Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Fabryka Joskin z parkingiem na setki maszyn rolniczych

Dodano: 30.07.2023
Joskin_fabryka w Trzciance_parking maszyn © Traktor24.pl
Nowe maszyny z fabryki Joskin w Trzciance k. Piły trafiają teraz na profesjonalny parking © Traktor24.pl

Nowe czyściutkie maszyny Joskin po opuszczeniu fabryki w Trzciane k. Piły trafiają teraz na wielki plac parkingowo-wystawowy z równie czystym podłożem. To efekt tegorocznej inwestycji polegającej na przemianie przyfabrycznego terenu w profesjonalne miejsce do składowania maszyn.

Budowa parkingu na produkowane w fabryce Joskin w wielkopolskiej Trzciance maszyny rozpoczęła się pod koniec kwietnia, a zakończyła w lipcu 2023 r. Plac parkingowo-wystawowy jest wielki, co wskazuje na potencjał produkcyjny polskiego zakładu grupy Joskin.

Usługowy zbiór kombajnem. Jakie stawki na żniwa?

Małe żniwa na ogół już trwają, jednak zbiory pszenicy i rzepaku dopiero przed nami. Ile zatem zapłacimy za usługę zbioru? Czy jest drożej niż przed rokiem?
Czytaj dalej

Koniec z ciągłym czyszczeniem

Wiadomo, że ustawianie nowego sprzętu, tak po prostu na terenie obok fabryki, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wymaga on okresowego koszenia roślinności i równania. Najgorsze jednak jest to, że maszyny zanieczyszczane są w czasie słonecznej pogody pyłem, a po deszczu błotem.

Wadą takiego taniego składowania maszyn jest również tworzenie się kolein. Nic dziwnego, bo sprzęt rolniczy ma sporą masę, a pojazd do ich ustawiania również nie należy do lekkich. Dlatego z pozoru prosty zabieg, jakim jest ustawienie maszyny na placu, wymaga z czasem wielu dodatkowych prac. Rozwiązaniem była budowa profesjonalnego miejsca do składowania maszyn.

– Prace podzielono na dwa etapy. Pierwszy to wykonanie czterech pasów. Pierwszy szeroki na 27 m i długości 180 m z kostki brukowej, który jest przedłużeniem istniejącego już parkingu. Kolejne dwa z tłucznia o szerokości 18 m każdy i długości około 200 m przedzielone pasem transportowym szerokim na 5 m z kostki. Prace drugiego etapu inwestycji obejmowały budowę kolejnego pasa transportowego z kostki i pasa o szerokości 18 m z tłucznia. Długość tego obszaru wynosi około 170 m – wylicza Mariusz Janik, doradca techniczny w firmie Joskin.

Maszyna przy maszynie

Plac parkingowo-wystawowy widoczny jest z drogi biegnącej obok fabryki i robi wrażenie. Podczas naszej wizyty w fabryce pod koniec lipca 2023 r. był zastawiony po brzegi. To efekt tegorocznego spowolnienia sprzedaży sprzętu rolniczego. Szefostwo firmy Joskin wychodzi z założenia, że lepiej być przygotowanym na powrót koniunktury w handlu. Dlatego nie spowalnia produkcji, czego efektem jest plac pełen sprzętu rolniczego. Jak sprzedaż zacznie wzrastać, to większość maszyny Joskin będzie dostępna – tak jak obecnie – od ręki.

Joskin_fabryka w Trzciance_budowa parkingu maszyn
Budowa parkingu na produkowane w fabryce Joskin w wielkopolskiej Trzciance maszyny rozpoczęła się pod koniec kwietnia, a zakończyła w lipcu 2023 r. © Joskin
Joskin_fabryka w Trzciance_parking maszyn
Plac parkingowo-wystawowy jest wielki, co wskazuje na potencjał produkcyjny polskiego zakładu grupy Joskin © Joskin
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy