Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Väderstad Extract zwalczy chwasty mechanicznie

Dodano: 11.09.2023
Väderstad Extract V_7 fot. mat. prasowe
W zależności od modelu, zarówno Extract L, jak i Extract V będą dostępne z rozstawem rzędów 225, 250, 450, 500 i 750 mm fot. mat. prasowe

Väderstad wprowadza na rynek zupełnie nową rodzinę kultywatorów międzyrzędowych Extract. Maszyny te będą sprzedawane pod marką Väderstad od lata 2024 roku i zdaniem producenta mają idealnie wpisać się w aktualne trendy.

W lutym tego roku Väderstad ogłosił przejęcie pełnej gamy kultywatorów międzyrzędowych od duńskiej firmy Thyregod. Przejęcie obejmowało wszystkie prawa własności intelektualnej do kultywatorów międzyrzędowych duńskiej firmy.

Kombajn Claas Evion – znamy cenę modelu 410

Najnowszy kombajn od Claasa, czyli model Evion to z pewnością najgorętsza tegoroczna nowość. Oprócz pierwszych zachwytów na temat tej maszyny bardzo często pojawiało się pytanie, jak zostanie on wyceniony. Postanowiliśmy więc sprawdzić z jakiego pułapu startuje cennik Claasa Eviona.  
Czytaj dalej

Kultywatory międzyrzędowe Väderstad Extract

Nowa rodzina kultywatorów międzyrzędowych Extract będzie utrzymana w tradycyjnej czerwono-żółto-czarnej kolorystyce firmy Väderstad. Początkowo będzie sprzedawana w dwóch modelach: ciąganym Extract L 16-48 i zawieszanym Extract V 8-36. W zależności od modelu, zarówno Extract L, jak i Extract V będą dostępne z rozstawem rzędów 225, 250, 450, 500 i 750 mm.

– Rodzina kultywatorów międzyrzędowych Extract idealnie pasuje do naszego obecnego portfolio siewników Tempo, do naszych nowych technologii siewu z nadchodzącą koncepcją Proceed oraz do przyszłego zrównoważonego i wydajnego rolnictwa. Jest to również nowy segment produktów dla nas w Väderstad, w którym widzimy duży potencjał na rynku, mówi Mattias Hovnert, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Väderstad.

Mechaniczne zwalczanie chwastów według Väderstad

W związku z niepewnością co do przepisów dotyczących niektórych pestycydów, na rynku istnieje zapotrzebowanie na maszyny, która mogą wykonywać mechaniczne zwalczanie chwastów między rzędami roślin.

Väderstad Extract V_2 fot. mat. prasowe
Kultywatory Extract będą sprzedawane pod marką Väderstad od lata 2024 roku fot. mat. prasowe

Väderstad Extract ma wysoką ramę główną wraz z opatentowanym rozwiązaniem do podnoszenia sekcji rzędowych – co zdaniem producenta zarówno pozwala uniknąć uszkodzenia roślin, jak i umożliwia uprawę międzyrzędową przez dłuższy czas pod względem wysokości roślin. Extract L ma również unikalne rozwiązanie ramy, gdzie może pomieścić dwie ramy w jednej ramie głównej – co zwiększa wydajność i pozwala zaoszczędzić na przejazdach dla rolnika.

– Rozmawiając z naszymi rolnikami pracującymi z Tempo i patrząc w przyszłość, widzimy przejście na bardziej mechaniczne rozwiązania do zwalczania chwastów. Väderstad może teraz zaoferować rolnikom kompletne rozwiązanie, Extract idealnie pasuje do ich siewnika Tempo, a także jest zoptymalizowany pod kątem naszej koncepcji Proceed, mówi Wolfram Hastolz, dyrektor ds. zarządzania produktami uprawowymi w Väderstad.

Od lata 2024 r. kultywatory międzyrzędowe Extract zostaną włączone do szerokiej gamy maszyn rolniczych Väderstad, w pełni oznakowanych kolorami Väderstad. Wdrożenie rozpocznie się od kultywatora Extract V 8-36, a następnie planowany jest kultywator Extract L 16-48.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+