W ciągniku New Holland T7.340 HD na uwagę zasługuje zmodyfikowana przekładnia bezstopniowa AutoCommand. Warto również zwrócić uwagę na zastosowanie technologii PLM Intelligence, funkcję Tractor Implement Management i rozszerzoną gwarancję Pakiet Uptime Pack Plus.
Czytaj dalej
New Holland T7.340 HD o mocy maksymalnej 340 KM uzupełnia serię T7 HD. Jest silniejszy od modeli T7.290 HD (288 KM) i T7.315 HD (313 KM), chociaż ma ten sam silnik FPT Industrial ECOBlue HI-eSCR 2. Przeszedł on jednak drobną modernizację głowicy, cylindrów i tłoków, co pozwoliło uzyskać wyższą moc i maksymalny moment obrotowy wynoszący 1353 Nm. Producent podkreśla, że jednostka napędowa posiada charakterystykę wpisującą się w pracę z WOM.
Przekładnia bezstopniowa New Holland AutoCommand 50 km/h posiada zmodernizowany system hydrauliczny o większej wydajności, nowe koła zębate, a także tylny mechanizm różnicowy.
Tylny TUZ ma udźwig maksymalny wynoszący 11 058 kg, a opcjonalny przedni podnośnik 6 016 kg. Traktor może posiadać do pięciu tylnych oraz trzech przednich par gniazd hydrauliki zewnętrznej. W przypadku dużego zapotrzebowania na olej hydrauliki zewnętrznej lepiej zamówić pompę o zwiększonym przepływie wynoszącym 220 l/min. Standardowa podaje 165 l/min. Tylny WOM oferuje prędkości 540, 540E, 1000 i 1000E obr./min. Natomiast przedni wkręca się na 1000 lub 1000E.
Ciągniki New Holland T7.290 HD, T7.315 HD i najnowszy T7.340 HD mogą teraz wykorzystywać technologię PLM Intelligence z funkcją Tractor Implement Management (funkcja ISOBUS TIM). Pozwala ona do pewnego poziomu przejąć sterowanie ciągnikiem przez zagregowaną z nim maszynę.
New Holland posiadający w swojej ofercie prasy wielkogabarytowe kostkujące, przygotował je do pracy w ramach tej zaawansowanej funkcjonalności. Zestaw taki optymalizuje pracę podnosząc jej wydajność i odciążając operatora ciągnika. – Przewidując skok prasy, utrzymuje zrównoważoną prędkość obrotową silnika i WOM, ogranicza ruchy kabiny o 15% i zmniejsza zużycie paliwa nawet o 12% w całym cyklu formowania beli – czytamy w komunikacie prasowym. Ponadto funkcja TIM pozwala na automatyczną zmianę prędkości jazdy w zależności od wielkości i gęstości podbieranego z wału materiału.
W kabinie ciągnika New Holland T7.340 HD kluczową rolę związaną z jego obsługą odgrywa podłokietnik SideWinder Ultra. Uzupełnia go terminal dotykowy IntelliView 12 zgodny z ISOBUS. Zapewnia on operatorowi dostęp do wszystkich informacji i ułatwia zarządzanie ciągnikiem i zagregowanym z nim osprzętem. Istnieje również możliwość zamontowania drugiego ekran IntelliView 12, co pozwala wykorzystywać go do np. obsługi aplikacji rolnictwa precyzyjnego. Dowolność jest pełna, bo poszczególne funkcje można łatwo przenosić pomiędzy monitorami.
tyle wynosi pojemność zbiornika paliwa modelu T7.340 HD.
Kolejny wyświetlacz danych ciągnika CentreView zamontowany jest w kole kierownicy. Dzięki charakterystycznemu umiejscowieniu prezentuje on najważniejsze informacje w zasięgu wzroku kierowcy patrzącego na wprost.
– Ciągnik T7.340 HD, podobnie jak inne modele z tej serii, jest objęty nowym pakietem Uptime Pack Plus, zapewniającym trzyletnią gwarancję lub 2000 godzin, szkolenie operatorów, kontrole optymalizacyjne i zdalne wsparcie serwisowe – podaje producent. Ponadto technologia PLM Intelligence zastosowana w ciągniku T7.340 HD powoduje, że jest on dostarczany z pięcioletnim rozszerzonym pakietem łączności.
– W najbliższej przyszłości będziemy świadkami serii potężnych premier w ramach strategii ciągników New Holland, aby zaoferować rolnikom najbardziej zaawansowaną gamę ciągników o dużej mocy połączoną z zaawansowanym sprzętem do zbioru plonów oraz innowacyjną technologią i rozwiązaniami PLM Intelligence – informuje Carlo Lambro, prezes marki New Holland Agriculture.
– Rok 2021 był rokiem modelu T7 Heavy Duty. W 2022 zaprezentowaliśmy nowy model T7 z długim rozstawem osi. Rok 2023 to okres rozszerzenia gamy HD o model T7.340 Heavy Duty – dodaje szef marki New Holland Agriculture.