Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Valtra z dodatkami robiącymi różnicę

Dodano: 01.04.2023
Valtra z pakietem Black Matt
Wersja ciągnika Valtra z pakietem Black Matt, w którym dominuje matowa czerń włącznie z felgami i logo marki Valtra © Valtra

Ciągnik można doposażyć w ekstra dodatki we własnym zakresie, ale efekt nie zawsze będzie doskonały. Za to jak zrobi to fabryka to na pewno nie trzeba będzie nic poprawiać. Wie o tym wielu użytkowników ciągników Valtra, którzy zamówili je z pakietem Unlimited. W roku 2023 z okazji 10-lecia tego studia dostępne są specjalne propozycje ekstra wyposażenia.

Studio Unlimited wzbogaca ciągniki Valtra w ciekawe dodatki podnoszące ich atrakcyjność nie tylko pod kątem wyglądu zaczynając od koloru maski na skórzanym fotelu kończąc. Ekstra wyposażenie obejmuje również specjalistyczne adaptacje do pracy na polu lub jazdy po drodze. To m.in. centralne pompowanie kół, czy układ centralnego smarowania. Najnowszą opcją ekstra doposażenia jest inteligentny wizyjnym system ostrzegawczy VIEW. Rozwiązanie to składa się z trzech kamer, z których dwie znajdują są przed traktorem np. po bokach zagregowanego z nim sprzętu.

Valtra Unlimited VIEW 10 lat
Najnowszą opcją ekstra doposażenia w ramach studia Valtra Unlimited jest inteligentny wizyjnym system ostrzegawczy VIEW. Rozwiązanie to składa się z trzech kamer © Valtra

Zarobione studio Valtra Unlimited

Valtra w kolorze turkusowym (Turquoise) © Valtra

Studio Unlimited przez 10 lat działalności doposażyło ponad 15 tys. ciągników Valtra. Na przykład do Polski w roku 2022 takich traktorów trafiło 146 sztuk. – Z każdym rokiem widzimy tendencje wzrostu zainteresowania ciągnikami Valtra Unlimited. Każda cecha Unlimited podkreśla indywidualność ciągników Valtra – podkreśla Łukasz Grzyb, specjalista produktowy Valtra Polska.

Valtra z jubileuszową kierownicą

Z okazji 10-lecia studia Unlimited wzbogacono dostępne pakiety oraz ułatwiono ich łączenie.
Na uwagę zasługują dwie nowe jubileuszowe konfiguracje przygotowane dla ciągników Valtra serii N, T lub Q. Podstawowa o nazwie 10-lecie Valtra Unlimited Light zawiera:

Inteligentne opryskiwanie pulsacyjne PrecisionSpray

Opryskiwaczy mających możliwość prowadzenia oprysku pulsacyjnego przybywa z roku na rok. Do grona tego w 2023 r. dołącza Horsch Leeb. Inżynierowie tego producenta skrupulatnie zintegrowali ich oprogramowania z technologią PWM, czyli wspomnianego opryskiwania pulsacyjnego.
Czytaj dalej
 • jubileuszowe logo na kierownicy,
 • tabliczkę Unlimited 10 years Edition przy stacyjce,
 • dywanik oraz pokrowiec fotela kierowcy z logo 10 years Edition,
 • naklejkę z logo Unlimited na szynie bocznej podłokietnika SmartTouch,
 • dodatkową ładowarkę USB przy podsufitce,
 • uchwyt na telefon z ładowarką bezprzewodową w podłokietniku SmartTouch,
 • tabliczkę Unlimited ze stali nierdzewnej na wlocie powietrza.

Pakiet bogatszy o nazwie 10-lecie Valtra Unlimited Full zawiera dodatkowo skórzane fotele kierowcy i pasażera oraz posiada uchwyt na tablet. Ponadto nabywca pakietu Light lub Full otrzyma torbę Unlimited 10 years, latarkę czołową LED, Multitool i zestaw kosmetyków do czyszczenia traktora. Dodatkowo do osób, które zamówiły traktor Valtra z pakietem 10-lecie Valtra Unlimited Full, trafi karta podarunkowa Valtra Collection przeznaczona na zakup kurtki Valtra Unlimited.

Valtra Unlimited_10 lat_podlokietnik
White Elegant to traktor w kolorze metalicznej bieli. W tej konfiguracji boczna szyna podłokietnika SmartTouch i elementy kolumny kierownicy również wyróżniają się metaliczną bielą © Valtra

Pakiety kolorystyczne

Titan Grey (tytanowa szarość) to kolejna nowa propozycja studia Valtra Unlimited. Traktor z tym pakietem ma kolor matowoszary z czarnymi metalicznymi felgami, matowoszarą szyną podłokietnika SmartTouch i matowoszarymi detalami w kolumnie kierownicy.
W ramach pakietów kolorystycznych Designe z zachowaniem czarnych metalicznych felg dostępne są jeszcze: Burnt Orange (kolor ciemnopomarańczowy), Turquoise (kolor turkusowy), Ruby Red (kolor rubinowa czerwień) oraz Ultra Green (kolor wyjątkowa zieleń).
Pakiety Design obejmują również edycję White Elegant, czyli traktor w kolorze metalicznej bieli z czarnym metalicznym dachem i felgami. W tej konfiguracji boczna szyna podłokietnika SmartTouch i elementy kolumny kierownicy również wyróżniają się metaliczną bielą. Przeciwieństwem kolorystycznym białego ciągnika jest jego wersja Black Matt z dominującą matową czernią włącznie z felgami i logo marki Valtra.

Valtra z pakietem Ultra Green
W ramach pakietów kolorystycznych Designe z zachowaniem czarnych metalicznych felg dostępna jest również wyjątkowa zieleń (Ultra Green) © Valtra

Pakiety skórzane

Ekskluzywne skórzane wykończenie kilku elementów kabiny oferuje pakiet Unlimited AIR+, który zawiera:

 • czarną skórzaną kierownicę,
 • czarne skórzane siedzenie kierowcy,
 • czarne skórzane siedzenie pasażera,
 • matę podłogową Unlimited.
Valtra Unlimited_10 lat_kabina
Najbogatszym pakietem skórzanym jest Unlimited Evolution zawierający wygodny i komfortowy fotel Evolution pokryty skórą oraz Alcantarą © Valtra

Bogatszym pakietem skórzanym jest Unlimited Evolution, zawierający wygodny i komfortowy fotel Evolution pokryty skórą oraz Alcantarą. – Fotel Evolution to nasza najwyższa i najbardziej luksusowa wersja foteli operatora, ze wszystkimi funkcjami których oczekuje nabywca ciągnika klasy premium. Fotel ma ogrzewanie i chłodzenie, pneumatyczną regulację podparcia lędźwiowego oraz tapicerkę z Alcantary – wymienia Łukasz Grzyb.


Pakiety kolorystyczne i skórzane można zamawiać dla ciągników Valtra serii: G, N, T i Q. Wszystkie zamówienia w ramach Unlimited zaliczane są do fabrycznej gwarancji na traktor i objęte serwisem. Nie ma więc problemów z dostępnością części zamiennych.
– Klienci Valtra Unlimited mogą liczyć, że otrzymają ciągnik, który idealnie odpowiada ich wymaganiom, czy to do prac rolniczych, komunalnych, czy też utrzymania dróg, lotnisk, a nawet do użytku w siłach zbrojnych – zapewnia Petri Loukiala, kierownik ds. operacyjnych Valtra Unlimited.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+