Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Pessl Instruments świętuje 40 lat innowacji w rolnictwie precyzyjnym

Dodano: 24.06.2024
Pessl Instruments 40 lat działalności fot. mat. prasowe
Pessl Instruments świętuje 40-lecie swojej działalności fot. mat. prasowe

Pessl Instruments to dostawca najnowocześniejszych narzędzi do świadomego podejmowania decyzji w rolnictwie. Historia tej firmy rozpoczęła się 40 lat temu, a jej działania obejmują nie tylko sektor rolnictwa.

Wszechstronna gama bezprzewodowych, zasilanych energią słoneczną systemy monitorowania w połączeniu z innowacyjną platformą internetową FieldClimate firmy Pessl Instruments. Zapewnia ona rolnikom bezcenne informacje obejmujące prognozowanie pogody, zarządzanie wodą, zdalne monitorowanie pól, analizę gleby, planowanie pracy i nie tylko.

Hiper-Lokalna prognoza pogody Metos wspomagana jest stacją pogody

Prowadzenie produkcji roślinnej w warunkach coraz bardziej ekstremalnych zjawisk pogodowych, wymaga coraz dokładniejszego ich przewidywania. Prognozę pogody można po prostu sprawdzić w Internecie. Podejście regionalne do tego tematu nie jest jednak szczytem współczesnej techniki. Można pójść zdecydowanie dalej i określać prognozę lokalną dla nieomalże danego pola. Takie podejście proponuje firma Metos ze swoją Hiper-Lokalną prognozą pogody.
Czytaj dalej

Pessl Instrument od 40 lat na rynku

Na 1984 r. datowane są początki Pessl Instruments. W tym czasie firma stała się globalnym graczem z oddziałami rozmieszczonymi na całym świecie.

– Od naszych początków w 1984 roku niezachwianie wierzymy w transformacyjną moc technologii dla przyszłości rolnictwa. Nasze rozwiązania konsekwentnie przynoszą wymierne korzyści, od oszczędności zasobów po ochronę środowiska. Dzięki ciągłym innowacjom i scentralizowanemu podejściu do rolników staramy się wypełnić lukę między technologią a tradycyjnymi praktykami rolniczymi – zauważa dyrektor generalny i założyciel Pessl Instruments, Gottfried Pessl.

1984 – 

to rok powstania firmy Pessl Instruments, działającej w branży rolnictwa precyzyjnego.

Jak się okazuje, działalność austriackiej firmy dotyczy nie tylko sektora rolnictwa.

– Warto zauważyć, że nasze rozwiązania wykraczają poza rolnictwo, znajdując zastosowanie w różnych branżach, takich jak golf i boiska sportowe, badania, hydrologia, meteorologia, inteligentne miasta i systemy ostrzegania przed powodzią – dodaje Gottfried Pessl.

Z innowacjami w rolnictwie

Na przestrzeni dekad austriacka firma konsekwentnie wprowadza innowacje w dziedzinie technologii rolniczej. W ostatnich latach firma stała na czele kilku przełomowych innowacji, znacząco ulepszając praktyki rolnicze na całym świecie.

Z urodzinowych prelekcji ekspertów skorzystali liderzy całej branży fot. mat. prasowe
Z urodzinowych prelekcji ekspertów skorzystali liderzy całej branży fot. mat. prasowe

Znaczenie i wpływ tych innowacji na dzisiejsze rolnictwo są nie do przecenienia. Wykorzystując moc wiedzy opartej na danych, Pessl Instruments umożliwia rolnikom podejmowanie mądrzejszych decyzji, zwiększanie wydajności operacyjnej i ograniczanie ryzyka związanego z nieprzewidywalnymi czynnikami środowiskowymi i inwazjami szkodników.

– Ponieważ Pessl Instruments świętuje cztery dekady doskonałości, zastanawiamy się nad kluczową rolą, jaką odgrywa nasza sieć partnerów i strategicznych relacji. Nie odnieślibyśmy takiego sukcesu bez wspólnych wysiłków i niezachwianego wsparcia tych cennych kontaktów. Od liderów branży po wschodzących innowatorów, każda współpraca przyczyniła się do naszego rozwoju i ewolucji. Wspólnie stawiliśmy czoła wyzwaniom, wykorzystaliśmy możliwości i ukształtowaliśmy przyszłość rolnictwa precyzyjnego – dodaje dyrektor generalny i założyciel, Gottfried Pessl.

Pessl Instruments świętuje 40-lecie swojej działalności w branży rolnictwa precyzyjnego fot. mat. prasowe
Pessl Instruments świętuje 40-lecie swojej działalności w branży rolnictwa precyzyjnego fot. mat. prasowe

– Szczególnie ważny krok w naszej globalnej sieci został wzmocniony przez Lindsay Corporation w ostatnim czasie. Spółka ta nabyła mniejszościowy pakiet udziałów w Pessl Instruments. To strategiczne posunięcie wzmacnia nasze wspólne wysiłki, zapewniając innowacyjne rozwiązania i rozszerzony zasięg w zakresie technologii rolniczych – twierdzi Gottfried Pessl.

40 lat precyzji

Aby uczcić ten znaczący kamień milowy, Pessl Instruments był gospodarzem tygodniowej serii uroczystych wydarzeń, gromadzących interesariuszy z całego świata, w tym cenionych partnerów, klientów i liderów branży, takich jak John Deere, Adama, BASF, Bermad, meteoblue, Syngenta, BayWa, Microsoft, Lindsay i wielu innych przedstawicieli branży..

Zaznaczając ten znaczący kamień milowy, Pessl Instruments potwierdza swoje zaangażowanie w napędzanie innowacji w rolnictwie precyzyjnym, torując drogę do zrównoważonej przyszłości dla przyszłych pokoleń.

Austriacka firma świętuje w tym roku 40-lecie swojej działalności w branży rolnictwa precyzyjnego fot. mat. prasowe
Austriacka firma świętuje w tym roku 40-lecie swojej działalności w branży rolnictwa precyzyjnego fot. mat. prasowe
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000