Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Vantage Polska dealerem Precision Planting i Sencrop

Dodano: 24.03.2024
Od lewej Sebastian Rublewski, Piotr Pawłowski, Vantage Polska i Damian Wiśniewski Precision Planting © TRAKTOR24.pl
Od lewej Sebastian Rublewski, Piotr Pawłowski, Vantage Polska i Damian Wiśniewski Precision Planting © TRAKTOR24.pl

Podczas targów Agrotech 2024, na stoisku Vantage Polska prezentowane były rozwiązania firm Precision Planting oraz Sencrop. Ten oczywisty dowód rozpoczęcia współpracy przypieczętowany został podpisaniem umów dealerskich.

Rolnictwo 4.0 w leciwym ciągniku i maszynie. Tak, to możliwe

Na ogół myśląc o bardzo precyzyjnych, oszczędnych i nowoczesnych maszynach wpisujących się w realia rolnictwa precyzyjnego do głowy przychodzi nam jedynie nowy i drogi sprzęt. A gdyby tak stare, używane maszyny dało się unowocześnić w ramach rolnictwa 4.0 i dać im drugie życie. Tak, to możliwe.
Czytaj dalej

Od marca 2024 r. w firmie Vantage Polska można więc otrzymać pełną informację na temat ultraprecyzyjnego siewu punktowego oferowanego przez Precision Planting oraz rolniczych stacji pogody Sencrop. Po zakupie produktów tych producentów, Vantage Polska zapewnia pełną obsługę serwisową.

Pionierzy rolnictwa precyzyjnego w Polsce

Vantage Polska działa od roku 2018, gdy firma PrecyzyjneRolnictwo.com przyjęła nazwę „Vantage” (od roku 2007 była autoryzowanym dilerem systemów Trimble). To w jej ramach zrzeszona jest marka Trimble, skupiając dystrybutorów produktów i rozwiązań przeznaczonych dla rolnictwa. Wszystkie wyróżnia szczególnie wysoki poziom technologiczny.

Historia firmy PrecyzyjneRolnictwo.com rozpoczęła się w 2004 r., gdy grupa wizjonerów rozpoczęła propagowanie rozwiązań rolnictwa precyzyjnego. Postrzegano ich wtedy jak osoby oderwane od rzeczywistości polskiej wsi. Dzisiaj są poszukiwanymi specjalistami na skalę europejską i wśród polskich firm, liderem w dziedzinie precyzyjnego rolnictwa.

Precision Planting to siew ultraprecyzyjny

Precision Planting to firma z USA należąca wcześniej do Monsanto a obecnie wchodząca w skład koncernu AGCO. Na świecie działa jednak niezależnie jako marka Precision Planting mająca swoich dealerów. W Europie pierwsze kroki stawiała w 2019 r. we Francji. Do naszego kraju trafiła w 2023 r. Jej dealerami do tej pory były firmy Agravis Technik Polska i APH. Od marca 2024 r. jest to również firma Vantage Polska. To poprzez ich przedstawicieli można przeprowadzić doposażenie używanych siewników punktowych w rozwiązania pozwalające przenieść jakość siewu na poziom ultraprecyzyjny.

Vantage Polska, pierwsze uruchomienia stacji pogody Sencrop ma już za sobą. Kolejnych kilkadziesiąt ma nastąpić w najbliższych tygodniach © TRAKTOR24.pl
Vantage Polska, pierwsze uruchomienia stacji pogody Sencrop ma już za sobą. Kolejnych kilkadziesiąt ma nastąpić w najbliższych tygodniach © TRAKTOR24.pl

Dealerem Precision Planting zostaliśmy z powodu naszych wysokich kompetencji. Ten światowej klasy specjalista od siewu ultraprecyzyjnego, zgłosił się do nas z pytaniem o możliwość rozpoczęcia współpracy. W naszym DNA mamy zapisane podejmowanie takich wyzwań i długo się nie zastanawiając podpisaliśmy umowę handlową – wyjaśnia Piotr Pawłowski, jeden z dyrektorów Vantage Polska.

Rolnicze stacje pogodowe Sencrop

Kolejnym propozycją Vantage Polska są stacje pogody francuskiej marki Sencrop. Do ich budowy używane są podzespoły renomowanej amerykańskiej marki Davis Instruments. Połączenie stacji pogody oraz ich bogatego oprzyrządowania (sztuczny liść, sondy glebowe), pozwala uzyskać wysoce pomocne wsparcie w prowadzeniu każdej uprawy.

 

Vantage Polska oferuje kompletny system rolnictwa precyzyjnego – począwszy od badania gleby, tworzenia map zasobności i zmienności gleby, do tworzenia map aplikacyjnych zmiennego wysiewu nasion, nawozu i wapna. Kolejnym filarem firmy jest dostosowywanie istniejących sprzętów do rolnictwa precyzyjnego. Vantage Polska jako autoryzowany dealer Trimble, instaluje również systemy do automatycznego prowadzenia pojazdów. Ponadto zajmuje się sprzedażą i serwisowaniem robota polowego Robotti.

Stacje pogody Sencrop biorą również udział w tworzeniu lokalnych prognoz pogody. – Świetnie skonfigurowane profile pogodowe pozwalają tworzyć bardzo dokładne lokalne prognozy pogody, co w rolnictwie jest rzeczą kluczową. Przewidywanie przymrozków, opadów czy wiatru pozwala prowadzić uprawy w oparciu o wiedzę i zwiększać ich dochodowość. Aplikacja na telefon, tablet lub komputer ma cały szereg możliwości wspomagających decyzje produkcyjne. Można ustawić alerty, które powiadomią o danym ryzyku na przykład SMS-em – dodaje Piotr Pawłowski.

Do budowy stacji pogody francuskiej marki Sencrop używane są podzespoły renomowanej amerykańskiej marki Davis Instruments fot. materiały prasowe
Do budowy stacji pogody francuskiej marki Sencrop używane są podzespoły renomowanej amerykańskiej marki Davis Instruments fot. materiały prasowe
Stacje pogody Sencrop biorą również udział w tworzeniu lokalnych prognoz pogody fot. materiały prasowe
Stacje pogody Sencrop biorą również udział w tworzeniu lokalnych prognoz pogody fot. materiały prasowe
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+