Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą

Dodano: 01.01.2024

Ursusowi produkującemu ciągniki w Lublinie wyszedł wyjątkowo udany traktor.  Ursus C-3150 to połączenie sprawdzonych i klasowych podzespołów (silnik Deutz, przekładnia ZF) z minimalistką wykończenia. Jesienią 2023 r. mieliśmy okazję ocenić go w ciężkiej pracy z 3-metrowym kultywatorem do głębokiej uprawy bezorkowej i siewnikiem.

Podczas naszej wizyty na polu po ziemniakach wykonywany był usługowy siew pszenicy. Operatorem Ursusa C-3150 był Marcin Kraczek, który prowadzi firmę Usługi Rolnicze Wiko-Gród z siedzibą w Słabomierzu k. Żnina w woj. kujawsko-pomorskim.

Deutz-Fahr C6305 TS. Testujemy najtańszy kombajn na rynku

W sezonie 2023 jako pierwsza redakcja w Polsce mogliśmy przetestować kombajn Deutz-Fahr C6305 TS. Jak maszyna wypadła w teście przeprowadzonym w naszym gospodarstwie.? Co się nam w niej podobało, a co nie?
Czytaj dalej

Na głębokość 30 cm i z siewnikiem

Praca z półzawieszanym 3-metrowym i 3-belkowym kultywatorem Agro-Tom odbywała się na głębokości 30 cm. Zestaw zamykał siewnik mechaniczny Agro-Masz o takiej samej szerokości roboczej z redlicami talerzowymi.

Ursus C-3150 z silnikiem 6-cylindrowym Deutz TCD o pojemności 6,1 l generującym moc maksymalną 163 KM radził sobie z tym agregatem uprawowo-siewnym zaskakująco dobrze. Jednostka napędowa wkręcona na 1500-1600 obr./min. pozwalała osiągać prędkość 7-7,5 km/h. Załączony był drugi bieg główny i czwarty najwyższy półbieg, co w razie potrzeby dawało możliwość redukcji o 3 przełożenia bez potrzeby wciskania pedału sprzęgła.

Z silnikiem Deutz i przekładnią ZF

Ursusowi produkującemu ciągniki w Lublinie wyszedł wyjątkowo udany traktor. To połączenie sprawdzonych i klasowych podzespołów (silnik Deutz, przekładnia ZF) z minimalistką wykończenia.

Podczas naszej wizyty Marcin Kraczek pracował w ramach jazdy równoległej dzięki doposażeniu ciągnika w nawigację FJDynamics z kierownicą elektryczną. Została ona kupiona w 2022 r. w firmie Inter-Vax ze Żnina.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem Ile mocy potrzebuje 3-metrowy kultywator do głębokiej uprawy bezorkowej?