Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Pronar znowu się rozbudowuje. Tym razem w Narewce

Dodano: 13.08.2023
Powodem nowej inwestycji firmy Pronar w Narewce jest powiększenia możliwości produkcyjnych © Traktor24
Powodem nowej inwestycji firmy Pronar w Narewce jest powiększenia możliwości produkcyjnych © Traktor24

Dopiero co w kwietniu 2023 roku Pronar uroczyście otwierał 3 nowe hale produkcyjne w Siemiatyczach, a już informuje o kolejnych inwestycjach. W Narwi powstaje nowa fabryka kół tarczowych, a w Narewce rozpoczęto budowę hali, która będzie dostarczała komponenty do ich produkcji.

– Małe firmy, które mają obecnie problem z utrzymaniem się na rynku, nie tworzą tego co my – nie wprowadzają innowacji. My tworzymy duże projekty, a dziś nauka kieruje się ku cyfryzacji i musimy za tym podążać – podkreśla Sergiusz Martyniuk, prezes Rady Właścicieli Pronaru.

Fabryka Joskin z parkingiem na setki maszyn rolniczych

Nowe czyściutkie maszyny Joskin po opuszczeniu fabryki w Trzciane k. Piły trafiają teraz na wielki plac parkingowo-wystawowy z równie czystym podłożem. To efekt tegorocznej inwestycji polegającej na przemianie przyfabrycznego terenu w profesjonalne miejsce do składowania maszyn.
Czytaj dalej

Tarcze do kół

Obecnie w Narewce na powierzchni 27 tys. m2 produkowane są wielkogabarytowe maszyny rolnicze, urządzenia dla usług komunalnych oraz tarcze do kół. W rozbudowywanej części fabryki w Narewce będą wytwarzane głównie te ostatnie. Pozwoli to zabezpieczyć zapotrzebowanie nowej fabryki kół tarczowych, która już wkrótce zostanie oddana do użytku w Narwi.

Hala o powierzchni 5000 m2

W Narewce powstanie jednokondygnacyjna dwunawowa hala o powierzchni prawie 5000 m2, co zdecydowanie powiększy powierzchnię istniejącej fabryki. Dzięki tej inwestycji Pronar zwiększy możliwości produkcyjne oraz zatrudni kilkadziesiąt osób.

Nowa fabryka i milion kół tarczowych

Zapewne już niedługo Pronar poinformuje o rozpoczęciu produkcji, we wspomnianej nowej fabryce kół tarczowych w Narwi.

Ponad 3000 – 

tylu pracowników liczy załoga firmy Pronar.

– Dzięki nowoczesnym maszynom, które zostaną uruchomione na linii produkcyjnej, będziemy w stanie zwiększyć wydajność i produkcję naszych kół tarczowych nawet do 1 miliona sztuk rocznie. To olbrzymi krok naprzód i kolejny dowód na to, że Pronar nie przestaje rozwijać się i inwestować w przyszłość – czytamy w komunikacie prasowym.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+