Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Ocynkowany chwastownik Joskin Bioflex. Szerokości od 4,8 do 12 m

Dodano: 16.01.2024
Chwastownik Joskin Bioflex to narzędzie pozwalające w jednym przejeździe glebę napowietrzyć i przy okazji usunąć siewki chwastów © TRAKTOR24.pl
Chwastownik Joskin Bioflex to narzędzie pozwalające w jednym przejeździe glebę napowietrzyć i przy okazji usunąć siewki chwastów © TRAKTOR24.pl

Mechaniczne zwalczanie chwastów przeżywa drugą młodość. Joskin w tym segmencie zaproponował chwastownik o nazwie Bioflex, który ma ocynkowaną ogniowo konstrukcję i zęby robocze przystosowane do pracy na różnych plantacjach, w tym w uprawach roślin okopowych.

Chwastownik Joskin Bioflex to narzędzie pozwalające w jednym przejeździe glebę napowietrzyć i przy okazji usunąć siewki chwastów. Na glebach ze skorupą glebową zostaje ona naruszona, co poprawia wsiąkanie wody do gruntu tak ważne w okresach suszy.

Delta-T to wskaźnik ratujący opryskiwanie

Zanim rozpoczniemy opryskiwanie roślin powinniśmy zwracać uwagę na aktualną zależność pomiędzy temperaturą a wilgotnością powietrza. Jeżeli zlekceważymy mówiący o niej wskaźnik Delta-T, to oprysk będzie przypominał pracę metodą chybił-trafił. Jak nie dopisze nam szczęście, to cała droga chemia zadziała słabo lub nawet wcale.
Czytaj dalej

Zęby rozmieszczone w 6 rzędach

Joskin Bioflex w zależności od wielkości składa się z trzech segmentów w modelach o szerokości roboczej do 7,2 m oraz z pięciu w modelach o szerokości do 12 m. Każdy zawiera do 96 zębów rozmieszczonych w aż 6 rzędach.

2,5 m – 

to szerokość chwastownika Joskin Bioflex złożonego hydraulicznie do pozycji transportowej.

– Zęby robocze o średnicy 7 mm są bardzo elastyczne i idealnie kopiują podłoże, przy czym jednocześnie są niezależne od siebie. Ich kształt został tak zaprojektowany, aby można je było stosować na plantacjach każdego rodzaju, w tym w uprawach roślin okopowych. W zależności od wybranego ustawienia, można nimi obrabiać rośliny o znacznej wysokości. Wyjątkowa konstrukcja zębów roboczych jest wynikiem dogłębnych analiz mających na celu uzyskanie jak najlepszych rezultatów pracy bez względu na wysokość nierówności pola i roślin – mówi Mariusz Janik, doradca techniczny w firmie Joskin.

Joskin Bioflex do pracy delikatnej lub agresywnej

Segmenty robocze chwastownika Joskin Bioflex mogą swobodnie dostosowywać się do ukształtowania terenu dzięki ich podwieszeniu pod ramą podpartą na kołach (408 x 155 mm) zamontowanych przed i za tym narzędziem. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest równomierny rozkład naprężeń na całej długości i szerokości chwastownika. Dzięki temu uzyskiwana jest jednolita praca wszystkich rzędów elementów roboczych. Joskin od lat stosuje ten system w swoich spulchniarkach łąkowych i jest pewien jego skuteczności.

Joskin Bioflex w zależności od wielkości składa się z trzech segmentów w modelach o szerokości roboczej do 7,2 m oraz z pięciu w modelach o szerokości do 12 m. Każdy zawiera do 96 zębów rozmieszczonych w aż 6 rzędach © TRAKTOR24.pl
Joskin Bioflex w zależności od wielkości składa się z trzech segmentów w modelach o szerokości roboczej do 7,2 m oraz z pięciu w modelach o szerokości do 12 m. Każdy zawiera do 96 zębów rozmieszczonych w aż 6 rzędach © TRAKTOR24.pl

Joskin Bioflex posiada możliwość hydraulicznej zmiany kąta natarcia zębów na podłoże. Dodając do tego system Variflex i możliwość zmiany konfiguracji TUZ-u ciągnika zagregowanego z narzędziem oraz ustawienia jego kół kopiujących, można pracować w sposób delikatny z małym dociskiem zębów lub agresywny z dużym dociskiem zębów.

47 125 zł netto – 

to cena sugerowana chwastownika Joskin Bioflex o szerokości roboczej 7,2 m.

– System Variflex, dobrze znany w dziedzinie uprawy pastwisk, jest tu montowany w standardzie. To hydrauliczne urządzenie, oparte na zasadzie naczyń połączonych i sterowane bezpośrednio z ciągnika, zapewnia regulację intensywności działania zębów zależnie od stanu terenu, gwarantując w ten sposób stały i równomierny nacisk na każdy z nich, niezależnie od ich kąta w stosunku do powierzchni gleby – wyjaśnia Mariusz Janik, doradca techniczny w firmie Joskin.

Chwastowniki Bioflex oferowane są ze składaniem pojedynczym w szerokościach roboczych wynoszących: 4,8 m, 6 m i 7,2 m. Narzędzia szersze pozostawiające za sobą pasy wzruszonej gleby o szerokościach 8,4 m, 9,6 m, 10,8 m i 12 m produkowane są ze składaniem podwójnym.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem Ile mocy potrzebuje 3-metrowy kultywator do głębokiej uprawy bezorkowej?