Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Väderstad Extract zwalczy chwasty mechanicznie

Dodano: 11.09.2023
Väderstad Extract V_7 fot. mat. prasowe
W zależności od modelu, zarówno Extract L, jak i Extract V będą dostępne z rozstawem rzędów 225, 250, 450, 500 i 750 mm fot. mat. prasowe

Väderstad wprowadza na rynek zupełnie nową rodzinę kultywatorów międzyrzędowych Extract. Maszyny te będą sprzedawane pod marką Väderstad od lata 2024 roku i zdaniem producenta mają idealnie wpisać się w aktualne trendy.

W lutym tego roku Väderstad ogłosił przejęcie pełnej gamy kultywatorów międzyrzędowych od duńskiej firmy Thyregod. Przejęcie obejmowało wszystkie prawa własności intelektualnej do kultywatorów międzyrzędowych duńskiej firmy.

Kombajn Claas Evion – znamy cenę modelu 410

Najnowszy kombajn od Claasa, czyli model Evion to z pewnością najgorętsza tegoroczna nowość. Oprócz pierwszych zachwytów na temat tej maszyny bardzo często pojawiało się pytanie, jak zostanie on wyceniony. Postanowiliśmy więc sprawdzić z jakiego pułapu startuje cennik Claasa Eviona.  
Czytaj dalej

Kultywatory międzyrzędowe Väderstad Extract

Nowa rodzina kultywatorów międzyrzędowych Extract będzie utrzymana w tradycyjnej czerwono-żółto-czarnej kolorystyce firmy Väderstad. Początkowo będzie sprzedawana w dwóch modelach: ciąganym Extract L 16-48 i zawieszanym Extract V 8-36. W zależności od modelu, zarówno Extract L, jak i Extract V będą dostępne z rozstawem rzędów 225, 250, 450, 500 i 750 mm.

– Rodzina kultywatorów międzyrzędowych Extract idealnie pasuje do naszego obecnego portfolio siewników Tempo, do naszych nowych technologii siewu z nadchodzącą koncepcją Proceed oraz do przyszłego zrównoważonego i wydajnego rolnictwa. Jest to również nowy segment produktów dla nas w Väderstad, w którym widzimy duży potencjał na rynku, mówi Mattias Hovnert, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Väderstad.

Mechaniczne zwalczanie chwastów według Väderstad

W związku z niepewnością co do przepisów dotyczących niektórych pestycydów, na rynku istnieje zapotrzebowanie na maszyny, która mogą wykonywać mechaniczne zwalczanie chwastów między rzędami roślin.

Väderstad Extract V_2 fot. mat. prasowe
Kultywatory Extract będą sprzedawane pod marką Väderstad od lata 2024 roku fot. mat. prasowe

Väderstad Extract ma wysoką ramę główną wraz z opatentowanym rozwiązaniem do podnoszenia sekcji rzędowych – co zdaniem producenta zarówno pozwala uniknąć uszkodzenia roślin, jak i umożliwia uprawę międzyrzędową przez dłuższy czas pod względem wysokości roślin. Extract L ma również unikalne rozwiązanie ramy, gdzie może pomieścić dwie ramy w jednej ramie głównej – co zwiększa wydajność i pozwala zaoszczędzić na przejazdach dla rolnika.

– Rozmawiając z naszymi rolnikami pracującymi z Tempo i patrząc w przyszłość, widzimy przejście na bardziej mechaniczne rozwiązania do zwalczania chwastów. Väderstad może teraz zaoferować rolnikom kompletne rozwiązanie, Extract idealnie pasuje do ich siewnika Tempo, a także jest zoptymalizowany pod kątem naszej koncepcji Proceed, mówi Wolfram Hastolz, dyrektor ds. zarządzania produktami uprawowymi w Väderstad.

Od lata 2024 r. kultywatory międzyrzędowe Extract zostaną włączone do szerokiej gamy maszyn rolniczych Väderstad, w pełni oznakowanych kolorami Väderstad. Wdrożenie rozpocznie się od kultywatora Extract V 8-36, a następnie planowany jest kultywator Extract L 16-48.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem