Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Jak Youtuberzy ocenili ładowarkę teleskopową Manitou ULM 415 H?

Dodano: 24.10.2023
Ładowarka teleskopowa Manitou ULM 415 H oceniona została przez Youtuberów rolniczych. podczas pracy w ich gospodarstwach. Fot. Mateusz Kulecki KULA
Ładowarka teleskopowa Manitou ULM 415 H oceniona została przez Youtuberów rolniczych, podczas pracy w ich gospodarstwach. Fot. Mateusz Kulecki KULA

Manitou Polska już drugi rok z rzędu odważyło się oddać w ręce Youtuberów swoją ładowarkę teleskopową. Tym razem była to maszyna ULM 415 H, czyli najmniejsza teleskopówka w ofercie. Influencerzy mogli ją przetestować w warunkach swojego gospodarstwa i ocenić. Akcja ta znana jest jako Manitou Challenge.

– Do Manitou Challenge 2023 zaprosiliśmy 8 Youtuberów rolniczych, dziennikarza niezależnego oraz, jako dziesiątego uczestnika, zwycięzcę edycji z ubiegłego roku. Chcieliśmy, aby ładowarka była przetestowana na jeszcze większą skalę, w bardziej zróżnicowanej produkcji i warunkach. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby ta ocena była rzetelna i wiarygodna. To nie ma być reklama – mówi Weronika Mincberg, Marketing Manager Manitou na Polskę, centralną i południowo-wschodnią Europę.

Przystawka do kukurydzy Emmarol EMH 4. Pierwsze uruchomienie i wrażenia

Niedawno do prowadzonego przez nas gospodarstwa zakupiliśmy przystawkę do kukurydzy marki Emmarol i przez najbliższy czas będziemy ją dla Was testować. Teraz przyszedł czas na jej przygotowanie do pracy oraz pierwsze uruchomienie.
Czytaj dalej

Ocena 4,3 na 5

Ładowarka teleskopowa Manitou ULM 415 H oceniona została w 10 kategoriach: dostęp do kabiny, kompaktowość, wydajność, działanie hydrauliki, przydatność podczas prac gospodarskich, serwis i konserwacja, obsługa codzienna, prowadzenie i trakcja, panel sterowania i joystick JSM, ekonomia pracy i zużycie paliwa. Na tej podstawie, w każdej z nich otrzymała oceny w skali od 1 do 5. Ostateczna średnia ocena wyniosła 4,3.

Kilka opinii po testach

– Do takich ciasnych, małych pomieszczeń, to jest petarda – taka ładowareczka. Na początku sprawia ona wrażenie takiej małej zabaweczki, ale później, gdy pozwolimy jej popracować w warunkach dla niej optymalnych, to okazuje się, że naprawdę potrafi zadziwić. Praca pod wiatą czy w chlewni sprawiała bardzo dużą przyjemność. Jej manewrowość jest naprawdę dobra – Mateusz Kulecki „Kula”, uczestnik Manitou Challenge 2023.

– Fajnie działa dzielnik przepływu, ponieważ dzięki niemu możemy jednocześnie podnosić teleskop, wysuwać oraz przewracać łyżkę, więc to jest bardzo duży plus – podkreśla Kamil Jandy „Rolnik po swojemu”.

Ładowarka Manitou ULM 415 H ma też bardzo dobry parametr wysięgowy do przodu i stały udźwig na pełnej wysokości. Fot. Grzegorz Kita GAGRO TV
Ładowarka Manitou ULM 415 H ma pbardzo dobry parametr wysięgowy do przodu i stały udźwig na pełnej wysokości. Fot. Grzegorz Kita GAGRO TV

– Mamy tu również wentylator zwrotny, który czyści chłodnicę i całą obudowę silnika. To jest coś, co w tak małych maszynach bardzo rzadko się trafia. Ładowarka Manitou ULM 415 H ma też bardzo dobry parametr wysięgowy do przodu i stały udźwig na pełnej wysokości. I to jest najważniejszy parametr tej maszyny, bo inne takie małe szkraby tego nie zapewniają – podkreśla Wojciech Mankiewicz, Manager Sprzedaży w dziale rolnictwo Manitou Polska.

– Ładowarka najlepiej sprawdziła się u mnie w obejściu. A wiecie, dlaczego? Jej małe wymiary i promień skrętu, wynoszący zaledwie 2,62 przy czteroskręcie kół sprawił, że jest ona superzwrotna i zwinna – wjeżdża nawet w najwęższe pomieszczenia. Oprócz tego pozwala nam „przytulić się” do każdej ściany dzięki temu, że posiada też tryb psiego chodu, więc możemy przy samej krawędzi wygarnąć materiał łyżką, nie obcierając jej o ścianę. Miłym dodatkiem do maszyny jest też oświetlenie robocze LED, które w ciemnych pomieszczeniach i po zmroku bardzo ułatwia pracę – mówi Jan Odważny, niezależny dziennikarz z branży agro.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy