Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Bestsellerowa ładowarka przegubowa Manitou MLA 3-25 H 

Dodano: 29.01.2024

Przechadzając się po terenach wystawienniczych targów Polagra Premiery 2024 natrafiliśmy na ładowarkę przegubową Manitou MLA 3-25 H. Ta na pierwszy rzut oka niepozorna maszyna została nagrodzona Złotym Medalem Grupy MTR Targów Rolniczych Polagra Premiery 2024, dodatkowo w głosowaniu konsumentów uzyskała najwyższy wynik  i otrzymała drugi Złoty Medal. Co trzeba wiedzieć o tej ładowarce?

John Deere liderem sprzedaży ciągników powyżej 150 KM w 2023 roku

John Deere znalazł się na pierwszym miejscu sprzedaży na rynku ciągników nowych powyżej 150KM, kończąc rok kalendarzowy z imponującym wynikiem 31,1 proc. w skali całego rynku. Efekty sprzedaży maszyn marki po raz kolejny potwierdziły, że John Deere cieszy się zaufaniem rolników.
Czytaj dalej

Średniorocznie na rynku niewielkich ładowarek przegubowych o mocy do 80 KM w Polsce sprzedaje się ok. 600 takich maszyn. Jakie atuty ma po swojej stronie Manitou MLA 3-25 H?

Manitou MLA 3-25 H – przepis na sukces sprzedażowy

90 proc. tego typu ładowarek 

jest na polskim rynku sprzedawanych z kabiną otwartą.

Zacznijmy może od rozszyfrowania oznaczenia modelowego ładowarki Manitou MLA 3-25 H, bowiem już to pozwoli nam nieco więcej dowiedzieć się o samej maszynie. MLA, to nic innego, jak oznaczenie wskazujące, iż mamy do czynienia z ładowarką przegubową. „Trójka” informuje nas o serii maszyny, a więc i o jej wielkości, 25 oznacza moc silnika wyrażoną w koniach mechanicznych, a H podkreśla, że ładowarka wyposażona jest w napęd hydrostatyczny. 

Ładowarka Manitou 2 fot. Tomasz Kuchta
Ładowarka Manitou MLA 3-25 H wyposażona jest w napęd hydrostatyczny fot. Tomasz Kuchta

Czym na tle konkurencji wyróżnia się opisywana ładowarka?

– Przede wszystkim jest ona wyposażona w podzespoły dostarczane przez renomowanych producentów. Mowa tu chociażby o mostach produkcji ZF, silniku Perkinsa, czy o pompach hydraulicznych marki Rexroth. Dzięki temu możemy zaoferować maszynę przystosowaną do wydajnej i niezawodnej pracy – tłumaczy Marek Gozdur, specjalista produktowy w Manitou Polska.

Dane techniczne ładowarki Manitou MLA 3-25 H

Sama ładowarka waży ok. 2,5 t, a jej maksymalna wysokość podnoszenia do poziomu obrotu łyżki wynosi 2,8 m. Z kolei maksymalny udźwig roboczy w tego typu maszynie można oszacować jako połowa masy całkowitej ładowarki, a więc w tym konkretnym przypadku ok. 1250 kg.

3-cylindrowy silnik produkcji Perkinsa generuje 25 KM, a układ hydrauliki roboczej osiąga wydajność 30 l/min.

Marek Gozdur Manitou fot. Tomasz Kuchta
Zdaniem Marka Gozdura, specjalisty produktowego w Manitou Polska ładowarkę o oznaczeniu MLA 3-25 H wyróżnia zastosowanie renomowanych podzespołów fot. Tomasz Kuchta

– Ładowarka w opcji posiada amortyzację ramienia oraz napęd na dwie osie z możliwością doposażenia w stuprocentową blokadę mechanizmu różnicowego. Te elementy jasno pokazują, iż mamy do czynienia z wszechstronną maszyną do pracy w rolnictwie i nie tylko – podkreśla Marek Gozdur, specjalista produktowy w Manitou Polska.

Wszechstronny nośnik osprzętu

Jaki osprzęt do ładowarek cieszy się aktualnie największym zainteresowaniem klientów?

– Generalnie ładowarki przegubowe to swego rodzaju nośniki osprzętu, a więc ich funkcjonalność zależy od tego, jaki osprzęt zostanie na nich zamontowany. Z moich obserwacji wynika, iż rolnicy najczęściej stawiają na łyżkokrokodyle, widłokrokodyle, łyżki do prac ziemnych, czy widły do palet. Coraz częściej klienci decydują się na np. zamiatarki, glebogryzarki, wiertnice, lub trenchery, a więc piły do kopania wąskich rowów – dodaje Marek Gozdur, specjalista produktowy w Manitou Polska.

Jako ciekawostkę można zaznaczyć, że według danych przekazanych przez eksperta Manitou Polska, aż 90 proc. maszyn sprzedawanych na potrzeby rolnictwa wyposażonych jest w kabinę otwartą. Dzieje się tak dlatego, że częste wjeżdżanie i wyjeżdżanie z budynków inwentarskich skutkuje parowaniem szyb, co w przypadku kabiny otwartej nie występuje.

Cena ładowarki przegubowej Manitou MLA 3-25 H oscyluje w granicach 40 tys. euro netto.

Ładowarka Manitou 3 fot. Tomasz Kuchta
Ładowarka przegubowa Manitou MLA 3-25 H cieszyła się na targach Polagra Premiery 2024 naprawdę sporym zainteresowaniem zwiedzających fot. Tomasz Kuchta
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT