Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Polska premiera Valtry serii S na targach Agrotech 2024 w Kielcach

Dodano: 03.03.2024

Na nadchodzącej edycji targów rolniczych Agrotech 2024 w Kielcach Valtra zaprezentuje swój flagowy ciągnik z serii S, który światową premierę miał kilka miesięcy temu na targach Agritechnica. Co jeszcze na kieleckiej wystawie pokaże fiński producent?

Targi Agrotech Kielce 2024 już niebawem

Tegoroczna, już 29. edycja targów Agrotech nadciąga wielkimi krokami. Zapowiada się, iż wystawa w roku 2024 będzie dużo większa, niż w roku 2023. Jakie firmy przygotują tam swoje stoiska?
Czytaj dalej

Z wielu powodów tegoroczna edycja targów Agrotech może okazać się szczególnie interesująca. Oprócz zapowiedzi o dużym rozmachu samej imprezy, kolejni producenci zapowiadają dostarczenie do Kielc nietuzinkowego sprzętu. Teraz dołącza do nich Valtra z ciągnikiem serii S.

Valtra serii S – najnowsza i największa

Tegoroczna edycja targów Agrotech jest dla marki Valtra wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy w Polsce pokazana zostanie nowa, szósta generacja ciągników serii S. Znaczące inwestycje w główną fabrykę Valtra w Suolahti pozwoliły na produkcję naszej nowości właśnie w Finlandii.

Sercem Valtry serii S jest silnik o pojemności 8,4 l 

generujący w zależności od modelu moce od 280 do aż 420 KM.

Nowa era serii S oznacza nie tylko zmianę miejsca produkcji, ale również zupełnie nowy design. Podobnie jednak jak pozostałe serie ciągników Valtra – seria S również będzie dostępna z pełną gamą możliwości oferowanych przez studio Unlimited.

The Boss, czyli szef

Seria S otrzymała od producenta dumną nazwę „The Boss”, czyli szef. Dzięki mocy silnika od 280 do 420 KM seria S jest największym i najmocniejszym ciągnikiem Valtry. Za jednostkę napędową posłużył w tym wypadku silnik AGCO Power o pojemności 8,4 l, a za przeniesienie napędu odpowiada przekładnia CVT.

Nowa konstrukcja, lepszy dostęp, nowa przestronna kabina, zwiększona liczba świateł (wszystkie wykonane w technologii LED) i większa wszechstronność we wszystkich zadaniach to tylko kilka nowości w szóstej generacji ciągników tej serii.

Fabrycznie montowany układ jazdy tyłem TwinTrac i interfejs użytkownika SmartTouch zawsze były popularnymi funkcjami wśród kierowców ciągników serii S. Nowa generacja wprowadza szereg ulepszeń, w tym opcje zawieszenia przedniej osi i kabiny.

Valtra Serii S 3 fot. mat. prasowe
Jako pierwsza w branży, seria S wyposażona jest w zintegrowany moduł oświetlenia, obejmujący światła mijania i drogowe LED fot. mat. prasowe

Ponadto ciągniki Serii S można teraz wyposażyć w kabinę Valtra Skyview i personalizację Valtra Unlimited. Jako pierwsza w branży, seria S wyposażona jest w zintegrowany moduł oświetlenia, obejmujący światła mijania i drogowe LED, światła do jazdy dziennej LED oraz przednie światła robocze LED bliskiego zasięgu.

Zapewnia to zdaniem producenta wyjątkowo wysoki poziom oświetlenia i nadaje serii S szóstej generacji charakterystyczny wygląd. Obecnie dostępnych jest łącznie 16 lamp roboczych, wszystkie w technologii LED. Fani kabin Valtry serii N, T i Q piątej generacji docenią znajomą i ergonomiczną kabinę w serii S, do której wchodzi się po łagodniej nachylonych stopniach niż w jej poprzedniej wersji. 

Nie tylko seria S na stoisku Valtry

Podczas wystawy Agrotech zwiedzającym zademonstrowane zostaną ciągniki Valtra o mocy od 105 do 420 KM, czyli serie G, N, T, Q oraz wspomniana seria S. Modele te wyposażone będą przez studio Unlimited.

Oprócz ciągników, na stoisku Valtry prezentowane będą także rozwiązania z zakresu inteligentnego rolnictwa. Odwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z podłokietnikiem SmartTouch, czy z symulatorem kabiny, wyposażonym w fotel Evolution.

Ponadto szerzej omówione zostaną funkcje takie jak np. SmartTurn, Auto U-Pilot, Valtra Guide, a także rozwiązanie Valtra Connect, pozwalające na rejestrowanie i monitorowanie pracy floty ciągników.

Wnętrze_Valtra_podłokietnik SmartTouch fot. Tomasz Kuchta
Na stoisku Valtry zaprezentowane zostaną również rozwiązania z zakresu rolnictwa precyzyjnego fot. Tomasz Kuchta
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+