Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Grupa SDF podsumowała rok 2022

Dodano: 13.06.2023
SDF_Deutz-Fahr 8280TTV
Koncern SDF podaje, że wprowadzenie nowych modeli ciągników w segmencie wysokiej mocy z zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi, przyczyniło się do wzrostu ich średniej ceny o 24% © SDF

Rok 2022 był dla Grupy SDF najlepszym w jej historii. Przychody ze sprzedaży ciągników oraz kombajnów tego globalnego producenta, wzrosły w ujęciu rok do roku o 22% i wyniosły 1803 mln euro.

Grupa SDF podaje, że rekordowy wynik uzyskano dzięki wprowadzeniu szeregu rozwiązań cyfrowych, które pozwalają na zwiększenie wydajności i skuteczności zarządzania koncernem.

SDF fabryka ciągników w Lauingen
W porównaniu z rokiem 2021, ogólna liczba sprzętu rolniczego sprzedanego przez Grupę SDF w 2022 r., zwiększyła się o 5% © SDF

Droższe, bo lepsze

Znaczący wzrost obrotów odnotowany w 2022 roku jest konsekwencją wdrażanego planu strategicznego przygotowanego na lata 2020-2025, który koncentruje wysiłki Grupy na rozwoju i produkcji coraz bardziej zaawansowanych technologicznie ciągników rolniczych i kombajnów – czytamy w komunikacie prasowym.

40 207 szt. – 

tyle ciągników i kombajnów sprzedał koncern SDF w roku 2022

Wprowadzenie nowych modeli ciągników w segmencie wysokiej mocy z zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi, przyczyniło się do wzrostu ich średniej ceny o 24%. W porównaniu z rokiem 2021, ogólna liczba sprzętu rolniczego sprzedanego przez Grupę SDF w 2022 r., zwiększyła się o 5%.

Autonomiczny VitiBot

Grupa SDF w lipcu 2022 r. przejęła większościowy pakiet udziałów w firmie VitiBot. To producent autonomicznych pojazdów oraz systemów automatycznego prowadzenia stosowanych do prac na plantacjach winogron. Transakcja ta miała strategiczne znaczenie dla uzupełnienia asortymentu maszyn specjalistycznych Grupy SDF do winnic, która jest na tym polu liderem we Włoszech.

Chemirol przejął firmę Unia i zapowiada walkę o europejskie podium

Marka Unia konkurująca w Europie z największymi graczami o miano jednego z trzech najpopularniejszych producentów maszyn i urządzeń rolniczych agregowanych z ciągnikami? Czy ten ambitny plan nowego właściciela firmy Unia jest realny? Czas to zweryfikuje. Na razie wiemy na pewno, że Chemirol celuje bardzo wysoko.

Czytaj dalej

Grupa SDF nie tylko kupuje innowacyjne firmy, ale również sama je wprowadza. W 2022 r. w badania i rozwój zainwestowała 60 mln euro, co stanowi 3,3% jej przychodów. Inwestycje dotyczyły nowych produktów, cyfryzacji i wdrażania nowych rozwiązań w zakresie rolnictwa precyzyjnego.

Europa, Chiny i Turcja

Grupa SDF w 2022 r. osiągnęła w Europie przychody na poziomie 1132 mln euro. Oznacza to wzrost rok do roku o 16%. Włoski koncern odnotował również lepsze wyniki w Turcji i Chinach, gdzie ma fabryki.

37% – 

taka część sprzedaży Grupy SDF trafia na rynek pozaeuropejski

– Grupa SDF poprawiła swój udział rynkowy w Turcji z 9,7% w 2021 roku do 11% w 2022 roku (+13,2%), odnotowując przychody w wysokości 194 mln euro (+34% w porównaniu do 2021 roku). Imponujące wyniki tureckiego oddziału zostały poparte inwestycjami w zakład produkcyjny oraz wzrostem zatrudnienia, które zwiększono z 269 pracowników w 2021 roku do 456 osób w 2022 roku – czytamy w komunikacie prasowym.

60 mln euro – 

tyle w roku 2022 w nowe produkty, badania i rozwój zainwestowała Grupa SDF

W Chinach umocniła się marka Deutz-Fahr. Stało się tak po wprowadzeniu na ten rynek nowych modeli ciągników z silnikami o mocy 50-90 KM oraz ujednoliceniu gamy modeli o mocach ponad 200 KM. Dzięki temu wzrost sprzedaży rok do roku wzrósł o 44%. Przychody Grupy SDF w Chinach w 2022 r. wyniosły 151 mln euro.

– Na innych rynkach pozaeuropejskich, takich jak Australia, Nowa Zelandia i Ameryka Północna, obroty Grupy SDF osiągnęły łącznie poziom 326 mln euro, co oznacza wzrost o 30% w porównaniu z 2021 rokiem – informuje SDF.

SDF_Robot VitiBot
Grupa SDF w lipcu 2022 r. przejęła większościowy pakiet udziałów w firmie VitiBot. To producent robotów używanych do prac na plantacjach winogron © SDF
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Fastrac na polu. Jak sobie poradził? John Deere S7 900 to kombajn, który wie, co wydarzy się za 4 sekundy Moc Valtry T175e zweryfikowana podczas pracy z głęboszem Uprawa ścierniska – talerz kontra ząb Claas Trion 530 po 2 sezonach na 200 ha Case Vestrum z rewersem w małym joysticku Najsilniejszy ciągnik świata pracował w Polsce Agrisem Strip-Till dla koneserów tej technologii Kalkulator Manitou TCO wylicza koszty użytkowania maszyn Instruktaż nawigacji ciągnika do pracy z kosiarkami