Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Elektryczna ładowarka teleskopowa Manitou MLT 625e. Gwarantowane 4 godziny ciężkiej pracy non stop

Dodano: 20.03.2024
Natalia Wódka i Wojciech Mańkiewicz z Manitou, prezentując pierwszą ładowarkę teleskopową Manitou podkreślali, że może wykonywać ciężką pracę przez 4 godziny bez ładowania © TRAKTOR24.pl
Natalia Wódka i Wojciech Mańkiewicz z Manitou, prezentując pierwszą ładowarkę teleskopową Manitou podkreślali, że może wykonywać ciężką pracę przez 4 godziny bez ładowania © TRAKTOR24.pl

Podoba nam się podejście grupy Manitou do tematu napędu elektrycznego w rolnictwie. Pierwszą ładowarką teleskopową tego producenta zasilaną w pełni energią elektryczną, został odpowiednik najpopularniejszego modelu o napędzie spalinowym. Manitou MLT 625e ma identyczne parametry techniczne jak klasyczny 75-konny model MLT 625-75H.

Delta-T to wskaźnik ratujący opryskiwanie

Zanim rozpoczniemy opryskiwanie roślin powinniśmy zwracać uwagę na aktualną zależność pomiędzy temperaturą a wilgotnością powietrza. Jeżeli zlekceważymy mówiący o niej wskaźnik Delta-T, to oprysk będzie przypominał pracę metodą chybił-trafił. Jak nie dopisze nam szczęście, to cała droga chemia zadziała słabo lub nawet wcale.
Czytaj dalej

Ładowarka teleskopowa Manitou MLT 625e, została po raz pierwszy w Polsce zaprezentowana w Kielcach podczas targów Agrotech 2024. Maszyna ta na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od jej wersji spalinowej. Do sprzedaży ma wejść pod koniec tego roku lub na początku 2025.

Manitou MLT 625e kopią Manitou MLT 625-75H

Inżynierowie Manitou tak starannie podeszli do tematu nowej ładowarki teleskopowej, że nawet jej masa jest identyczna jak spalinowej. Ma to znaczenie, bo maszyny te pracują często w budynkach z rusztami. Zwiększenie masy własnej elektryka wykluczyłoby go z możliwości pracy w wielu oborach i chlewniach.

3 godz. 15 min. – 

tyle czas zajmuje naładowanie baterii ładowarki o  0 do 100%.

Masa własna ładowarki teleskopowej Manitou MLT 625e z osprzętem w postaci wideł wynosi 4922 kg. Udźwig maksymalny 2500 kg pozostał bez zmian, tak jak maksymalna wysokość podnoszenia wynosząca 5,9 m. Pozostałych danych technicznych już nie podajemy, bo wszystkie są identyczne jak w modelu Manitou MLT 625-75H.

Gwarancja 4 godzin pracy na jednym ładowaniu

Zajmijmy się jedyną różnicą pomiędzy modelem spalinowym i elektrycznym. Bateria litowo jonowa zamiast silnika spalinowego pozwala pracować bez przerw przez 4 godziny. – Gwarantujemy możliwość intensywnej ciężkiej pracy choćby przy załadunku obornika przez 4 godziny bez przerwy na ładowanie. To wartość sprawdzona przez nas w praktyce rolniczej. Użytkownika naszej ładowarki teleskopowej nie spotka rozczarowanie w postaci rozbieżności informacji marketingowych z realnymi – zapewnia Wojciech Mańkiewicz z Manitou Polska.

Ładowarka teleskopowa Manitou MLT 625e, do sprzedaży ma wejść pod koniec tego roku lub na początku 2025 © TRAKTOR24.pl
Ładowarka teleskopowa Manitou MLT 625e, do sprzedaży ma wejść pod koniec tego roku lub na początku 2025 © TRAKTOR24.pl

Ładowanie baterii litowo jonowej ładowarki Manitou MLT 625e z instalacji elektryczne o napięciu 380 V, od 0 do 100% trwa 3 godziny i 15 minut. Tak jak w przypadku czasu pracy, Manitou podkreśla, że zajmuje to dokładnie tyle czasu.

Maszyna do zakupu w ramach dotacji

Manitou zdaje sobie sprawę, że elektryczna ładowarka teleskopowa może odnieść sukces sprzedażowy tylko w przypadku pojawienia się dotacji na jej zakup. Zapewne tak się stanie, bo przecież to idealne rozwiązanie do pracy z budynkach. Rolnicy zainteresowani tym rozwiązaniem mogą powoli rozważać zakup. Szacunkowa cena podana w celach orientacyjnych dla osób myślących o tej inwestycji, wynosi 126-130 tys. euro netto. Ostatecznie może być inna, ale różnica nie powinna przekraczać kilku procent.

– Ładowarka elektryczna jest łagodna dla otoczenia i dlatego świetnie sprawdza się podczas pracy w pomieszczeniach zamkniętych. Każdy hodowca doceni jej zalety a konkretnie utrzymywane przez niego zwierzęta, przy których ta cicha maszyna będzie pracowała – dodaje Natalia Wódka pracująca w centrali Manitou w dziale marketingu produktu innowacja.

Ten najpopularniejszy model ładowarki teleskopowej Manitou MLT 625-75H z silnikiem spalinowym o mocy 75 KM już niedługo będzie miał elektrycznego bliźniaka. Parametry robocze maszyn są identyczne © TRAKTOR24.pl
Ten najpopularniejszy model ładowarki teleskopowej Manitou MLT 625-75H z silnikiem spalinowym o mocy 75 KM już niedługo będzie miał elektrycznego bliźniaka. Parametry robocze maszyn są identyczne © TRAKTOR24.pl
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+