Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Dwie nowości maszynowe od InterTechu

Dodano: 08.07.2024
W ostatnim czasie firma InterTech zaprezentowała dwie premierowe maszyny uprawowe z linii Blue Line fot. materiały prasowe
W ostatnim czasie firma InterTech zaprezentowała dwie premierowe maszyny uprawowe z linii Blue Line fot. materiały prasowe

Podczas odbywającej się w dniach 29-30 czerwca 2024 r. XXX  Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, firma InterTech z Zambrowa zaprezentowała dwie premierowe maszyny uprawowe z linii Blue Line. Pierwszą z nich jest agregat bezorkowy, a drugą kultywator ciężki o szerokości 8 m.

Jak zaznaczyła współpracująca z firmą dr inż. Jolanta Puczel, obie prezentowane nowości maszynowe dobrze wpisują się w ideę rolnictwa 4.0 oraz rolnictwa regeneratywnego.

Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym

Wiosną 2024 roku do naszej redakcji na test długodystansowy trafiła Valtra T175e Mint Green. Ciągnik ten w niebywały sposób przyciąga wzrok nawet osób niezwiązanych z rolnictwem. Dlatego postanowiliśmy rozpocząć ten test nieszablonowo. Zdecydowaliśmy, by na ciągnik, za swojej kobiecej perspektywy spojrzała Aneta Kuchta, rolniczka, która już z niejednym traktorem miała do czynienia. Tym razem nie będą nas interesowały cyferki, dane techniczne, czy możliwości uciągowe – ale nie martwcie się, te kwestie weźmiemy na warsztat po żniwach 2024.
Czytaj dalej

Agregat bezorkowy od InterTechu

Pierwsza z prezentowanych nowości to agregat bezorkowy, pozwalający na uprawę bez konieczności orki. Agregat standardowo pracuje na głębokości 20 cm z podcinaczami. Po ich demontażu zaś producent zapewnia iż będziemy mogli zapuścić maszynę na głębokość nawet powyżej 30 cm.

2320 kg 

– to średnia masa 3-metrowego kultywatora do uprawy bezorkowej od InterTechu.

Z zapewnień producenta wynika, że dzięki takiej konstrukcji agregat nadaje się do płytkiej uprawy ścierniska, jak również do głębokiego spulchniania ziemi. Marcin Kraska, dyrektor w firmie InterTech, wskazał, że agregat wyróżnia się na tle konkurencji masą wynoszącą 2320 kg, co sprawia, że jest on idealnym rozwiązaniem również na glebach ciężkich.

Hydrauliczna regulacja głębokości talerzy pozwala zachować odpowiednią strukturę gleby, zapobiegając jej erozji. Prezentowany model o szerokości 3 m wyposażony został w 10 zębów roboczych ustawionych w 3 rzędach oraz w wał rurowy. Finalna konfiguracja zależy jednak od preferencji klienta.

Prezentowany "bezorkowiec" ma umożliwić pracę na głębokości przekraczającej 30 cm fot. materiały prasowe
Prezentowany “bezorkowiec” ma umożliwić pracę na głębokości przekraczającej 30 cm fot. materiały prasowe

Ciężki kultywator InterTech

Kolejna nowość to kultywator ciężki o szerokości 8 m, przeznaczony do stosowania
z wozami asenizacyjnymi. Prezentowany na targach model ma wagę 4,5 t, zaś minimalne zapotrzebowanie na moc ciągnika wynosi 250 KM.

Kultywator został zaprojektowany do współpracy z wozami o pojemności powyżej 25 tys. l. Marcin Kraska zauważył, że model wystawowy wyposażono we włókę zamiast tradycyjnego wału – opcja ta dostępna jest na życzenie klienta.

Składana do pozycji transportowej maszyna osiąga wysokość 3,75 m. Na uwagę zasługuje użycie 28 zębów rozmieszczonych w trzech rzędach i mechanizm  regulacji głębokości pracy na 4 kołach.

InterTech zastosował własny, sprawdzony system do aplikowania gnojowicy, minimalizując ryzyko uszkodzenia elementów roboczych w razie zassania nierozdrobionego materiału. Maszyna ta według przedstawicieli InterTechu powinna doskonale sprawdzić się przy mieszaniu resztek pożniwnych, zasilając glebę w azot na głębokość do 20 cm i tym samym stymulując wzrost roślin.  

W ostatnim czasie firma InterTech zaprezentowała dwie premierowe maszyny uprawowe z linii Blue Line fot. mat. prasowe
W ostatnim czasie firma InterTech zaprezentowała dwie premierowe maszyny uprawowe z linii Blue Line fot. mat. prasowe
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000