Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Ciągnik Valtra Q265 z nagrodą targów Polagra Premiery 2024

Dodano: 06.02.2024

W czasie styczniowych targów Polagra Premiery 2024 ciągnik Valtra Q265 został nagrodzony złotym medalem. Czym na tle konkurencji wyróżnia się ten traktor? Jakie argumenty stojące za nim potwierdzają zasadność otrzymanie tej nagrody?

Bestsellerowa ładowarka przegubowa Manitou MLA 3-25 H 

Przechadzając się po terenach wystawienniczych targów Polagra Premiery 2024 natrafiliśmy na ładowarkę przegubową Manitou MLA 3-25 H. Ta na pierwszy rzut oka niepozorna maszyna została nagrodzona Złotym Medalem Grupy MTR Targów Rolniczych Polagra Premiery 2024, dodatkowo w głosowaniu konsumentów uzyskała najwyższy wynik  i otrzymała drugi Złoty Medal. Co trzeba wiedzieć o tej ładowarce?
Czytaj dalej

Valtra serii Q to ciągniki, które są obecne w ofercie fińskiego producenta stosunkowo niedługo, a mimo to cieszą się sporym zainteresowaniem klientów. Co przemawia za wyborem akurat tego modelu traktora?

Valtra Q265 nagrodzona

Jeden ze Złotych Medali Grupy MTP Targów Rolniczych Polagra Premiery 2024 powędrował do Valtry Q265. Co jury konkursowe mogło zaintrygować w tym ciągniku na tyle, by przyznać mu tę nagrodę?

Od 230 do 305 KM – 

taką mocą maksymalną mogą dysponować ciągniki Valtra serii Q.

– Jeżeli chodzi o serię Q, to w moim odczuciu otrzymała ona nagrodę za całokształt. Są to bowiem traktory mocowo przekraczające nawet 300 KM. Ciągniki o takiej mocy są obecnie bardzo potrzebne rolnikom – nawet przy potencjalnych spadkach sprzedaży traktorów ogółem, ten segment stabilnie rośnie, bo tak właśnie zmieniają się potrzeby rolników – tłumaczy Sebastian Karasiewicz, menadżer produktu Valtra Polska.

Valtra Q złoty medal 2 fot. Tomasz Kuchta
Wygląd zewnętrzny ciągników Valtra zdecydowanie wyróżnia się na rynku. Co więcej, możemy go w sporym stopniu personalizować dzięki opcjom studia Unlimited fot. Tomasz Kuchta

Z informacji przekazanych przez naszego rozmówce wynika, iż spora część sprzedanych ciągników Valtra serii Q na krajowym rynku znalazła swoich nabywców w firmach usługowych, nierzadko pracując tam ciężej niż w rolnictwie, gdzie występuje jednak spora sezonowość prac.

Co wyróżnia Valtrę Q na tle konkurencji?

Valtra serii Q ma jednak sporą konkurencję w tym segmencie mocowym. Czym zatem wyróżniają się fińskie traktory?

 

Sercem ciągników Valtra serii Q jest silnik własnej konstrukcji o pojemności 7,4 l. Co ważne, jest on pozbawiony zaworu EGR.

W ciągnikach serii Q oferujemy własne silniki o pojemności 7,4 l bez systemu recyrkulacji spalin. Dodatkowo stosujemy unikalny w całej branży układ amortyzacji przedniej osi na poduszkach powietrznych. Całość zaś wieńczy przekładnia bezstopniowa z układem hydraulicznym o wydatku 200 l/min. – zaznacza Karasiewicz.

Valtra Q złoty medal 4 fot. Tomasz Kuchta
Sebastian Karasiewicz, menadżer produktu Valtra Polska zauważa, iż rynek ciągników o mocy ponad 200 KM wciąż rośnie i w mniejszym stopniu jest podatny na wahania sprzedażowe fot. Tomasz Kuchta

Jeśli chodzi o kabinę, to producent postawił w tym wypadku na rozwiązanie dobrze znane, bowiem jest to kontynuacja i rozwinięcie kabiny znanej z serii N oraz T. W jej wnętrzu znalazło się wszystko to, co fiński producent może zaoferować w zakresie rolnictwa precyzyjnego tj. nawigację satelitarną GPS, kontrolę sekcji, zmienne dawkowanie, czy wreszcie funkcje Auto U-Pilot oraz SmartTurn.

A gdybyśmy mieli wskazać trzy elementy, na które najczęściej rolnicy zwracają uwagę przy zakupie i użytkowaniu ciągników serii Q?

– Na pierwszym miejscu wskazałbym charakterystyczny wygląd zewnętrzny i szerokie możliwości jego personalizacji dzięki studiu Unlimited. Po drugie farmerzy doceniają kwestie techniczne – przekładnię bezstopniową, brak zaworu EGR w silniku, czy rozdzielenie oleju przekładniowego od hydraulicznego. Jako trzecie należy wspomnieć o wszystkich rozwiązaniach rolnictwa precyzyjnego. W ciągnikach tej klasy praktycznie nie sprzedajemy ciągników pozbawionych nawigacji GPS – wyjaśnia Sebastian Karasiewicz, menadżer produktu Valtra Polska.

Valtra Q złoty medal 3 fot. Tomasz Kuchta
Valtra w swoich ciągnikach bardzo mocno stawia na komfort pracy operatora fot. Tomasz Kuchta

Valtra rozwija fabrykę przekładni

Co ciekawe, aktualnie Valtra produkuje we własnym zakresie wszystkie rodzaje przekładni oprócz skrzyni bezstopniowej, która na ten moment jest dostarczana z fabryki grupy AGCO znajdującej się w Niemczech. Obecnie trwa jednak rozbudowa zakładu w Finlandii i już w niedalekiej przyszłości również popularne „bezstopniówki” Valtra będziemy wytwarzać własnym sumptem.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000