Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą

Dodano: 01.01.2024

Ursusowi produkującemu ciągniki w Lublinie wyszedł wyjątkowo udany traktor.  Ursus C-3150 to połączenie sprawdzonych i klasowych podzespołów (silnik Deutz, przekładnia ZF) z minimalistką wykończenia. Jesienią 2023 r. mieliśmy okazję ocenić go w ciężkiej pracy z 3-metrowym kultywatorem do głębokiej uprawy bezorkowej i siewnikiem.

Podczas naszej wizyty na polu po ziemniakach wykonywany był usługowy siew pszenicy. Operatorem Ursusa C-3150 był Marcin Kraczek, który prowadzi firmę Usługi Rolnicze Wiko-Gród z siedzibą w Słabomierzu k. Żnina w woj. kujawsko-pomorskim.

Deutz-Fahr C6305 TS. Testujemy najtańszy kombajn na rynku

W sezonie 2023 jako pierwsza redakcja w Polsce mogliśmy przetestować kombajn Deutz-Fahr C6305 TS. Jak maszyna wypadła w teście przeprowadzonym w naszym gospodarstwie.? Co się nam w niej podobało, a co nie?
Czytaj dalej

Na głębokość 30 cm i z siewnikiem

Praca z półzawieszanym 3-metrowym i 3-belkowym kultywatorem Agro-Tom odbywała się na głębokości 30 cm. Zestaw zamykał siewnik mechaniczny Agro-Masz o takiej samej szerokości roboczej z redlicami talerzowymi.

Ursus C-3150 z silnikiem 6-cylindrowym Deutz TCD o pojemności 6,1 l generującym moc maksymalną 163 KM radził sobie z tym agregatem uprawowo-siewnym zaskakująco dobrze. Jednostka napędowa wkręcona na 1500-1600 obr./min. pozwalała osiągać prędkość 7-7,5 km/h. Załączony był drugi bieg główny i czwarty najwyższy półbieg, co w razie potrzeby dawało możliwość redukcji o 3 przełożenia bez potrzeby wciskania pedału sprzęgła.

Z silnikiem Deutz i przekładnią ZF

Ursusowi produkującemu ciągniki w Lublinie wyszedł wyjątkowo udany traktor. To połączenie sprawdzonych i klasowych podzespołów (silnik Deutz, przekładnia ZF) z minimalistką wykończenia.

Podczas naszej wizyty Marcin Kraczek pracował w ramach jazdy równoległej dzięki doposażeniu ciągnika w nawigację FJDynamics z kierownicą elektryczną. Została ona kupiona w 2022 r. w firmie Inter-Vax ze Żnina.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+