Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Pronar znowu się rozbudowuje. Tym razem w Narewce

Dodano: 13.08.2023
Powodem nowej inwestycji firmy Pronar w Narewce jest powiększenia możliwości produkcyjnych © Traktor24
Powodem nowej inwestycji firmy Pronar w Narewce jest powiększenia możliwości produkcyjnych © Traktor24

Dopiero co w kwietniu 2023 roku Pronar uroczyście otwierał 3 nowe hale produkcyjne w Siemiatyczach, a już informuje o kolejnych inwestycjach. W Narwi powstaje nowa fabryka kół tarczowych, a w Narewce rozpoczęto budowę hali, która będzie dostarczała komponenty do ich produkcji.

– Małe firmy, które mają obecnie problem z utrzymaniem się na rynku, nie tworzą tego co my – nie wprowadzają innowacji. My tworzymy duże projekty, a dziś nauka kieruje się ku cyfryzacji i musimy za tym podążać – podkreśla Sergiusz Martyniuk, prezes Rady Właścicieli Pronaru.

Fabryka Joskin z parkingiem na setki maszyn rolniczych

Nowe czyściutkie maszyny Joskin po opuszczeniu fabryki w Trzciane k. Piły trafiają teraz na wielki plac parkingowo-wystawowy z równie czystym podłożem. To efekt tegorocznej inwestycji polegającej na przemianie przyfabrycznego terenu w profesjonalne miejsce do składowania maszyn.
Czytaj dalej

Tarcze do kół

Obecnie w Narewce na powierzchni 27 tys. m2 produkowane są wielkogabarytowe maszyny rolnicze, urządzenia dla usług komunalnych oraz tarcze do kół. W rozbudowywanej części fabryki w Narewce będą wytwarzane głównie te ostatnie. Pozwoli to zabezpieczyć zapotrzebowanie nowej fabryki kół tarczowych, która już wkrótce zostanie oddana do użytku w Narwi.

Hala o powierzchni 5000 m2

W Narewce powstanie jednokondygnacyjna dwunawowa hala o powierzchni prawie 5000 m2, co zdecydowanie powiększy powierzchnię istniejącej fabryki. Dzięki tej inwestycji Pronar zwiększy możliwości produkcyjne oraz zatrudni kilkadziesiąt osób.

Nowa fabryka i milion kół tarczowych

Zapewne już niedługo Pronar poinformuje o rozpoczęciu produkcji, we wspomnianej nowej fabryce kół tarczowych w Narwi.

Ponad 3000 – 

tylu pracowników liczy załoga firmy Pronar.

– Dzięki nowoczesnym maszynom, które zostaną uruchomione na linii produkcyjnej, będziemy w stanie zwiększyć wydajność i produkcję naszych kół tarczowych nawet do 1 miliona sztuk rocznie. To olbrzymi krok naprzód i kolejny dowód na to, że Pronar nie przestaje rozwijać się i inwestować w przyszłość – czytamy w komunikacie prasowym.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem