Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Ocynkowany chwastownik Joskin Bioflex. Szerokości od 4,8 do 12 m

Dodano: 16.01.2024
Chwastownik Joskin Bioflex to narzędzie pozwalające w jednym przejeździe glebę napowietrzyć i przy okazji usunąć siewki chwastów © TRAKTOR24.pl
Chwastownik Joskin Bioflex to narzędzie pozwalające w jednym przejeździe glebę napowietrzyć i przy okazji usunąć siewki chwastów © TRAKTOR24.pl

Mechaniczne zwalczanie chwastów przeżywa drugą młodość. Joskin w tym segmencie zaproponował chwastownik o nazwie Bioflex, który ma ocynkowaną ogniowo konstrukcję i zęby robocze przystosowane do pracy na różnych plantacjach, w tym w uprawach roślin okopowych.

Chwastownik Joskin Bioflex to narzędzie pozwalające w jednym przejeździe glebę napowietrzyć i przy okazji usunąć siewki chwastów. Na glebach ze skorupą glebową zostaje ona naruszona, co poprawia wsiąkanie wody do gruntu tak ważne w okresach suszy.

Delta-T to wskaźnik ratujący opryskiwanie

Zanim rozpoczniemy opryskiwanie roślin powinniśmy zwracać uwagę na aktualną zależność pomiędzy temperaturą a wilgotnością powietrza. Jeżeli zlekceważymy mówiący o niej wskaźnik Delta-T, to oprysk będzie przypominał pracę metodą chybił-trafił. Jak nie dopisze nam szczęście, to cała droga chemia zadziała słabo lub nawet wcale.
Czytaj dalej

Zęby rozmieszczone w 6 rzędach

Joskin Bioflex w zależności od wielkości składa się z trzech segmentów w modelach o szerokości roboczej do 7,2 m oraz z pięciu w modelach o szerokości do 12 m. Każdy zawiera do 96 zębów rozmieszczonych w aż 6 rzędach.

2,5 m – 

to szerokość chwastownika Joskin Bioflex złożonego hydraulicznie do pozycji transportowej.

– Zęby robocze o średnicy 7 mm są bardzo elastyczne i idealnie kopiują podłoże, przy czym jednocześnie są niezależne od siebie. Ich kształt został tak zaprojektowany, aby można je było stosować na plantacjach każdego rodzaju, w tym w uprawach roślin okopowych. W zależności od wybranego ustawienia, można nimi obrabiać rośliny o znacznej wysokości. Wyjątkowa konstrukcja zębów roboczych jest wynikiem dogłębnych analiz mających na celu uzyskanie jak najlepszych rezultatów pracy bez względu na wysokość nierówności pola i roślin – mówi Mariusz Janik, doradca techniczny w firmie Joskin.

Joskin Bioflex do pracy delikatnej lub agresywnej

Segmenty robocze chwastownika Joskin Bioflex mogą swobodnie dostosowywać się do ukształtowania terenu dzięki ich podwieszeniu pod ramą podpartą na kołach (408 x 155 mm) zamontowanych przed i za tym narzędziem. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest równomierny rozkład naprężeń na całej długości i szerokości chwastownika. Dzięki temu uzyskiwana jest jednolita praca wszystkich rzędów elementów roboczych. Joskin od lat stosuje ten system w swoich spulchniarkach łąkowych i jest pewien jego skuteczności.

Joskin Bioflex w zależności od wielkości składa się z trzech segmentów w modelach o szerokości roboczej do 7,2 m oraz z pięciu w modelach o szerokości do 12 m. Każdy zawiera do 96 zębów rozmieszczonych w aż 6 rzędach © TRAKTOR24.pl
Joskin Bioflex w zależności od wielkości składa się z trzech segmentów w modelach o szerokości roboczej do 7,2 m oraz z pięciu w modelach o szerokości do 12 m. Każdy zawiera do 96 zębów rozmieszczonych w aż 6 rzędach © TRAKTOR24.pl

Joskin Bioflex posiada możliwość hydraulicznej zmiany kąta natarcia zębów na podłoże. Dodając do tego system Variflex i możliwość zmiany konfiguracji TUZ-u ciągnika zagregowanego z narzędziem oraz ustawienia jego kół kopiujących, można pracować w sposób delikatny z małym dociskiem zębów lub agresywny z dużym dociskiem zębów.

47 125 zł netto – 

to cena sugerowana chwastownika Joskin Bioflex o szerokości roboczej 7,2 m.

– System Variflex, dobrze znany w dziedzinie uprawy pastwisk, jest tu montowany w standardzie. To hydrauliczne urządzenie, oparte na zasadzie naczyń połączonych i sterowane bezpośrednio z ciągnika, zapewnia regulację intensywności działania zębów zależnie od stanu terenu, gwarantując w ten sposób stały i równomierny nacisk na każdy z nich, niezależnie od ich kąta w stosunku do powierzchni gleby – wyjaśnia Mariusz Janik, doradca techniczny w firmie Joskin.

Chwastowniki Bioflex oferowane są ze składaniem pojedynczym w szerokościach roboczych wynoszących: 4,8 m, 6 m i 7,2 m. Narzędzia szersze pozostawiające za sobą pasy wzruszonej gleby o szerokościach 8,4 m, 9,6 m, 10,8 m i 12 m produkowane są ze składaniem podwójnym.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000