Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Pielnik Pöttinger Flexcare z nowym systemem sterowania

Dodano: 12.03.2024

Kultywator pielący Pöttinger Flexcare może być od teraz opcjonalnie wyposażony w sterowanie Profiline. Jakie korzyści ma to przynieść rolnikowi?

Opcja ta ma podnieść wygodę obsługi maszyny w czasie pracy. Nie jest to jednak jedyny atut rozwiązania Profiline, które może zostać zaoferowane dla wszystkich maszyn do 16 rzędów.

Paryskie targi SIMA 2024 odwołane. Jaki jest powód?

Jedna z największych imprez rolniczych na świecie została właśnie odwołana. Wśród głównych powodów takiej decyzji organizatorzy podają kryzys w sektorze rolnictwa w całej Europie.
Czytaj dalej

Precyzja dzięki sterowaniu Profiline

Dzięki wygodnemu sterowaniu Profiline, maszyny mogą być sterowane bezpośrednio przez kompatybilny z ISOBUS terminal ciągnika lub przez inne terminale. Każda funkcja jest wykonywana niezwłocznie po naciśnięciu przycisku lub dotknięciu palcem.

 

Sterowanie Profiline może zostać zastosowane we wszystkich maszynach Flexcare do 16 rzędów.

Olej jest dostarczany przez układ hydrauliczny Load Sensing. Oznacza to, że z układu hydraulicznego ciągnika pobierana jest tylko taka ilość oleju, jaka jest faktycznie potrzebna. To zdaniem producenta przekładna się na oszczędność energii i wzrost efektywności pracy ciągnika.

Najwyższy komfort

Każdy element pielący posiada siłownik hydrauliczny dwustronnego działania, dzięki czemu elementy pielące mogą być podnoszone na klinach pól i uwrociach oraz ustawione z powrotem w pozycji do pracy poprzez dotknięcie palcem na wyświetlaczu lub automatycznie w oparciu o GPS. Odciąża to operatora, który może całkowicie skoncentrować się na jakości pracy pielnika.

Rozwiązanie Pöttinger Flexcare sprawdza się szczególnie na klinach pola fot. mat. prasowe
Rozwiązanie Pöttinger Flexcare sprawdza się szczególnie na klinach pola fot. mat. prasowe

Precyzyjne sterowanie sekcjami Section Control

Dostępne jako opcja wygodne sterowanie Profiline w kultywatorach pielących Flexcare umożliwia, oprócz jednoczesnego podnoszenia wszystkich elementów pielących na prostych zakończeniach pól, także oddzielne sterowanie poszczególnymi elementami pielącymi na polach o nieregularnych kształtach.

Terminal ISOBUS zapewnia precyzyjne podnoszenie i opuszczanie narzędzi roboczych. Odbywa się to automatycznie podczas przejeżdżania przez granicę pola. Chroni to uprawy, szczególnie w przypadku klinów pól, granicy obszarów lub nakładania się obszarów pól.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+