Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Lemken Thulit – brona chwastownik dla wymagających

Dodano: 04.03.2024
Lemken Thulit fot. mat. prasowe
Lemken Thulit to pierwsza brona chwastownik w ofercie tego producenta fot. mat. prasowe

Dzięki modelowi Thulit firma Lemken prezentuje swoją pierwszą bronę do chwastów i jednocześnie rozwija ofertę mechanicznych urządzeń do zwalczania chwastów.

Targi Agrotech Kielce 2024 już niebawem

Tegoroczna, już 29. edycja targów Agrotech nadciąga wielkimi krokami. Zapowiada się, iż wystawa w roku 2024 będzie dużo większa, niż w roku 2023. Jakie firmy przygotują tam swoje stoiska?

Czytaj dalej

Opracowując tę maszynę Lemken postawił na koncepcję z czterema belkami i ośmioma rzędami zębów brony. Złożone kombinacje sprężyn zastąpiono innowacyjną hydrauliczną regulacją nacisku zębów, która zapewnia bardziej równomierny nacisk zębów na całej powierzchni roboczej.

Podczas jazdy ciśnienie w układzie można płynnie regulować aż do maksymalnego nacisku nawet do 5 kg na jeden ząb. Dzięki Temu zdaniem producenta Thulit ma sobie bardzo dobrze radzić podczas wrażliwych etapów wzrostu roślin.

Do 5 kg na pojedynczy ząb roboczy 

– z takim maksymalnym naciskiem może pracować brona chwastownik Lemken Thulit.

Wysoka wydajność bez zapychania się

Lemken Thulit 2 fot. mat. prasowe
Brona Thulit będzie dostępna w sprzedaży wiosną 2024 r. w szerokościach roboczych 6 oraz 9 m fot. mat. prasowe

Zęby robocze rozmieszczone są w taki sposób, iż odstęp między poszczególnymi rzędami wynosi 31,25 mm, co według informacji przekazanych przez firmę Lemken powinno skutkować wydajną pracą bez zapychania się maszyny. Producent zadbał także o system ułatwiający prostą i szybką wymianę elementów roboczych brony.

Thulit ma oferować precyzyjne i ciągłe kopiowanie terenu przy stałym nacisku zębów, co czyni go bardzo wszechstronnym narzędziem, nawet na bardzo nierównym terenie i przy pracy na redlinach.

Lemken zapewnia, iż ze względu na duży prześwit i przemyślaną konstrukcję, prawie niemożliwe jest znalezienie roślin zaczepionych pod ramą. Elastyczny układ hydrauliczny dodatkowo wspiera kontrolę sekcji, aby uniknąć wielokrotnych przejazdów przez części pola.

W trosce o niską masę własną

Jak wynika z informacji przekazanych przez firmę Lemken, minimalizacja masy ramy była głównym celem przy projektowaniu tej maszyny.

Aby to osiągnąć, w porównaniu z podobnymi modelami znacznie zmniejszono liczbę ruchomych części, dzięki czemu chwastownik Thulit można z łatwością stosować również z ciągnikami o mniejszym udźwigu.

Ponadto operator przy pracy z maszyną ma mieć dobrą widoczność zębów brony i dzięki temu mieć stały wgląd w wyniki pracy. Na czas transportu zęby składają się automatycznie, co zwiększa bezpieczeństwo.

Brona Thulit będzie początkowo dostępna w ograniczonych ilościach w szerokościach roboczych wynoszących sześć i dziewięć metrów wiosną 2024 r.

Lemken Thulit 3 fot. mat. prasowe
Przy projektowaniu maszyny główny nacisk położony był na minimalizowanie masy ramy, by brona mogła pracować również z ciągnikami dysponującymi mniejszym udźwigiem fot. mat. prasowe
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Fastrac na polu. Jak sobie poradził? John Deere S7 900 to kombajn, który wie, co wydarzy się za 4 sekundy Moc Valtry T175e zweryfikowana podczas pracy z głęboszem Uprawa ścierniska – talerz kontra ząb Claas Trion 530 po 2 sezonach na 200 ha Case Vestrum z rewersem w małym joysticku Najsilniejszy ciągnik świata pracował w Polsce Agrisem Strip-Till dla koneserów tej technologii Kalkulator Manitou TCO wylicza koszty użytkowania maszyn Instruktaż nawigacji ciągnika do pracy z kosiarkami