Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Jak Youtuberzy ocenili ładowarkę teleskopową Manitou ULM 415 H?

Dodano: 24.10.2023
Ładowarka teleskopowa Manitou ULM 415 H oceniona została przez Youtuberów rolniczych. podczas pracy w ich gospodarstwach. Fot. Mateusz Kulecki KULA
Ładowarka teleskopowa Manitou ULM 415 H oceniona została przez Youtuberów rolniczych, podczas pracy w ich gospodarstwach. Fot. Mateusz Kulecki KULA

Manitou Polska już drugi rok z rzędu odważyło się oddać w ręce Youtuberów swoją ładowarkę teleskopową. Tym razem była to maszyna ULM 415 H, czyli najmniejsza teleskopówka w ofercie. Influencerzy mogli ją przetestować w warunkach swojego gospodarstwa i ocenić. Akcja ta znana jest jako Manitou Challenge.

– Do Manitou Challenge 2023 zaprosiliśmy 8 Youtuberów rolniczych, dziennikarza niezależnego oraz, jako dziesiątego uczestnika, zwycięzcę edycji z ubiegłego roku. Chcieliśmy, aby ładowarka była przetestowana na jeszcze większą skalę, w bardziej zróżnicowanej produkcji i warunkach. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby ta ocena była rzetelna i wiarygodna. To nie ma być reklama – mówi Weronika Mincberg, Marketing Manager Manitou na Polskę, centralną i południowo-wschodnią Europę.

Przystawka do kukurydzy Emmarol EMH 4. Pierwsze uruchomienie i wrażenia

Niedawno do prowadzonego przez nas gospodarstwa zakupiliśmy przystawkę do kukurydzy marki Emmarol i przez najbliższy czas będziemy ją dla Was testować. Teraz przyszedł czas na jej przygotowanie do pracy oraz pierwsze uruchomienie.
Czytaj dalej

Ocena 4,3 na 5

Ładowarka teleskopowa Manitou ULM 415 H oceniona została w 10 kategoriach: dostęp do kabiny, kompaktowość, wydajność, działanie hydrauliki, przydatność podczas prac gospodarskich, serwis i konserwacja, obsługa codzienna, prowadzenie i trakcja, panel sterowania i joystick JSM, ekonomia pracy i zużycie paliwa. Na tej podstawie, w każdej z nich otrzymała oceny w skali od 1 do 5. Ostateczna średnia ocena wyniosła 4,3.

Kilka opinii po testach

– Do takich ciasnych, małych pomieszczeń, to jest petarda – taka ładowareczka. Na początku sprawia ona wrażenie takiej małej zabaweczki, ale później, gdy pozwolimy jej popracować w warunkach dla niej optymalnych, to okazuje się, że naprawdę potrafi zadziwić. Praca pod wiatą czy w chlewni sprawiała bardzo dużą przyjemność. Jej manewrowość jest naprawdę dobra – Mateusz Kulecki „Kula”, uczestnik Manitou Challenge 2023.

– Fajnie działa dzielnik przepływu, ponieważ dzięki niemu możemy jednocześnie podnosić teleskop, wysuwać oraz przewracać łyżkę, więc to jest bardzo duży plus – podkreśla Kamil Jandy „Rolnik po swojemu”.

Ładowarka Manitou ULM 415 H ma też bardzo dobry parametr wysięgowy do przodu i stały udźwig na pełnej wysokości. Fot. Grzegorz Kita GAGRO TV
Ładowarka Manitou ULM 415 H ma pbardzo dobry parametr wysięgowy do przodu i stały udźwig na pełnej wysokości. Fot. Grzegorz Kita GAGRO TV

– Mamy tu również wentylator zwrotny, który czyści chłodnicę i całą obudowę silnika. To jest coś, co w tak małych maszynach bardzo rzadko się trafia. Ładowarka Manitou ULM 415 H ma też bardzo dobry parametr wysięgowy do przodu i stały udźwig na pełnej wysokości. I to jest najważniejszy parametr tej maszyny, bo inne takie małe szkraby tego nie zapewniają – podkreśla Wojciech Mankiewicz, Manager Sprzedaży w dziale rolnictwo Manitou Polska.

– Ładowarka najlepiej sprawdziła się u mnie w obejściu. A wiecie, dlaczego? Jej małe wymiary i promień skrętu, wynoszący zaledwie 2,62 przy czteroskręcie kół sprawił, że jest ona superzwrotna i zwinna – wjeżdża nawet w najwęższe pomieszczenia. Oprócz tego pozwala nam „przytulić się” do każdej ściany dzięki temu, że posiada też tryb psiego chodu, więc możemy przy samej krawędzi wygarnąć materiał łyżką, nie obcierając jej o ścianę. Miłym dodatkiem do maszyny jest też oświetlenie robocze LED, które w ciemnych pomieszczeniach i po zmroku bardzo ułatwia pracę – mówi Jan Odważny, niezależny dziennikarz z branży agro.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000