Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Kombajn Claas Evion – znamy cenę modelu 410

06.09.2023
Evion_ceny_Tomasz Kuchta © Traktor24
Z jakiego pułapu cenowego startują kombajny Claas Evion? fot. Tomasz Kuchta

Najnowszy kombajn od Claasa, czyli model Evion to z pewnością najgorętsza tegoroczna nowość. Oprócz pierwszych zachwytów na temat tej maszyny bardzo często pojawiało się pytanie, jak zostanie on wyceniony. Postanowiliśmy więc sprawdzić z jakiego pułapu startuje cennik Claasa Eviona.

 

Na jakiej głębokości pracować głęboszem?

Świadomość rolników w zakresie konieczności wykonywania głębokiej uprawy rośnie, o czym świadczy fakt, iż coraz więcej…

Czytaj dalej

O samym Claasie Evionie pisaliśmy już kilkukrotnie, jednak wciąż nie wiedzieliśmy najważniejszego – jak kształtować będą się jego cenniki. Te z kolei pojawiły się z początkiem września. Sprawdźmy zatem jak kształtują się cena Claasa Eviona. Jest drogo, czy tanio? Oceńcie sami.

Claas dawkuje napięcie

W lipcu bieżącego roku odbył się oficjalna premiera kombajnu Claas Evion, który w ofercie niemieckiego producenta zastąpił modele Avero oraz Tucano. Pierwsze wrażenie było bardzo dobre, jednak nam od razu w głowie pojawiły się trzy zasadnicze pytania.

Jaką wydajność będą osiągały te kombajny? Jak będzie wyglądała jakość montażu tej produkowanej w Chinach serii modelowej? Ile właściwie trzeba będzie zapłacić za kombajn Claas Evion? O ile na pierwsze dwa pytania byliśmy w stanie odpowiedzieć podczas naszego redakcyjnego testu Claasa Eviona 410, to wciąż nic nie wiedzieliśmy o cenach – te bowiem wraz z warunkami promocyjnymi Przedsmak miały być zaprezentowane na początku września. Postanowiliśmy więc wziąć sprawy w swoje ręce.

Jaką kwotę trzeba przygotować, by móc zacząć myśleć o zakupie Claasa Eviona?_TK2 © Traktor24
Jaką kwotę trzeba przygotować, by móc zacząć myśleć o zakupie Claasa Eviona? fot. Tomasz Kuchta

Wyceniamy Claasa Eviona 410

Sprawdźmy zatem, z jakiego pułapu startuje cennik 205-konnego, najmniejszego modelu Claas Evion 410 w wariancie Classic (przeznaczony głównie do zbioru zbóż). W cenie ujęty został heder C 490 wraz z wózkiem do hederu oraz przednie opony w rozmiarze 800/65 R32.

Co tu dużo mówić, jest to konfiguracja naszym zdaniem podstawowa i całkowicie pokrywa się z wyposażeniem kombajnu, jaki mieliśmy dla Was okazję testować w sierpniu.

Kombajn Claas Evion 410 – pierwszy test w Polsce

Zaledwie kilka tygodni temu odbyła się oficjalna premiera zupełnie nowej serii kombajnów Claas Evion, a już teraz nasza…

Czytaj dalej

Tak wyspecyfikowany kombajn został wyceniony przez dealera Contractus Agro na 700 tys. zł netto.

W tym miejscu należy wspomnieć, iż w przypadku Eviona już w podstawowej wersji wyposażenia Trend otrzymujemy sporo ważnych dodatków. Wśród nich znajdziemy m.in. hydrostatyczny napęd jezdny, elektrohydrauliczne przestawianie klepiska, elektrycznie regulowane sita, zbiornik ziarna o pojemności 5600 l, rurę wyładunkową pracującą z prędkością do 90 l/s, terminal sterujący Cemis 700, pneumatycznie amortyzowany fotel operatora, klimatyzację automatyczną, zaczep automatyczny oraz oświetlenie robocze w technologii LED.

Przedsmak 2024 – szansa na zakup kombajnu taniej

Na koniec warto wspomnieć, że firma Claas przygotowała specjalną akcję promocyjną dotyczącą zakupu kombajnów.

700 tys. zł netto – 

z takiego pułapu startuje cennik 205-konnego, najmniejszego modelu Claas Evion 410 w wariancie Classic (specyfikacja w artykule).

W ramach akcji Przedsmak 2024 jest oferowana możliwość zakupu kombajnu z rabatem zależnym od terminu, w jakim nastąpi płatność. Łącznie można w tym wypadku liczyć na nawet 7 proc. obniżki ceny po dokonaniu płatności do końca września. Ponadto klienci będą mogli skorzystać z atrakcyjnych warunków finansowania, czy z możliwości wykonania pakietu serwisowego w promocyjnej cenie.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Taka góra, a traktor Claas Axos 3 dał radę Osadki kolb kukurydzy. Dlaczego warto je zbierać? Od 7 lat pod wrażeniem skrzyni biegów CMATIC Nawigacja rolnicza PTx Trimble. Dzięki niej staliśmy się lepszymi operatorami ciągnika Brona talerzowa Maschio Gaspardo z ISOBUS Deutz-Fahr serii 8 w ciężkiej pracy z bezorkowcem Najmniejszy sześciocylindrowy ciągnik New Holland z przekładnią dwusprzęgłową. Jak wypadł w orce? Ciągnik Puma zaskoczył nas niskim zużyciem paliwa Kultywator Väderstad Cultus 300 testowaliśmy na polach po zebranych: rzepaku, soi oraz kukurydzy Case Vestrum z rewersem w małym joysticku