Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Jumbo 5000 – nowa przyczepa samozbierająca w ofercie Pöttingera

Dodano: 28.06.2024
Pottinger Jumbo 5000 3 fot. mat. prasowe
Jumbo 5000 to sześć nowych modeli o pojemności załadunkowej od 32 do 54 m3 zgodnie z normą DIN fot. mat. prasowe

Jumbo firmy Pöttinger to wysokowydajna przyczepa silosowa, która nie bez powodu cieszy się dużą popularnością wśród rolników. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rynku seria Jumbo została rozszerzona o nowy model.

Młodszy brat Jumbo 7000 i 8000 to kompaktowa przyczepa samozbierająca ze sprawdzoną technologią. Jumbo 5000 to sześć nowych modeli o pojemności załadunkowej od 32 do 54 m3 zgodnie z normą DIN. Producent zapewnia, iż łączy ona w sobie istotne cechy użytkowe i jest przyczepą o wszechstronnym zastosowaniu.

Byliśmy na Krajowych Dniach Pola 2024 w Boguchwale. Jakie wrażenia?

Od 14 do 16 czerwca 2024 r. odbywały się V Krajowe Dni Pola organizowane przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Impreza pozytywnie zaskoczyła nas swoim rozmachem. Co konkretnie mogliśmy tam zobaczyć?
Czytaj dalej

Czysty zbiór to czysta pasza

Jednym z najważniejszych zadań stawianych Jumbo 5000 jest zapewnienie czystego zbioru w każdych warunkach pracy. Przyczepa zdaniem producenta zapewnia to dzięki 6-rzędowemu, wszechstronnemu podbieraczowi o szerokości pracy 1890 mm i 7-rzędowemu podbieraczowi Profi o szerokości 2350 mm zgodnie z normą DIN.

Oba podbieracze są obustronnie sterowane przez stalową krzywkę. Palce są prowadzone lekko nadążnie, co zapobiega wbijaniu się ich w ziemię i uszkadzaniu runi. Obydwa koła kopiujące i opcjonalna rolka koła kopiującego tworzą stabilny trójkąt podparcia. Ponadto podbieracz z zakresem wychylenia 170 mm na kole kopiującym kompensuje nierówności podłoża i ma zapewniać skuteczne kopiowanie terenu.

Od 32 do 54 m3 – 

taką pojemnością załadunkową dysponuje sześć nowych modeli przyczepy samozbierającej Pöttinger Jumbo 5000.

Centralnym elementem Pöttinger Jumbo 5000 jest rotor załadowczy ze zoptymalizowanym kształtem zębów o grubości 10 mm. Średnica rotora załadowczego wynosi 800 mm. Dzięki spiralnej formie rotor przy zaangażowaniu niewielkiej mocy aktywnie prowadzi paszę przez noże, które tną ją na odcinki długości 34 mm.

Dzięki szerokości 1580 mm rotor Jumbo 5000 jest bardzo wydajny. Z zapewnień producenta wynika, iż nawet mokry i krótki materiał jest doskonale przejmowany z podbieracza. Zapewnia to większą wytrzymałość i dłuższy czas eksploatacji.

Zawsze ostre noże

Krótka pasza jest korzystna nie tylko dla karmienia przeżuwaczy, pozwalając na oszczędność paszy treściwej, ale także ze względu na efektywniejsze i lepsze zagęszczenie pryzmy.

Dzięki krótko tnącemu zespołowi tnącemu Powercut z 45 nożami, pasza jest cięta na małe odcinki długości zaledwie 34 mm. Wszystkie noże są indywidualnie zabezpieczone przed ciałami obcymi, co zapobiega nieefektywnym przestojom. Wychylenie belki nożowej Easy Move pozwala na prostą i komfortową wymianę noży lub ich obrócenie.

Pottinger Jumbo 5000 2 fot. mat. prasowe
Przyczepa samozbierająca Pöttinger Jumbo 5000 to propozycja maszyny dla rolników poszukującej wydajnego sprzętu o kompaktowych rozmiarach fot. mat. prasowe

Tylko ostre noże gwarantują optymalną jakość cięcia, niskie zużycie energii i większą przepustowość. Ostrzałka do noży Autocut umożliwia komfortowe ostrzenie bezpośrednio w przyczepie.

Duża różnorodność modeli Jumbo 5000

Jumbo jest przyczepą wielozadaniową i zapewnia zbiór, cięcie, zagęszczenie i transport w jednej maszynie. Jumbo 5000 jest oferowane w pojemnościach załadunkowych od 32 do 54 m3 zgodnie z normą DIN.

Ruchoma ściana przednia jest standardem i zapewnia dodatkową przestrzeń załadunkową wielkości 4,3 m3 przy tej samej długości przyczepy i sprawia, że przyczepa jest bardziej kompaktowa. Dodatkowo ściana przednia zapewnia lepszą zwrotność nawet na wąskich polach i drogach.

Standardowy system automatycznego załadunku gwarantuje wysoki komfort pracy oraz optymalne zagęszczenie i załadunek. Ponadto Jumbo 5000 jest również oferowane w wersji DB (Discharge Beater) z wałkami dozującymi do spulchnienia i równomiernego wyładunku masy.

Jumbo DF (Dry Forage) to przyczepa samozbierająca do zbioru materiałów suchych, jak siano, słoma i lucerna. Do tego absolutnie niezbędna jest solidna osłona, która zapobiega przesuwaniu się masy w górę, gdy rotor podaje nowy materiał do przestrzeni załadunkowej. Wytrzymała i solidna osłona przestrzeni ładunkowej jest standardem w Jumbo 5540.

Wyższy komfort w serii

Zautomatyzowane funkcje zwiększają komfort i gwarantują wsparcie w każdej sytuacji podczas pracy. Bogaty pakiet oświetlenia w różnych wersjach zapewnia najwyższy komfort pracy nawet podczas długich dni pracy.

Dzięki standardowej osi skrętnej Jumbo ma zdaniem producenta być wyjątkowo zwrotne i delikatne dla podłoża, przez co nadaje się do pracy na polach o różnej wielkości. Jumbo 5000 kompatybilnym z ISOBUS można sterować za pomocą dostępnych na życzenie terminali Power Control, Expert 75 lub CCI 1200.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000