulit to pierwsza brona chwastownik w ofercie tego producenta fot. mat. prasowe

– Zakład jest przystosowany do montażu stacjonarnego i obecnie ma osiem stanowisk montażowych, które można rozbudować w razie potrzeby, aby pomieścić większe maszyny. Wolnostojące dźwigi zapewniają maksymalną elastyczność. Końcowa kontrola z dwoma w pełni wyposażonymi stanowiskami testowymi zapewnia jakość i funkcjonalność każdej maszyny przed opuszczeniem fabryki – czytamy w komunikacie prasowym.

W fabryce zainstalowano systemy fotowoltaiczne, które wnoszą znaczący wkład w dostarczanie energii elektrycznej do produkcji. Do budowy hal wykorzystano drewniane belki, co stworzyło jasne środowisko pracy. Dachy nad biurami zaprojektowano jako zielone w celu naturalnego chłodzenia pomieszczeń.

– Nowa fabryka LEMKEN w Dinteloord oznacza innowacyjność, wydajność i zrównoważony rozwój w branży maszyn rolniczych i odegra kluczową rolę w spełnianiu przyszłych wymagań naszych klientów. Dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani jego otwarciem – mówi Nicola Lemken, szefowa firmy LEMKEN.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Fastrac na polu. Jak sobie poradził? John Deere S7 900 to kombajn, który wie, co wydarzy się za 4 sekundy Moc Valtry T175e zweryfikowana podczas pracy z głęboszem Uprawa ścierniska – talerz kontra ząb Claas Trion 530 po 2 sezonach na 200 ha Case Vestrum z rewersem w małym joysticku Najsilniejszy ciągnik świata pracował w Polsce Agrisem Strip-Till dla koneserów tej technologii Kalkulator Manitou TCO wylicza koszty użytkowania maszyn Instruktaż nawigacji ciągnika do pracy z kosiarkami