Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Kombajn Claas Evion – znamy cenę modelu 410

Dodano: 06.09.2023
Evion_ceny_Tomasz Kuchta © Traktor24
Z jakiego pułapu cenowego startują kombajny Claas Evion? fot. Tomasz Kuchta

Najnowszy kombajn od Claasa, czyli model Evion to z pewnością najgorętsza tegoroczna nowość. Oprócz pierwszych zachwytów na temat tej maszyny bardzo często pojawiało się pytanie, jak zostanie on wyceniony. Postanowiliśmy więc sprawdzić z jakiego pułapu startuje cennik Claasa Eviona.

 

Na jakiej głębokości pracować głęboszem?

Świadomość rolników w zakresie konieczności wykonywania głębokiej uprawy rośnie, o czym świadczy fakt, iż coraz więcej firm ma w swojej ofercie głębosze. Czy jednak wiemy, na jakiej głębokości powinniśmy nimi pracować?
Czytaj dalej

O samym Claasie Evionie pisaliśmy już kilkukrotnie, jednak wciąż nie wiedzieliśmy najważniejszego – jak kształtować będą się jego cenniki. Te z kolei pojawiły się z początkiem września. Sprawdźmy zatem jak kształtują się cena Claasa Eviona. Jest drogo, czy tanio? Oceńcie sami.

Claas dawkuje napięcie

W lipcu bieżącego roku odbył się oficjalna premiera kombajnu Claas Evion, który w ofercie niemieckiego producenta zastąpił modele Avero oraz Tucano. Pierwsze wrażenie było bardzo dobre, jednak nam od razu w głowie pojawiły się trzy zasadnicze pytania.

Jaką wydajność będą osiągały te kombajny? Jak będzie wyglądała jakość montażu tej produkowanej w Chinach serii modelowej? Ile właściwie trzeba będzie zapłacić za kombajn Claas Evion? O ile na pierwsze dwa pytania byliśmy w stanie odpowiedzieć podczas naszego redakcyjnego testu Claasa Eviona 410, to wciąż nic nie wiedzieliśmy o cenach – te bowiem wraz z warunkami promocyjnymi Przedsmak miały być zaprezentowane na początku września. Postanowiliśmy więc wziąć sprawy w swoje ręce.

Jaką kwotę trzeba przygotować, by móc zacząć myśleć o zakupie Claasa Eviona?_TK2 © Traktor24
Jaką kwotę trzeba przygotować, by móc zacząć myśleć o zakupie Claasa Eviona? fot. Tomasz Kuchta

Wyceniamy Claasa Eviona 410

Sprawdźmy zatem, z jakiego pułapu startuje cennik 205-konnego, najmniejszego modelu Claas Evion 410 w wariancie Classic (przeznaczony głównie do zbioru zbóż). W cenie ujęty został heder C 490 wraz z wózkiem do hederu oraz przednie opony w rozmiarze 800/65 R32.

Co tu dużo mówić, jest to konfiguracja naszym zdaniem podstawowa i całkowicie pokrywa się z wyposażeniem kombajnu, jaki mieliśmy dla Was okazję testować w sierpniu.

Kombajn Claas Evion 410 – pierwszy test w Polsce

Zaledwie kilka tygodni temu odbyła się oficjalna premiera zupełnie nowej serii kombajnów Claas Evion, a już teraz nasza redakcja miała okazję przetestować model Evion 410. Jakie wrażenie pozostawił po sobie najmniejszy kombajn Claasa? Czy maszyna ma zadatki, by powtórzyć sukces sprzedażowy serii Tucano?
Czytaj dalej

Tak wyspecyfikowany kombajn został wyceniony przez dealera Contractus Agro na 700 tys. zł netto.

W tym miejscu należy wspomnieć, iż w przypadku Eviona już w podstawowej wersji wyposażenia Trend otrzymujemy sporo ważnych dodatków. Wśród nich znajdziemy m.in. hydrostatyczny napęd jezdny, elektrohydrauliczne przestawianie klepiska, elektrycznie regulowane sita, zbiornik ziarna o pojemności 5600 l, rurę wyładunkową pracującą z prędkością do 90 l/s, terminal sterujący Cemis 700, pneumatycznie amortyzowany fotel operatora, klimatyzację automatyczną, zaczep automatyczny oraz oświetlenie robocze w technologii LED.

Przedsmak 2024 – szansa na zakup kombajnu taniej

Na koniec warto wspomnieć, że firma Claas przygotowała specjalną akcję promocyjną dotyczącą zakupu kombajnów.

700 tys. zł netto – 

z takiego pułapu startuje cennik 205-konnego, najmniejszego modelu Claas Evion 410 w wariancie Classic (specyfikacja w artykule).

W ramach akcji Przedsmak 2024 jest oferowana możliwość zakupu kombajnu z rabatem zależnym od terminu, w jakim nastąpi płatność. Łącznie można w tym wypadku liczyć na nawet 7 proc. obniżki ceny po dokonaniu płatności do końca września. Ponadto klienci będą mogli skorzystać z atrakcyjnych warunków finansowania, czy z możliwości wykonania pakietu serwisowego w promocyjnej cenie.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy